| zra567 a întrebat:

Eu iubesc un baiat de mai mult timp,totusi cred ca e indragostit de prietena mea, cum sa fac sa ma placa pe mine?

Răspuns Câştigător
| denissita_6892 a răspuns:

Te desparti de prietena ta. daca erai cu adevarat prietena nu ti mai puneai aceasta intrebare. dupa aceea treci si invata ca in lumea asta sunt cu miile de baieti.mai si zici ca ii esti prietena.o prietena nu e atat de invidioasa ca tine.

| zra567 explică (pentru denissita_6892):

Pai am primit raspunsuri ca sa nu ma bag intre ei, dar e greu el ma placea, dar apoi ea s-a dat la el si sta cu el, dar nu pentru ca il place, ci ca sa imi faca in ciuda

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ce ar fi sa reflectezi putin asupra realitatii ca, cel iubit/a nu este obligat/a sa si iubeasca la randu-i?! Dece sa te placa pe tine?! Tu esti alta persoana, ai alte trasaturi, alta personalitate, alti ochi, alt parfum, alt stil personal de a fi, etc, etc. Ce poti face, si iesi oricum in castig, este sa te cizelezi, cultivi, sa inveti foarte bine, si sa te remarci pozitiv in tot ceea ce faci! Apoi, daca el te va remarca si va urma ceva e ok, daca nu, oricum, ceea ce vei fi acumulat si evolutia personala nu ti-o poate anula nimeni, si poate va aparea alt tip care sa te placa, te va curta si poate vei descoperi ca are mult mai multe calitati decat cel de acum.

Si nu uita nici proverbul: " Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!"

| mona a răspuns:

In cazul asta ar trebui sa stai deoparte si sa nu te bagi peste ei mai ales ca el este indragostit de ea

| RoseH a răspuns:

Nu il mai baga in seama unii baietii sunt disperati dupa atentie (am spus UNII)!

| cccccclowerrrrrrrrrr a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta si spune-i despre sentimentele tale despre el...da iti este o prienena adevarata va renunta la el daca nu...

| zra567 explică (pentru cccccclowerrrrrrrrrr):

Pai in cazul astra nu imi e prietena