| anonim_4396 a întrebat:

Eu si soțul meu am făcut vaccinul pentru covid în urmă cu 3 luni. Acum încerc să rămân insarcinată dar nu reuşesc e posibil să fie vaccinul de vină? ce ştiti despre acest vaccin? şi cât timp îşi face efectul?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vaccinul are reactii adverse, tu ca sa ramîi insarcinata trebuie sa te consulte medicul ginecolog, poate ai polipi sau chist pe ovar si in aceasta situatie este dificil sa ramîi insarcinată, ce varsta ai? Luni mergi la ginecolog sa te consulte.

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric nu are nici o legatura!
Vaccinul de covid nu are legatura cu potenta barbatului sau cu organele tale reproducatoare, responsabile de o sarcina.
Mergi la medic si fa-ti investigatii medicale sa vezi ce ai, si faceti sex zilnic sex in perioada fertila, ca sa poti ramane gravida.
Succes!

| CatalinMihai1989 a răspuns:

Problema voastra este stresul. Calm si relazati-va!
Un alt sfat, la care a functionat la noi a fost.

Dupa ejaculare stai intinsa pe spate si cu picioarele ridicate pe perete. Partenerul este de preferat sa aiba spermatozoizi fresh ( adica imediat dupa menstruatie zilnic ).

Posibil ca uterul tau sa fie invers ( directia fundului). Asa a fost la noi. Dupa ce am urmat aceasta procedura a ramas.