| me_4173 a întrebat:

Eu n-am avut niciun prieten pana acum si nu prea stiu cum sa ma comport.De fiecare data cand vorbesc cu cineva necunoscut ma agit toata.Ma inrosesc si tremur si ahhstraight face...As vrea sa fiu eu, dar nu pot. Oricat as incerca nu pot.Cine ma ajuta si pe mine cu niste sfaturi?big grin

Răspuns Câştigător
| RoxiiSiAtat a răspuns:

Cel mai important e sa-ti spui in gand " nu`mi pasa ce crezi despre mine". Te intimidezi gandindu`te ca nu te va simpatiza, ca n`o sa-i placa de tine si de aceea nu mai poti sa te comporti normal; te temi sa nu faci ceva gresit.
Si eu eram asa inainte. Intr`o zi m`am intalnit cu un vecin in statie, el a inceput sa vorbeasca cu mine si eu deja ma pierdusem.Pana mi-am amintit de chestia asta si am inceput sa zic " chiar nu`mi pasa ce crezi despre mine.nu,nu [-x" si chiar a mers rolling on the floor Dupa vreo 5 min ma simteam in largul meu. Inceputul e mai greu

5 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Trebuie sa te comporti normal...gandeste-te ca vorbesti cu o persoana pe care o cunosti deja.

| mona a răspuns:

O sa ti revi cu timpu, asa am fost si eu

| Carly22 a răspuns:

Incearca sa exersezi in fata oglinzii ce ai vorbi cu un baiat, sau situatii.Eu asa eram cu examenele orale, iar prietenele mele mi-au spus sa exersez in fata oglinzii si a mers.Nu o sa mai ai emotii si ai sa fii tu. funda?

| me_4173 explică:

''andrei2011'' si eu tot atathappy

| andrei2011_7996 a răspuns:

Asa sunt si eu cu fetele...
depinde cati ani ai poate nu e timpul eu am 14...