| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt constienta ca majoritatea barbatilor se uita la filme porno. Nu m-ar deranja daca prietenul meu s-ar uita la filme porno. Dar el vad ca nu se uita la asa ceva.
Chiar m-am uitat la majoritatea cautarilor sale pe google si cauta poze cu fete dezbracate pe site-urile de matrimoniale. Dar nu cauta asa aleatoriu, asta e problema, ci am vazut ca el cauta poze cu fete dezbracate din judetul nostru. Nu inteleg, ce urmareste? Nu poate pur si simplu sa se uite la filme porno? De ce sa caute pe matrimoniale poze cu fete dezbracate de la noi din judet? O vrea sa se intalneasca cu ele? Mie toata chestia asta imi da de gandit. Nu mai pot avea deloc incredere in el.
Am incercat sa am o discutie cu el, zicea ca ba a fost curios, ba ca astea au fost incercari din partea lui pentru mine ca sa vada daca ii violez intimitatea si ma uit prin lucrurile lui cica.
O Doamne, numai minciuni! Nu am voie oare sa ma uit in laptopul prietenului meu? El cum se uita in laptopul meu?
Vad ca nu stie cum sa se mai scoata, nu stie ce minciuni sa mai zica. As fi apreciat mai mult daca mi-ar fi zis: "Da, am gresit,iarta-ma!" Vad ca ii e greu sa zica un "iarta-ma".
Si nu e prima oara cand il prind cu asa ceva. Unde o sa duca curiozitatile astea ale lui? Daca va merge mult prea departe cu aceste curiozitati?
Relatia noastra merge bine in general, mai sunt neintelegeri ca in orice relatie, dar nu sunt lucruri grave, ne impacam repede. Eu sunt dragastoasa, iubitoare cu el. Nu inteleg, eu nu-i ajung oare?
Ce parere aveti? Nu este normal sa ma ingrijoreze fazele astea? M-a facut sa-mi pierd increderea in mine si in el si sa ma simt descurajata...
Va rog sa intelegeti clar ideea, pe mine nu m-ar deranja daca s-ar uita la filme porno si atat. Mie imi ridica un semn de intrebare doar simplul fapt ca el cauta pe site-uri matrimoniale poze cu fete dezbracate de la noi din judet. Am vazut ca doar a cautat si s-a uitat la o gramada de poze pe acolo, dar de vorbit, nu a vorbit cu nici una. Dar poate are de gand, nu? Cine stie ce o sa-l provoace sa faca aceasta curiozitate a lui...
Of, nu mai am incredere deloc!

20 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Da-i papucii

| Aasdfghj a răspuns:

Daca te-ar iubii nu ar cauta poze cu fete dezbracatehappy Da, e normal sa se uite la filme porno pentru ca si noi fetele ne uitam. dar el deja a cam sarit calul. Mai vorbeste cu el si intreaba-l ce se intampla. Daca a scris vreun mesaj nu sunt sanse sa-l fi sters?

| Andandut a răspuns (pentru Aasdfghj):

Nu stiu daca a sters sau nu. Eu am vazut doar ce v-am zis voua aici. Nu mai pot avea incredere deloc in el, imi trec prin minte tot felul de lucruri. Cine stie ce face el...il iubesc dar nu mai pot avea incredere, nu stiu cum sa salvez toata situatia asta ..de fapt nu stiu daca se merita sa mai salvez ceva

| Aasdfghj a răspuns (pentru Andandut):

Nu ai ce sa mai salvezi daca ti-ai pierdut increderea in el. Mai bine il parasesti.

| Doηηa a răspuns:

Nu e normal ce face.

| neutrino a răspuns:

El isi doreste pe cineva real, din jurul lui, sa-i ofere mai mult decat ceea ce-i oferi tu!

| Alcyon a răspuns:

