| anonim_4396 a întrebat:

Eu si prietena mea avem amandoi acces la id-urile din retelele de socializare.
Problema e ca se vede vizibil ca ei ii place sa vb cu altii mai mult decat cu mine (pe mess de exemplu). avem deja un an si e frustrant sa observ asta.
De o luna asa... o simt cum e mereu deranjata, nervoasa, etc, in discutiile noastre. oare chiar ii displace situatia actuala dintre noi sau e vb doar de dorinta de "socializare"

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Problema este ca tu te-ai schimbat si ii ceri si ei sa se schimbe, pentru tine. Dar te intreb, ti-a cerut ea sa te schimbi pentru ea? Sa lasi prietenii tai, obiceiurile tale?
Iti zic acum, iesi din grota in care te-ai bagat, intalneste-te iar cu prietenii tai si distreaza-te impreuna cu ei. Faptul ca ai o prietena nu inseamna ca ceilalti nu mai exista pentru tine. Sau te vei trezi mai tarziu ca voi doi nu aveti nici un prieten cu care sa petreceti timpul liber impreuna, sau ca nu aveti la cine sa apelati in caz de nevoie.
Eu zic ca este timpul ca sa faceti ceva, sa iesiti impreuna cu grupul, sa stiti ca aveti un cerc de prieteni comuni, poate pentru toata viata.