| loolipoop a întrebat:

Am o deformatie de mers destul de grava... toate perechile de incaltari mi se rup in 3-4 saptamani unde este bolta plantara plus ca se vede de la o posta ca este un mers foarte diform. Totul a inceput in jurul varstei de 15 ani iar acum am 17 ani si se tot deformeaza. Imi puteti spune unde trebuie sa ma adresez pentru remedierea problemei? Cum se cheama afectiunea de care sufar? Stiti vreo solutie fara medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te repede la medicul de familie si el o sa te trimita la un specialist. De ce ai asteptat atata, trebuia sa mergi de la inceput. Sanatate!

| luiza a răspuns:

Apeleaza cu incredere la medicul de familie, el trebuie sa stie unde sa te trimita! Nu mai amana, nu este spre binele tau!

| alexutsuuu a răspuns:

Pai cred ca ai platfus.Shi eu am d la 3 anisori. Sfaturi:
Parta papuci ca talpa ortopedica si du-te la un medic.Nu-ti recomand balerinii, iar tocurile cat mai putin. Sper ca te-am ajutat.