Poate ca doar se masturbeaza, uitandu-se la acele poze. De ce nu-i spui sa-si stearga contul si gata? Daca refuza, inseamna ca intr-adevar are ceva de ascuns. Acum, nu stiu ce varsta aveti. Daca baiatul are sub 23-24 de ani, n-ai ce sa ceri de la el... Serios vorbind, la varsta asta, baietii cauta sa experimenteze. Sunt curiosi, vor sa incerce chestii noi etc.

| Andandut a răspuns (pentru Alcyon):

Pai nu are cont. Doar se uita la poze, dar cont nu aparea ca are. Nu aparea nici ca a vorbit cu cineva. Deci el doar la poze se uita, la foarte multe poze. Are 25 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea site-urilor de "matrimoniale" sunt de fapt niste paravane la adapostul carora isi fac treaba foarte multe prostituate. Femeile care vor sa-si gaseasca jumatatea nu posteaza poze cu ele dezbracate. Prietenul tau a vizitat/viziteaza sau isi doreste sa viziteze domnisoare cu moravuri usoare, nu sa "admire" domnisoare care se afla in cautarea iubirii perfecte. Motiv pentru care le alege pe cele din judet, nu vrea sa bata un drum prea lung. Ceea ce e foarte bine, inseamna ca tot pe tine te iubeste si nu isi cauta alta. Cauta doar sa faca sex cu alta, ceea ce e cu totul altceva. Desigur, exista si posibilitatea ca doar sa fie curios, mai ales daca prietenul tau este ceva mai tanar.

| Andandut a răspuns (pentru anonim_4396):

Te citez: "Motiv pentru care le alege pe cele din judet, nu vrea sa bata un drum prea lung. Ceea ce e foarte bine, inseamna ca tot pe tine te iubeste si nu isi cauta alta. Cauta doar sa faca sex cu alta, ceea ce e cu totul altceva."

Pai daca el cauta sa faca sex cu alta, inseamna ca ma iubeste? happy
Nu e cu totul altceva, te asigur... In opinia mea, un barbat care iubeste, nu-si inseala iubita sub nici o forma.
Iubirea si cu faptul ca el ar vrea sa faca sex cu alta fata, eu cred ca se bat cap in cap, tu nu crezi acelasi lucru? Asta nu poate fi numita iubire, jignim acest sentiment daca vorbim despre el in acest context.
Pana la urma a recunoscut si a spus ca era curios, dar ma intreb pana unde va duce aceasta curiozitate a lui? Are 25 de ani, il credeam... putin mai matur.
Mai ales ca imi spunea pe la inceputul relatiei ca el ma va respecta din toate punctele de vedere. Na, vorbe...le poate spune oricine.Sincer la inceputul relatiei chiar a fost totul frumos, ma respecta intr-adevar, dar din pacate o relatie nu poate fi un vesnic inceput.
Multumesc mult pentru raspuns si scuze ca am detaliat atat.

| anonim_4396 explică (pentru Andandut):

Evident ca nu avem aceeasi perspectiva pentru ca eu sunt barbat si tu esti femeie. Chestia e ca si prietenul tau e tot barbat.

Am exagerat cand am spus ca e in regula daca ca prietenul tau vrea doar sex dar trebuie sa intelegi ca pentru barbati sexul nu inseamna iubire. Barbatii sunt masculi, sexul este o nevoie si mai mult, este dominatie (de aceea exista atat de multi barbati violati in puscarii). Sexul este pentru barbati o alta modalitate de a se impune in fata celorlalti. Pentru femei iubirea este devotament, motiv pentru care viata monogama le vine ca o manusa. Pentru barbati iubirea este protectie. Acceptarea unei vieti monogame este doar un compromis facut de umanitate pentru a evita foarte multe probleme ce tin tocmai de nevoia barbatilor de a domina. Dar asta nu inseamna ca am fi monogami. Si da, un barbat te poate iubi din tot sufletul si tot va vrea sa faca sex cu altele, vorbim aici despre un cod genetic, o parte primitiva a creierului care ne-a ghidat evolutia pana in acest moment. Asta cu iubirea suna foarte frumos dar realitatea este ca suntem animale ghidate de instincte iar iubirea este doar o reactie chimica care se petrece in creier.

