| amoremioX a întrebat:

Eu si prietenul meu suntem pe cale sa facem sex pentru prima data,,, mie imi e cam rusine si frica( eu fiind virgina) cum sa scap de sentimentul asta? ce va crede depre mine?hee hee

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, ce poate sa creada despre tine din moment ce esti virgina e normal sa nu ai experienta si sa iti fie rusine, daca el te iubeste si te respecta, se va purta cu tine tandru, iubittor, fara sa te streseze sau sa rada de stangaciile tale, ai incredere in tine si in partener, bafta.

| catthshshshs a răspuns:

Trebuie sa stai un pic de vorba cu el si sa ii spui de fapt ce simti...Cred ca e si normal sa iti fie un pic rusine.In primul rand, PROTEJATI-VA! Si fii calma...totul va fi binewinking

cami
| cami a răspuns:

Dar de ce nu faceti voi, pentru prima data dragoste? Va crede ca esti nepregatita sa-ti incepi viata sexualawinking

| Cryssy a răspuns:

Stai linistita ca nu trebuie sa iti fie frica pentru ca esti cu el si te iubeste...Totul o sa fie binewinking ...Succes :X

| alexa a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii pregatita pentru acest pas.trebuie de asemenea sa te gandesti de 2 ori inainte daca el este [ersoana potrivita pentru a. ti incepe viata sexuala. dupa incearca sa vb cu el despre acest lucru.stie ca esti virgina banuiesc si daca te iubeste va sti cum sa te ia ca sa te faca sa te simti bine
relaxeaza. te si lasa. te iubita... apoi totul vine de la sine.nu te gandi la durere sau la alte alea.
si nu in ultimul rand sa va protejati pentru ca sti de acele multe boli cu transimitere si nu numai asta, dar nu cred cat. i doresti o sarcina de acum
bafta

| Instinkt a răspuns:

Nu uita prezervativul si restul va fi istoriewinking

| lacrimi a răspuns:

Cum ''ce va crede despre tine''. Daca te iubeste cu adevarat, daca ti-a castigat increderea, o sa cread ca esti fata pe care o iubeste, si ai facut un lucru minunat daruindu-te lui. E important sa faceti asta cu iubire, sa aveti sentimente puternice unul pentru altul, nu doar asa, ''sa fie''. Succeswinking

| lacrimi a răspuns:

@Cami si @Alexa, de asemenea, sunt de acord cu voi happy.

Răspuns utilizator avertizat
| dya_4589 a răspuns:

Nu te mai gandi la asta. Cu siguranta ca va aprecia faptul ca el o sa fie primul. Rusinea trece in timp. E normal sa ai indoieli de genul asta prima data, cine nu are? Gandeste-te ca va fi ceva frumos... poate dupa asta te va iubi si mai mult big grin

| purelove a răspuns:

Ce va crede? Pai daca e om in adevaratu` sens al cuvantului si-ar da seama ca e normal sa iti fie teama si rusine... in fond esti virgina. Oricum ar fi cred ca nu e persoana care sa nu fie cuprinsa de emotii in momentele alea... Insa timpu` le rezolva pe toate si cu trecerea vremii nu vei mai avea retineri. Cand va fi vorba sa se intample... fa doar ceea ce simti pentru ca e imposibil sa iasa rau. Mult noroc. Bye! Bye! happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cati ani ai?

Răspuns utilizator avertizat