| An00nyM a întrebat:

Eu si cu prietena mea suntem deja de ceva timp impreuna, ea are 18 iar eu 19 si amandoi suntem inca virgini. Eu recunosc ca as vrea sa imi incep viata sexuala cu ea, insa iubita mea nu se simte pregatita si am fost de acord sa o lasam pe cand crede ea. Ideea e ca totusi am gasit o solutie sa spunem asa. Initial era impotriva sa ma ating vreodata de zona anala, dar dupa ce m-am jucat putin pe acolo cu degetele si a vazut ca e placut a fost de acord sa incercam sexul anal.
Intrebarea mea este: cum as putea sa-i ofer o experienta pozitiva si fara dureri? Ii este frica ca o va durea si de aceea are retineri. Am mai citit pe net si unii spun ca cu un lubrifiant potrivit nu exista durere. Este adevarat? Ce lubrifiant imi recomandati mai exact, de unde sa il cumpar si ce firma? Cum ar trebui sa procedez...

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Durere va exista fara discutie indiferent de cat de bine vor fi masati si lubrefiati muschii anali. Lubrefiantii necesari (pe baza de apa) ii poti achizitiona de la sexshop sau prin curierat. Ar fi indicat sa va achizitionati si un aparat de efectuat clisma anala. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Cel mai bun lucru ar fi sa ai tu rabdare sa-ti spuna cand este pregatita pentru sexul normal. Apoi puteti face sex ori de cate ori doriti voi. In general, sexul anal nu este recomandat pantru ca de la el pot aparea tot felul de probleme.

| kandaraki a răspuns:

Orice ai face, cu orice lubrifiant, o va durea. e simplu. de ce? fiindca e prima data, nu sunteti experimentati, ea va avea frica durerii iar tu habar n-ai ce si cum sa faci. Mai bine mai asteptati si faceti sex normal.

| kavasaki99 a răspuns:

Durex lubrifiant