Ce trebuie sa intelegi e ca un barbat care face sex cu alta nu o face pentru ca tine la tine mai putin, o face pentru ca isi asculta instinctele si nevoile. Nu spun sa il ierti daca se va intampla asta sau caut vreo scuza, doar iti explic cum stau lucrurile.

Poate asta vine ca un soc dar toate relatiile sunt frumoase la inceput. Nimeni nu incearca sa cucereasca pe cineva scotand in evidenta propriile defecte. Te-a mai si mintit pe ici pe colo, nimic iesit din comun, a spus si el ce credea ca vrei sa auzi ca sa te obtina, sa te faca a lui. Acum, a devenit relaxat, tu ii apartii iar el incepe sa calce stramb, sa nu isi mai dea silinta 24/24. Exact asa se intampla cu majoritatea relatiilor dintre oameni. Fara comunicare, fara atasament real ("iubire" cum i-ai spune tu), fara niste limite acceptate de comun acord si fara compromisuri, nu aveti nici o sansa.

Care e faza cu femeile si respectul? De ce aveti pretentia sa fiti respectate doar pentru ca existati? Aud tot timpul chestia asta la femei "nu primesc respectul cuvenit!". Da' ce ai facut ca sa-l meriti? Respectul se castiga nu e ceva cu care te nasti sau un lucru pe care ti-l datoreaza umanitatea. E curios cum nu prea aud barbati care sa ceara respectul desi barbatii sunt cei care au tendinta de a domina, de a se lupta. In schimb, toate femeile vor respect. Pentru ca asa li s-a spus lor cand erau mici, ca ar fi vreo rasa superioara care se naste cu respect in frunte. Evident ca trebuie sa-ti respecte anumite decizii, e datoria lui sa te asculte si sa te sustina in viata, din moment ce sunteti un cuplu. Dar, respect? Nu. Respectul il castigi daca esti un om deosebit si daca faci fapte deosebite. Nu e nimic deosebit sa te nasti femeie, mai sunt vreo 4 miliarde pe pamant.

| Andandut a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e sa ma iau dupa tot ceea ce ai scris tu aici, as crede ca iubirea nu exista si ca totul este o adunatura de interese din partea partenerilor.
Nu am spus ca vreau sa fiu respectata asa din senin. Daca cer respect, este clar ca stiu pentru ce il cer, stiu ce am oferit si ce am demonstrat de-a lungul relatiei cu prietenul meu.
Ai intrat in prea multe detalii pe care nu le cunosti. M-ai intrebat ce anume am facut ca sa merit respect. Uite ca in relatia pe care o am si pe care tu nu o cunosti, chiar am facute multe si cred ca sunt demna de respect. Nu ma cred speciala sub nici o forma, sunt doar o persoana care-si pune partenerul de viata pe primul plan si care se dedica cu totul. Sunt o persoana deschisa, iar partenerul poate discuta orice cu mine, de aceea nu am inteles de ce el se ascunde de mine cand face anumite chestii.
Si in legatura cu faptul ca nu e nimic deosebit daca te nasti femeie...aici gresesti. Sunt atat femei cat si barbati mai mult decat deosebiti pe aceasta lume!
Si sincer...eu in fiecare om pe care l-am cunoscut am vazut ceva deosebit, orice om este deosebit in felul sau. Printr-o vorba buna, un gest frumos, o gluma, o lacrima sau un zambet oferit celor din jur, un om poate fi deosebit.
Acum ma reintorc la respect. Respectul pentru mine inseamna ca partenerul sa ma inteleaga cat de cat, sa comunice cu mine si sa-mi fie alaturi. Cer mult?
Daca el in 3 ani nu a reusit sa ma respecte decat la inceputul relatiei, ti se pare normal?
Si acum sa nu-mi spui sa ma despart de el, toata lumea imi zice asta, dar nu pot, pentru ca ar insemna sa-mi incalc anumite principii, chiar nu le pot detalia aici.Si mai este si iubirea la mijloc.
Uite, chiar si tu esti un om deosebit prin simpul fapt ca stai si imi dai mie atat de multe sfaturi si ca iti expui atat de detaliat parerile. Sunt genul de persoana care stie sa aprecieze orice la un om, chiar si cele mai mici detalii. Multumesc, o zi frumoasa!

