| Ammizzu a întrebat:

Eu gasesc pe facebook multe fete dragute. As vresa sa intru in dicutie, sa ajung sa vortbesc cu ele. Chestia este ca le salut, cele mai multe din ele nu im raspund, iar daca e sa ajung vorbesc cu ele discutia noastra este surta si e ceva mai mult ca nu le pasa.
Intrebarea mea este cum as putea sa le fac sa vorbeasca cu mine?
Sau faptul ca incerc ca vorbesc incerc sa cunosc lume pe fb ma pune intr-o iagine negativa?
Pana la urma fb este un site de socializare.

21 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Depinde cum vorbesti. Daca vorbesti ca un disperat dupa fete, care vrea sa umble din floare in floare, nu le place. Fa remarci la ele care sa fie originale, sa tina doar de fata X sau de fata Y.
Mai intai te prezinti, spui cati ani ai. o intrebi si pe ea.etc. cu ce se ocupa. Acum stii si tu ce intrebari sa pui. Probabil ca nu abordezi fetele potrivite. Daca una arata super, crezi ca mai are timp de facut amici pe fb? E destul de solicitata in viata reala. Alege si tu nu chiar pe cele mai mortale, alea nu au timp sau chef, vor ceva palpabil.

| Ammizzu explică (pentru Mayar):

Faza e ca multe sunt introvertite sau cred ca le agata atat de mult baieti pe fb incat s-au plictisit. Iti dau fb meu sa imi zici sincer, poate arat urat.https://www.facebook.com/calin.gabriel.constantinescu

| Mayar a răspuns (pentru Ammizzu):

Gusturile nu se discuta. Ce considera cineva ca e urat, altii considera ca e nemaipomenit de frumos. Deci nu te poti lua dupa asta. Mai ales ca nu ai nimic asimetric sau lipsa sau in plus, deci esti in regula. Atata timp cat arati ca un om, nu poti sa zici ca esti urat. De exemplu, mie mi-a captat atentia privirea ta, altele poate sunt atente la altceva, etc.
Deci nu esti urat! Sa nu te mai aud ca spui prostii din astea! Infoaie-te in pene si da-ti aere de Fat-frumos ca ai de ce. Noh, spor la fete/agatat!

| Ammizzu explică (pentru Mayar):

Mi-ai trimis un mesaj la privat si nu pot sa iti raspund. Iti raspund aici. Vaza e ca am o mica problema in ceea ce priveste felul in care ma pun in valoare la inceput cand ma intalnesc cu persoane noi si pate de aceea poate acele fete nu sunt interesate de mine.
Si a doua problema este ca intalnesc fete ori cu iubit, ori, din alt oras, ori fete care au probleme temperamentale. Si acestor fete le plac de mine.

Daca vrei poti sa im trimiti pe FB cerere

| Mayar a răspuns (pentru Ammizzu):

Deci inseamna ca ai vazut cum arata tipul ala. Cosmarul vietii mele cand il vad... Nu prea am timp si de intrat pe FB. Acum cu fetele, nu te lasa batut, fi tu insuti, nu fi intimidat, uite aici lectii pentru timizi, daca iti foloseste >> http://edituratrei.wordpress.com/......celuilalt/
Mai vorbim. Te am la prieteni, sau inca nu?

| Ammizzu explică (pentru Mayar):

Da ma ai la prieteni. Dupa ce scap sa mai fiu junior o sa pot sa iti trimit mesaje pe privat

| Ammizzu explică (pentru Mayar):

O sa ma uit la MASH

| Ammizzu explică (pentru Ammizzu):

L-am vazut si cand eram mai mic

| Mayar a răspuns (pentru Ammizzu):

In regula happy

| Ammizzu explică (pentru Mayar):

Spune-m daca primesti mesajele de la mine. Mi-ai lasat un mesaj despre caini. Raspunsul meu e : Nici mie nu mi-a placut niciodata sunetul cainilor cand scherlaie, mi se face mila de ei. Nici cand ma latra sau musca nu imi place/
Nu trebuie sa fie eutanasiati, dar nici lasati sa mai muste. Trebuie sa se gaseasca o modalitate de mijloc. O cale in care sa fie liberi dar sa nu fie periculosi.

