| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile am fost la iubita acasa si am facut dragoste. "Ne-am incalzit" ceva timp, pana se udase si ea si apoi eu o mangaiam jos iar apoi mi-am scos penisul si mi-am pus prezervativul si eram putin ud, deci normal, am atins "capul" si apoi am pus prezervativul. Credeti ca se poate sa fi ramas ceva de pe degete pe prezervativ? Adica ar putea ramane insarcinata? Stiu ca lichidul seminal nu prea contine spermatozoizi dar mi-e cam teama. Si inca ceva, cand o mai bagam mai dadeam cu saliva jos, sa alunece, ar putea pati ceva din cauza asta? adica ca i-a patruns saliva in vagin? (nu ma refer la sarcina) desi nu prea cred ca e posibil sa i se intample ceva grav.(infectii etc.)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele descrise de tine este practic imposibil sa se poata intampla ceva chiar si in cazul in care ti-ai fi atins penisul umezit de lichidul preejeculator si de pe mana sa se fi transferat pe exteriorul prezervativului.Cat despre umezirea vaginului cu saliva te anunt ca se practica pe scara larga deoarece este la indemana tuturor, dar mai ales ca este un lubrefiant natural excelent.

| WgStefan a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mersi, ma bucur sa aud astea. happy Apropo, fetele de obicei sunt stramte la primele contacte? am auzit fete care sunt stramte si la n contacte sau asta din cauza ca nu e lubrifiata? la iubita e doar pentru a doua oara si pot sa spun ca intra foarte usor, dar nu toata(o durea) si era si bine lubrifiata(eu am dezvirginat-o deci nu se pune problema sa o fi facut cu altcineva). big grin

| corbulalbrosu a răspuns (pentru WgStefan):

Vaginul este un organ musculos care are insusirea specifica de a se intinde si mula pe organul sexual masculin indiferent cat de tare/mult este solicitat la un moment dat. Patrunderea usoara a penisul in vagin se poate datora unei bune lubrefieri insa cel mai mult va conta relaxarea muschilor vaginali precum si elasticitatea acestora, caracteristica ce se dobandeste in timp.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ai facut sex cu prezervativ, sansele de a ramane gravida sunt minime.

| SkyPilot a răspuns:

Din resturi de lichid preejaculator pe prezervativ este extrem de putin posibil sa fi ramas. Riscul e mic sa pateasca ceva de la saliva, dar depinde de sanatatea si igiena ta. Cumparati lubrifiant solubil in apa.