| anonim_4396 explică (pentru Andandut):

Voi incerca sa le lamurasc pe rand.

Iubirea exista fara indoiala. Doar ca uneori nu e de ajuns. Iubirea e ca si filozofia, oamenii pot iubi cu adevarat doar cu burta plina si fara multe griji. Cand ai probleme si neajunsuri, nu mai iubesti la fel. Asa ca unele relatii de iubire au si o componenta materiala. E perfect normal si nu e de condamnat. Interese intotdeuna vor exista dar ele nu trebuie neaparat sa inlocuiasca iubirea, cele doua pot coexista fara probleme.

Cred ca vorbim despre lucruri diferite cand vorbim despre respect. Tu confuzi respectul cu capacitatea partenerului de a te asculta, a-ti recunoaste anumite merite, a-ti intoarce sau a-ti face anumite favoruri. Acela nu e respect, e o atitudine normala intr-o relatie. Si nu am spus ca nu meriti respect, am intrebat ce ai facut sa-l meriti. Din cate am inteles te-ai comportat normal, cum ar trebui ca oricare dintre noi sa se comporte intr-o relatie. Si meriti sa fii tratata la fel, la randul tau. Dar respectul este mai mult decat un serviciu sau apreciere, respectul este o stima deosebita pe care i-o oferi cuiva care a facut ceva iesit din comun. (cu toate ca in zilele noastre sa fii un partener de bun simt chiar pare ceva iesit din comun)

Nu interpreta asta gresit dar daca tu te vezi partenerul de viata ideal nu inseamna ca si esti. Tu esti partenerul de viata ideal pentru tine, tu ii oferi partenerului tau tot ce ti-ai dori sa primesti si tu la randul tau. Un lucru admirabil, de altfel. Dar ce trebuie sa intelegi e ca tu si partenerul tau nu sunteti una si aceeasi persoana. Este un alt om, are alte preferinte, alte frustrari, alte defecte si drept urmare poate avea si alte asteptari. Nu zic ca faci ceva gresit dar faptul ca intra pe site-uri de prostitutie nu e chiar un semn ca lucrurile ar merge foarte bine intre voi doi. Nu inseamna neaparat nici ca e ceva grav dar ridica un semn de intrebare, nu crezi?

Eu nu am spus ca nu exista femei si barbati deosebiti pe aceasta lume care nu ar merita respect. Eu am spus ca un om nu merita respect doar pentru ca s-a nascut femeie (evident, s-ar aplica si la barbati. am oferit exemplu femeile pentru ca de la ele am auzit foarte des chestia asta cu respectul).

Oamenii nu sunt deosebit sunt doar diferiti. Deosebiti ar inseamna speciali iar majoritatea sunt de rahat. Evident ca aproape orice om ar putea realiza ceva exceptional la un moment dat dar asta nu inseamna ca si el este un om exceptional. Eu analizez oamenii destul de des si in 99% din cazuri nu ma incanta ce gasesc. Tu alegi sa le vezi calitatile si potentialul, eu ii vad exact cum sunt.

