| Ralf71 a întrebat:

Exista impotenta la bărbați sau frigiditate la femei dacă partenerul nu este cel potrivit?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Impotenta la barbati nu este legata de partnerul potrivit, ci de cauze mecanice sau fiziologice.

Poate te referi la satisfactia sexuala, fiindca doar aceea poate provoca lipsa erectiei si excitatiei la sex, cand nu-ti place sau nu esti atras, de partnerul pe care-l ai.

| pufulescu0o a răspuns:

Da, probleme de erectie la barbati. La femei nu stiu, nu sunt femeie.

| RogerRon a răspuns:

La barbati daca are probleme(unii barbati mai pot avea probleme) fac minuni pastilele de erectie gen 'marathon forte' sau chiar cu viagra(cele cu viagra sunt si mai puternice si ai nevoie de prescriptie medicala).
Te transforma in taur aceste pastilewinking. Dupa ce le iei apare erectie de la orice stimulare erotica minora pe care o vezi, si ramane mult timp in erectie.
Numai sa nu aiba probleme cu inima, chiar si la Marathon Forte care se ia de la farmacie fara reteta, pentru ca dupa ce le iei o perioada iti bate inima mai tare ca si cum ai fi alergat(si nu ai alergat) dar sunt in general sigure.

Conteaza si ca partenera sa faca ceva sport daca e mai in varsta, sa arate cat de cat ok, si sa ii satisfaca fanteziile, daca are happy

| Ralf71 explică:

La barbati in mare masura nu exista impotenta fiziologica, este psihica si apare atunci cand femeie nu este atragatoare si nu o mai doresti.