| anonim_4396 a întrebat:

Eu si fostul meu prieten ne-am despartit acum 1 saptamana jumate si suntem in acelasi liceu,el fiind cu un an mai mare ca mine, deci ne vedem zilnic..ideea e ca eu nu stiu cum sa imi dau seama daca inca ii mai pasa de mine. dupa ce ne-am despartit,in fiecare zi,la liceu,nu-si mai lua privirea de la mine si el si toti prietenii lui se intorc spre mine cand ma vad,mereu,,iar cand suntem in curte si prietenii lui vin in preajma mea, el ezista sa vina..si sa va mai zic ca se comporta super dragut cu mine, eram nedespartiti pana intr-o zi cand mi-a zis ca el nu crede ca se mai simte la fel de bine sau comod ca inainte..asa ca ne-am despartit, ..am vorbit o singura data cu el de atunci si parea ca vrea sa continue discutia si nu imi raspundea sec sau indiferent..so...credeti ca ar trebui sa imi mai fac sperante sau o las asa cum a picat?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Este perfect normal ca el sa se uite in continuare la tine, asta inseamna ca te-a iubit mult. Faptul ca ezita sa mai vorbeasca cu tine inseamna ca incearca sa te uite pentru a numai suferi.Tu trebuie sa il intelegi si sa nu te superi deoarece el te ignora, daca desigur ii vrei binele. Sper ca te-am ajutat.

| neutrino a răspuns:

O relatie este ca si o tigara: se aprinde, arde si apoi se stinge. La voi relatia deja s-a stins si tu nu vrei sa vezi realitatea.

| AllexTheWolf a răspuns:

E complicat cu o relatie, daca el inca te mai iubeste va incerca sa se intoarca...dar nu imi dau seama de ce a zis ca nu se mai simte comod ca inainte, asta da de banuit, nu stiu ce sa iti zic, mie mi-au murit toate sperantle si nu mai stiu ce sfaturi sa dau... oricum sper sa va impacati, bafta!winking

| NataliaElena22 a răspuns:

E simplu: cui ii pasa de tine, TE CAUTA, cui nu, nu.
Fie cu scuze penibile, fie cu tupeu, o va face! Depinde de fiecare baiat..ca in ziua de astazi, pun mai mult pret pe ceea ce zic prieteni, nu pe dorinta lor.
Gandeste-te daca iti mai doresti o relatie stabila cu el sau doar asa o joaca. Daca nu iti mai doresti, las'o balta, evita privirile, intalnirile si da-i de inteles ca nu ti-l mai doresti langa tine, sa te lase in pace, sa poti incepe un nou capitol fara a sta la mana lui, ca azi vrea maine nu.
Daca da, ia atitudine in fata lui, si intreaba-l direct, baietilor le plac fetele mai cu tupeu ( cum si noua fetele ), care stiu ce vor. Ai grija sa nu ii dai se inteles ca poate face orice din tine. Fii sigura pe tine! Pana la urma ce ai de pierdut? NIMIC! nu te gandi ca ar putea rade de tine cineva..lumea oricum vorbeste si critica iar cand vine vorba de pacatele lor sunt sfinti, asa ca nu ar trebui sa-ti pui aceasta problema.
Si a3a varianta, lasa timpul sa treaca, si vezi ce se intampla. daca va fi sa fie, fii sigura ca se va intampla! La urma urmi, nu s-a terminat lumea la el.
Bafta!

| pRolXtreme a răspuns:

Vorbeste cu el, fiti mai apropiati happy, daca nu merge nici asta...cum a spus si neutrino: "tu nu vrei sa vezi realitatea"