Daca iti ocupi timpul aici p TPU cred ca poti sa tii-l ocupi si p fb ca sa iti raspund mai usor. Sau o sa iti raspund mai repede cand o sa fiu senior

| Mayar a răspuns (pentru Ammizzu):

big grin Da ai dreptate, nu am primit mesajul de la tine. Nu vei mai fi senior cand vei avea mai multe funde. Mie fb-ul imi merge tare greu la pc-ul de acum I don't want to see

| Ammizzu explică (pentru Mayar):

Serios?! Te inteleg ca nu vrei sa ma bagi sau sa vb acolo, doar spune-o. Cu cat de greu fata de TPU iti merge

| Mayar a răspuns (pentru Ammizzu):

As vrea sa fie doar o figura... imi merge greu. Si cand dau sa imi acceez pagina, la poza de profil scrie ''profile picture'' cu negru pe alb, si nu se vede poza, trebuei sa treaca o suta de ani pana se incarca. De paste am vrut sa trimit mesaje pe fb. Crezi ca am putut? Am trimis la cativa apoi am iesit, de nervi imi vedea sa arunc calculatorul pe geam angry
Ii varza, numai ca banii imi trebuie sa cumpar altceva si mai urgent...si nah... sad

| Mayar a răspuns (pentru Mayar):

Daca vrei, vb pe mess, ca ala nu merge naspa ca si fb-ul.

| Ammizzu explică (pentru Mayar):

Kay.colyn este idul meu de messenger. Te astept acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Propunele subiecte interesante. Nu le intreba cum este vremea afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce conteaza aspectul? Pana la urma, cum ai zis tu, este un site de socializare, nimic mai mult. Alea care nu vorbesc cu tine din cauza asta sunt superficiale, nu le baga in seama.

| jessikz0r a răspuns:

Mai nikol si tu esti tare rau, cum sa inceapa sa se prezinte? ar veni ceva de genu Ceau sunt mircea am 16 ani si sunt din bacau vreau sa ne imprietenim. Pe bune daca mi-ar intra unu mie sa-mi spuna asta pe langa ca m-as prapadi de ras i-as inchide conversatia. Cand vezi acelasi buna cf sau ceau cf, sau ce mai faci sunt aburite si transpirate de ceva vreme. In primul rand cand te adresezi unei domnisoare trebuie s-o sti cat de cat din vedere, nu-ti alege si tu fete din palestina ca-n mod sigur nu-ti vor raspunde, iar in al doilea rand adreseaza-le o intrebare amuzanta sau care sa le starneasca oarecum curiozitatea, gen"te-am vazut azi, pareai suparata " sau gasesti tu abureli la care sa fi sigur ca raspunde. Daca iti iei eject si scrie seen fara sa spuna nimic inapoi, spune-i "esti scumpa... la vorba ", asta a fost unul din mesajele pe care, pe mine una m-a lasat jos palaria si m-a amuzat maxim happy Succes in cuceriri sau nah, socializari!laughing)

| Mayar a răspuns (pentru jessikz0r):

rolling on the floor Da, ai dreptate. Pai, eram si eu in lipsa de inspiratie... ca nu-s baiat.

| RobertFHC a răspuns:

Hmmm, sa cunosti o fata pe fb nu ti-as recomanda, mai bine in realitate si nu ti-o zic in nume de rau big grin
Fata mai mult ca sigur o sa-ti raspunda daca ii lasi mesaj cu "ce faci?" si d'astea banale, eventul va imprieteniti, eventual va apropiati si dupa cine stie. poate va intalniti big grin

| Didishorr a răspuns:

Depinde de cum vorbesti, si de ce fel de fata ai gasit. mai bine incerci sa vorbesti fata in fata cu ele, nu pe facebook