| xSuperAndrey96 a întrebat:

Eu sunt virgin, ea e virgină și noi am vrea să ne incepem vița sexuala...
Ajutați-mă, prima dată trebuie folosit prezervativ sau nu, o parte spune că nu, o parte spune că da!?
Vreau un răspuns cât mai rapid și cat mai ADEVĂRAT

11 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Gasesti plin de mituri pe net. Daca o faci fara, risti un copil, plus boli cu transmitere sexuala, daca exista.

| corbulalbrosu a răspuns:

Folosirea prezervativului este mai mult decat necesara. Fiindca in primul rand dispare orice posibilitate de a se putea forma o sarcina in cazul in care actul sexual de dezvirginare s-ar putea sa fie intretinut in timpul zilelor care apartin de perioada fertila a ciclului menstrual. De asemenea in cazul in care prezervativul are marimea potrivita si este corect montat pe penis, atunci acel lubrifiant cu care este acoperita suprafata prezervativului are rolul de a usura foarte mult penetrarea vaginului, si din acest motiv durerea care apare in timpul penetrarii si este resimtita de iubita ta va fi INCOMPARABIL mai mica, scazand uneori la 1/3 sau 1/4 din intensitatea durerii pe care ar urma sa o suporte in cazul in care NU va fi folosit prezervativul. Toti cei care afirma contrariul in mod sigur nu au experimentat in viata lor asa ceva. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Ori de cate ori faci sex, acesta trebuie facut cu prezervativ.

| Irinel15123532 a răspuns:

Asteapta pana la casatorie.

| xSuperAndrey96 explică (pentru Irinel15123532):

Nu am nevoie de răspunsuri din astea.
E ceva important... Ști ajută-mă, nu, nu.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Da,trebuie sa folositi.

Răspuns utilizator avertizat
| 90210 a răspuns:

Da

| ElisaAna a răspuns:

Prezervativ trebuie folosit ori de cate ori intretii relatii sexuale si nu vrei bebe. Logic, nu? laughing

| xSuperAndrey96 explică (pentru ElisaAna):

Da, nu vreau bebe, dar am înțeles de la alți că prima și prima data este bine sa o faci fără știind că suntem virgin amundoi...
Și mai era ceva gen cu schimbarea sângelui...

| ElisaAna a răspuns (pentru xSuperAndrey96):

Wtf, ce? Lasa sfaturile de la alti copii.