Nu, nu ceri mult sa ceri de la prietenul tau sa te inteleaga sau sa-ti fie alaturi, nici nu as fi putut sugera asa ceva. Daca tu asta consideri ca inseamna respectul atunci meriti sa fii respectata, fara discutie. Problema mea era cu ce inseamna cu adevarat respectul.

El nu te-a "respectat" la inceputul relatiei, el doar ti-a facut pe plac ca sa te obtina, sa te faca a lui. Nu inteleg de ce e confuzia atat de mare. Evident ca un om se va da peste cap la inceputul relatiei, isi va arata doar partile bune, va face sacrificii si compromisuri ca sa-si atinga un scop. O data scopul atins isi va face aparitia si adevarata fata a omului. Eu nu inteleg cum voi va asteptati ca o relatie sa fie ca la inceput si dupa o perioada lunga de timp. Nu numai ca oamenii nu se mai prefac dar intervine rutina, monotonia, micile intepaturi, chestii care deranjeaza, probleme suplimentare. E aproape fizic imposibil ca o relatie sa ramana la fel de intensa o data cu trecerea anilor.

Ce principii ti-ai incalca daca l-ai parasi? Ai un principiu care te impiedica sa iti gasesti pe cineva care sa-ti ofere ce ai si tu de oferit? Pentru ca asa pare sa stea situatia momentan. Tu vrei sa-l intelegi, esti dispusa sa-l asculti si sa-i oferi sprijin daca are nevoie. In schimb el te minte, evita subiectele si se ascunde de tine. Nu pare cea mai sanatoasa relatie de pe planeta. Nu iti voi spune sa-l parasesti, oricum nu as putea face asta, dar iti voi spune sa iti pui gandurile in ordine, sa-ti stabilesti niste prioritati si sa i le spui prietenului tau. Forteaza-i mana, fa-l sa discute cu tine, pari destul de inteligenta sa intelegi ca viata are doar nuante de gri.

Ultimul paragraf mi-a dat universul peste cap! "chiar si tu esti un om deosebit"? "chiar si tu"? Te rog, nu mai imi face complimente ca sa evitam astfel de situatii neplacute in viitor.

| Andandut a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, multumesc pentru tot inca o data, ma voi gandi la spusele tale! happy

| Fernando9Torres a răspuns:

Poate foloseste "google incognito" pentru filme porno, acolo nu apare in historic ce cauta....in legautra cu fetele hmmm, fiercare are un mod de masurbare, altii la filme altii la poze, dar daca nu se intalneste/vorbeste cu ele, stai chill!

| Happyjump a răspuns:

E putin ciudat, amenință-l si spune-i ca-l vei părăsi daca mai intra pe acel site,spune-i ca-l lași sa se uite la filme porno,nu cred ca e mare lucru daca nu a comunicat cu acele fete. Verifica-i telefonul, daca gasesti numărul unor persoane pe care nu le cunoști, suna cu nr. ascuns, daca iti raspuns fete cred ca va trebui sa discuții ceva cu prietenul tau, sper ca te-am ajutat.

| Vektor a răspuns:

Eu zic sa te linistesti, caci daca nu a vorbit cu vreuna, cred ca e vorba doar de un "fetis".

sa probabil ii curios daca apare vreuna pe care o cunoaste happy

| VerdeLila a răspuns:

Cauta fete disponibila usor de agatat pentru a intretine relatii sexuale.

| doglover23 a răspuns:

Se poate si sa stearga istoricul. Nu trebuia sa-i spui ca te-ai uitat. Oricum urmareste-i istoricul mai multe zile la rand. Daca te iubeste si simte ceva pentru tine, nu cred ca trebuie sa te sperii.

| Andandut a răspuns (pentru doglover23):

I l-am urmarit si in in trecut si cautarile lui erau aceleasi. Daca ma iubeste, de ce-i mai trebuiesc altele? Tind sa cred ca vrea sa se intalneasca cu vreo fata... cautarile lui pe net despre asa ceva sunt prea dese.