| anonim_4396 a întrebat:

Eu va trebui sa port ochelari!crying si mi-au spus ca am deviatie ce inseamna asta? a si de la ce sa facut stiu ca si tatal meu a avut si mai are

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Consulta un alt oftalmolog...si cere-i mai multe si clare explicatii! Intreaba daca poti face operatie cu laser, poate asa scapi de ochelari..., daca nu, poti purta lentile de contact...insa in timp si acestea iti afecteaza vederea sad Daca chiar trebuie sa porti ochelari., poate e doar pentru o perioda, pentru corectia vederii. daca nu, nu te intrista, cauta-ti o rama frumoasa, potrivita chipului tau... si o sa fii cool, trendy...Pe bune, sunt persoane care arata foarte bine cu ochelari! Poti fi si tu!winking

5 răspunsuri:
| Simon a răspuns:

Sfatul meu: incepe de pe acum sa-ti cauti o rama potrivita. Nu stiu ce inseamna deviatia, dar daca ochelarii te vor ajuta de ce sa nu-i porti? Bafta!

| carmen_5367 a răspuns:

Sa porti ochelari nu este o povara... si mai nou se poarta sunt trendi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu port ochelari de la 7 anicryingacum m.am obisnuit... o sati ia o luna sa te obisnuiesti::*kiss you
wazgalycy
e id meu si mai vb

| Andrei_6051 a răspuns:

Poate ai un usor strabism. dar se poate corecta in functie de varsta... http://tinyurl.com/m5rzz9

| lavinutza a răspuns:

Si eu port ochlari o sa fie najpa pana te obisnuiesti si oamni din jur. o sa te obisnuiesti cam in maxim o luna