| Penumbra a întrebat:

Mi-am adus aminte de banchetul din clasa a 8a, de anul trecut. Stiu ca am fost cred singura din clasa cu care nu a dansat nici un baiat. Ce rusine mi-a fost, pana si acum retin sentimentul. Chestia e ca nu sunt asa populara, si nici asa bine vazuta in scoala din cauza catorva probleme mai vechi, din gimnaziu, auzite de astia noi. Deci ma fac baiat, gay, acum vad ca au convins si colegele sa nu mai vorbeasca prea mult cu mine. Kit ca incerc sa mai cunosc alta lume din scoala, toti ma stiu ca fiind cum am mentionat mai sus (deci au ajuns pana la alte clase-chiar si mai mari). De transfer nu poate fi vorba pentru ca nu vor parintii. Deci la ce trebuie sa ma astept de la banchetul de a 12a? Ca istoria sa se repete? Sa stau sa dansez cu inca 2-3 fete si atat? Si acum, pe timpul liceului cum sa imi gasesc prieteni, daca deja mi s-a pus eticheta ca fiind baiat? Am vorbit si cu diriginta, a vorbit cu ei si situatia e mai rea, m-am trezit intr-o zi cu penarul in gunoi, si cu o zi inainte tot acelasi coleg imi trasese un pumn in spate. Din clasa, vorbesc maxim cu 5 fete. Va rog dati-mi o solutie pentru ca sunt disperata, imi vine sa plec de acasa. Multumesc ca ati citit tot, si astept cateva idei pentru ca sunt distrusa. Funda pentru cine imi da o solutie. crying

2 răspunsuri:
| xdIoanaBuzilaxd a răspuns:

Eu zic ca tu esti prea retrasa si de aceea nu vorbeste nimeni cu tine:incearca si tu cand vi la scoala sa vorbesti cu toata lumea nu sa stai in banca si sa dormi:si despre chestia cu dansul...eu cred ca daca la banchet te imbraci super si o sa te coafezi o sa faci furori. dar nu numai atunci, si in viata de zi cu zi trebuie sa te aranjezi ca probabil de aceea te fac baiat; sau ar putea sa te faca baiat si pentru ca nu ai sani dar oricum nu iti face griji ca o sa creasca si chiar daca nu cresc iti pui sutien si gata(credlaughing)orkm frate incearca sa fi sociabila nu sa stai in umbra asa cum ai si numele de utilizator:penumbra

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa ca pana in clasa a 12 mai ai 3-4. Pana atunci corpul tau o sa se dezvolte, la banchet o sa te aranjezi frumos si provocator (depinde de tine cat de provocator) sa nu iti reziste niciunul, iar la baieti o sa le mai creasca minte si nu vor mai arunca lucrurile oamenilor la gunoi ci vor fi mai interesati de fete.