| Alessia1995 a întrebat:

Eu si cu iubitul meu suntem intr-o situatie nasoala. Nu stiu ce sa fac el spune ca nu mai simte ca la inceput dar inca e gelos isi doreste sa il sun ma iubeste dar se simte ciudat fata de mine si fata de el cand se vede in situatia asta. Isi doreste enorm sa nu mai fie asa dar nu stim care e solutia pentru remedierea problemei. Nu vrem sa ne despartim dar nici asa nu putem continua daca nu ii trece starea asta. Ce sfaturi imi puteti da? va rog

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cosmin2344 a răspuns:

Da,exista in itele existentei noastre un adanc sentiment al proprietatii, e ca atunci cand ceva ti-a apartinut pentru un timp, si-apoi chiar de nu-l mai vrei cu adevarat, iti este greu totusi sa stii ca va apartine altcuiva. deci nu mai vorbim deloc de dorinta de a-l avea ci doar de gelozia de a-l sti in mainile altcuiva. sper ca poti intelege ceea ce incerc sa-ti explic..si totusi eu cred ca tu esti destul de inteligenta sa vezi k vasul ce era candva plin, acum e gol si oricat ai incerca tu sa-l umpli el se revarsa mereu.

| Azµre a răspuns:

1) Câți ani aveți?
2) De când sunteți împreună?
3) Ce motive are să fie gelos?

| Alessia1995 explică (pentru Azµre):

Eu am 17 el 18 ..de 8 luni suntem impreuna si zice ca e inca gelos cum era si pana acu pentru mine adica il intereseaza daca vb cu altii si faze

| Azµre a răspuns (pentru Alessia1995):

După 8 luni? Să fim serioși, nu ar mai trebui. Ar trebui să discuți cu el, la voi lipsește cu desăvârșire înțelegerea, atâta timp cât tu ești sinceră cu el nu trebuie să facă așa. Trebuie să te respecte și să-ți respecte prietenii!
Nu trebuie să ți se interzică aceste lucruri.
Discută cu el!

| barbascu a răspuns:

Te pot ajuta eu id meu ellatuyyo69

| Azµre a răspuns (pentru barbascu):

Cu ce ai putea ajuta tu efectiv? Ce vârstă ai și ce experiență ai tu în acest domeniu?