| anonim_4396 a întrebat:

Eu și iubitul meu suntem de 2 luni împreună. Problema e ca mereu este ocupat cu munca și nu prea are timp sa vorbim prin mesaje, ne vedem o singura data pe săptămână pentru ca atunci poate, simt ca nu e de ajuns...Chiar dacă atunci când ieșim e cel mai minunat om, e atent cu mine și îmi arata ca ma iubește.Nu știu ce sa fac, am încercat sa-i accept acest defect cu munca, pentru că-l iubesc extrem de mult...Dar as vrea mai mult.

11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Tu nu lucrezi? Cred ca ambii puteti face un compromis.El sa isi dedice macar 10-30 minute zilnic sa vorbiti (ma indoiesc ca nu sta pe social media), iar tu sa il intelegi. I-ai spus despre ce simti? Ati discutat vreodata pe subiect?

| PisicaNeagra89 a răspuns (pentru dullcat):

Eu sunt clasa a 12-a,termin peste o luna cu bacul, într-adevăr și el ma înțelege când am de învățat, iar atunci când ne vedem face în asa fel în cât sa nu își dea seama ai mei ca ies cu el(ai mei nu sunt de acord cu relația asta ), și da, am vorbit cu el de multe ori pe subiectul asta și mi-a explicat ca are mult de munca și ca atunci când are puțin timp liber vorbește cu mine, tin sa menționez ca el e mai mare cu 5 ani și are doua joburi în paralel, dar oare exagerez eu?

| PisicaNeagra89 a răspuns (pentru PisicaNeagra89):

De vorbit, nu pot da zic ca nu, dar când ma uit la celelalte prietene de ale mele care vorbesc cu iubiți non-stop prin mesaje pana noaptea târziu ma simt prost...

| Emilian65 a răspuns:

Dacă el nu poate, din cauza serviciului, nu ai ce face. Accepta-l asa cum poate el.

| sammie a răspuns:

Îi poți spune: '' Iubire, tu lucrezi mereu și nu prea avem timp să stăm împreună. Simt că asta o să ne afecteze pe amândoi și relația dintre noi. Tu ce părere ai? ". Și discută cu el despre subiect până ajungeți la un punct în favoarea amândurora.

| bogdanbucur a răspuns:

Nu inteleg, in intrebarea anterioara ai 20 de ani / respectiv ai facut dragoste cu iubitul tau.

acum esti clasa a 12a si te intrebi daca relatia ta merge astfel

Parerea mea personala daca aceasta este realitatea nu stiu cum ai reusit sa ai 20 de ani in clasa a 12a.

Totusi nu e important.

Iti spun sincer sunt cu actuala mea prietena de aproximativ 7 ani.
Intre noi este o diferenta de 3 ani clar cand ea era clasa a 12a eu renuntasem deja la facultate si ma angajasem, aveam un job stabil unde chiar nu se puteam sa stau pe telefon,. nu avem timp, m-am dus la job pentru a face bani, bani pe care tot cu ea ii chetuiam, se cam pupa povestea ta cu ce iti zic eu aici. Si uita-ne acum eu am 25 ea 22 fiindca au existat cateva compromisuri si intelegere din ambele parti, acum locuim impreuna de aproximativ 1an jumate, si pregatim totul pentru nextlevel, dar ca in orice alt cuplu nu totul este perfect mai sunt certuri majoritatea din lucruri minore si neimportante dar impreuna trecem peste.

Incearca sa ajungi la un punct comun cu el. pentru ca daca isi doreste cu adevarat ceva serios cu tine si tu la fel cu el atunci doar prin comunicare si incredere veti trece peste.

| RIGeorge a răspuns:

Buna, si celelalte prietene au iubiti de varsta iubitului tau? Nu cred.
Cert este ca tu nu esti multumita dar ar trebui sa il intelegi pentru ca el are 2 job-uri, este greu cu 1 job dar cu 2 te-ai gandit la asta?
Daca tu consideri ca nu esti suficienta de multumita parerea mea este sa pui capat relatiei ca nu sunteti de foarte mult timp impreuna pentru ca tu vrei ceva mai mult iar asta momentan nu se poate intampla.
Tu trebuie sa te gandesti foarte bine si sa-ti pui cateva intrebari, daca merita sau nu, cum va fi mai incolo, ce ve-ti face dupa etc, analizeaza foarte bine si apoi decide ce vrei sa faci mai departe.

| PisicaNeagra89 a răspuns (pentru RIGeorge):

Prietenele mele au iubiți de aceiași vârstă cu ele, care sunt încă la școală sau facultate. Niciodată nu m-am gândit la despărțire, pentru ca tin foarte mult la el, dar câteodată mi-as dori sa fie altfel.

| RIGeorge a răspuns (pentru PisicaNeagra89):

Ok, daca scoti despartirea din ecuatie atunci nu ai nimic de facut decat sa ai rabdare cu el, sa treaca anii sa ai si tu un job si poate cu timpul el va avea un singur job doar atat poti face, doar ca vezi tu ...am doar 2 mici sfaturi
1. Ai mai multa grija de tine, gandeste-te mai mult la tine si pentru tine mai ales profesional
2. Viata este scurta iar timpul este cel mai pretios lucru, cand o sa treci prin viata si o sa te maturizez o sa intelegi aceste 2 mici sfaturi.

| unu1doi2noua9sase6 a răspuns:

Mai ia ti unu

| IoanaCornea a răspuns:

Daca ii asa ocupat esti sigura ca nu iese cu altele