| andra4u a întrebat:

Am o relatie de cateva saptamanii cu un baiat care se comporta superb cu mine.Cu toate astea eu sunt foarte distanta, el tot insistand sa fiim impreuna iar eu acceptand dupa multe insistente.Am spus sa ii dau o sansa.In schimb ieri am vorbit cu prietenul sau cel mai bun. Se pare ca aceasta relatie de prietenie a luat o alta intorsatura, el spunandu-mi ca simte pentru mine ceea ce nu a simtit niciodata pentru o fata, vorbeste foarte frumos.Mentionez ca el este in acest moment intr-o relatie si el, dar spune ca nimic nu mai e ca inainte si ca ar vrea sa renunte. Cu toate ca vorbim de doar doua zile, am inceput sa tin la el, ma gandesc la el si cand sunt cu actualul meu iubit. Oricum, in fata mea nu are nicio sansa pana nu se desparte de prietena lui. Nu stiu pe cine sa aleg: pe cel cu care sunt acum si pentru care nu simt nimic, cu toate ca el ma iubeste mult si l-as face sa sufere sau pe prietenul sau cel mai bun?

7 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

De vina este tineretea si acea imagine idealizata a omului perfect pentrufirea noastra spre care tindem toata viata. Sfatul meu este sa faci ce vrei pentru ca oricum n-or sa fie ultimii pentrutine.Succes.

| serendipity8300 a răspuns:

Este importatnt sa faci ceea ce-ti doresti nu trebuie sa fii cu cineva doar pentru ca nu ai vrea sa-i ranesti sentimentele. Daca vei renunta la actuala relatie pentru prietenul lui cu siguranta iubitul tau se va simti tradat. tu cum te-ai simti daca cel pe care il iubesti te-ar parasi pentru cea mai buna prietena a ta. sfatul meu pune toate avantajele si dezavantajele in balanta si vezi care ti-ar putea aduce mai multa fericire. si nu uita nu fa lucrurile cu jumatate de masura.

| Pandicorn123 a răspuns:

Pai gandeste-te putin daca el te iubeste enorm dar tu nu simti nimic pentru el dar simti ceva pentru prietenul lui cel mai bun ar fi cazul sa ii soui aceluia care nu simti nimic pentru el ca mai bine sa ramaneti un timp despartiti ca nu merge relatia voastra. Iar in legatura cu prietenul lui trebuie sa astepti sa se desparte de iubitasa dar trebuie sa afli daca te iubeste. In concluzie: Poarta o discutie cu cel care nu-l iubesti o dicutie ceva mai serioasa si incearca sa ii spui ca asa" eu nu sunt pentru tine nu ma meriti mai sunt o gramada de fete care tin la tine si tu la ele dar eu nu merit" si incet incet vezi si el ce are de spus si te desparti dupa ti-am zis ce faci cu prietenul lui cel mai bun a si daca o sa ai o relatie cu prietenul sau va trebui sa fie cat de cat mai secreta fata de asta care te iubeste mult ca altfel ii distrugi toate sentimentele asta a trebui sa ii spui si lu prietenul lui. Succres si bafta! Funda?

| sebastyancuidiny a răspuns:

Paii... era o vorba "Daca iubesti doua persoane, pastreaz-o pe a2a. Daca o iubeai pe prima nu te indragosteai de a 2a. Deci... mult noroc. Eu zic al doilea.

| Yoana a răspuns:

Nu putem sa-ti spunem noi ce sa faci, este decizia ta. Alege pe cel langa care crezi ca vei fi fericita.

Multa bafta!

| AlexUtza3q a răspuns:

Fa cea ce iti spune inima...conteaza sa fi fericita langa persoana iubita, in legatura cu iubitul tau actual ar trebui sa ii explici ca l-ai iubit dar nu poti controla dragostea...adica tu nu te-ai indrgostit de acel baiat pentru ca ai vrut ci pentru ca sentimentul de dragoste a aparut pentru el, nu esti tu de vina( cu dragostea nu te poti pune cand apare) spune-i sa mearga mai depatre pentru ca oricum tu nu ai fi fost ultima pers din viata lui

| anushka779 a răspuns:

Alege-l pe cel pe care-l iubestitu!