| Corinaa2013 a întrebat:

Eu si cu prietenele mele impartim mereu secrete.De la un timp m-am indragostit de un baiat si prima care a stiut asta a fost cea mai buna prietena a mea ( adica asa o consideram eu oh go on ). Acel baiat vorbea cu mine toata ziua, jucam biliard etc.Dar prietena aceea a facut rost de facebook-ul baiatului si s-a bagat in vorba cu el.El pare interesat de prietena mea din moment ce pe mine ma ignora si pentru ea isi facea timp.Acum cand ma intalnesc cu acel baiat face un zambet pe fata, se uita in ochii mei si nu zice nimic.Nimic nu este ca inainte.Din cauza prietenei mele m-am certat cu baiat respectiv si apoi iar ne-am certat.Totusi nu stiu ce sa zic, pentru ca el mi-a dat parola lui de facebook etc. si am vazut un mesaj catre prietena mea :" Iti voi da un buchet de trandafiri de 8 martie :* ".Eu il iubesc prea mult pe baiat si nu vreau sa-l pierd pentru ca el mi-a zis ca ma place.Ce sa fac in toate cazurile astea? sad

5 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

In prmul rand prietena ta, nu e prietena talaughing si ar fi bine sa o cam scoti usor din viata ta.In legatura cu baiatul respectiv zic ca nu prea stie ce vrea si mereu asteapta o "prada mai buna". Lasa-l si pe el si pe prietena ta in pace.Lasa-l prietenei tale si cred eu ca si ea o sa fie dezamagita de el iar atunci va realiza ca a pierdut o prietena buna pentru un baiat.
Asa presupun eu ca se va intampla, dar asta ramane de vazut.
Fii tare, nu trebuie sa fii niciodata a doua optiune a unui baiat, ci acea fata specialawinking

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Sper ca ai invatat ceva important:sa ai grija ce vorbesti si cui vorbesti.
Asa zisa ta prietena e o prefacuta, invidioasa care a vrut doar sa te raneasca. Incearca sa nu te mai certi cu baiatul asta si sa vorbesti cu el ca inainte. Sa existe din nou acea legatura intre voi. Lucrurile ar fi mai simple daca n-ar fi ea care sa vorbesca cu el. Presupun ca nu ai mai vorbit cu ea nu? Imi pare rau ca iti spun asta, probabil e ultimul lucru pe care vrei sa-l auzi dar incearca sa nu te mai gandesti la el. Timpul le rezolva pe toate.

| TheDifference a răspuns:

Fa-ti un cel mai bun prieten, nu o cea mai buna prietena. E mult mai sigur si mai frumos asa laughing) el nu o sa iti fure niciodata baiatul de care iti place si o sa iti dea sfaturile exact care trebuie, din perspectiva unui baiat. E greu sa gasesti unul care sa te asculte si sa te intaleaga, dar merita laughing), plus ca pana la urma s-ar putea sa va indragostiti unul de celalat smug. atunci e nasol laughing)

| Schatzyyyyy a răspuns:

Aceasta fata,nu o poti numi "prietena", daca totusi iti era prietena, se bucura pentru tine, nu ti-ar fi facut rau! Dar daca el nu mai e ca la inceput, e clar ca se simte atras de prietena ta!

| rebeca22 a răspuns:

Ce nesimtita si aia x-(nu le suport pe astea care se baga in alte relatii.Incearca sa vorbesti cu el sa-l aduci pe calea cea bunahappy