| anonim_4396 a întrebat:

Exista o veche zicala care spune cum ca toate femeile sunt curve.
Nu pun la indoiala cum ca n-ar fi asa, insa stau si ma intreb atunci cat respect mai merita femeia pentru dezamagirea care este?

18 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Saraca maica-ta. imi pare rau ca ai o parere atat de rea despre ea.

Da! Si ea este femeie! happy Jumatate din respectul pe care il ai pentru mama ta il merita toate. Si ai primit un raspuns.

| DeeaMarry a răspuns:

Doar pentru ca nicio femeie cinstita nu a avut vreo relatie cu tine (adica nu ai avut ocazia sa cunosti una), nu inseamna ca o astfel de femeie nu exista.
Eu zic sa pui problema altfel. De ce se uita doar curvele la tine?thinking
Ca sa nu mai vorbim de numarul exorbitant de barbati care isi inseala iubitele/sotiile.

| 4b a răspuns:

Alta si mai veche zice ca orice femeie este regina din clipa in care incepe sa iubeasca un barbat...

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Is femeie si nu pot nega afirmatia: "In fiecare femeie zace o curva".Dar curva aia iese la iveala cand apar prea multi barbati porci in viata lor si le ranesc.

| neutrino a răspuns:

Incearca sa afli acest raspuns discutand subiectul cu mama ta, cu sora ta, etc.

| milan9 a răspuns:

- Nu ai dreptate şi îţi faci rău singur dacă te complaci şi te resemnezi cu acest gând. La urma urmei, nu este doar o simplă confirmare sau infirmare, cât mai ales echilibrul tău interior şi fericirea ta depinde de "cv-ul" persoanei respective...

- Chiar dacă nu este acceptat din motive subiective, întotdeauna va fi universal valabil, adevărul că demnitatea şi onoarea unei femei depind de modul în respectă valorile familiei, modul responsabil sau nu în care vede această perioadă proximă din viaţa ei...

| daassh a răspuns:

Intr-adevar eu nu port respect pentru aceste "specii", deoarece si ele la randul lor sunt lipsite de respect, nu vreau sa intru mai adanc in subiect ca numai cuvinte de rau de zis despre ele, era o zicala vechie tibetana care zicea : Daca femeia ar fi fost "buna"(utila) ar fi avut si Dumnezeu una.Succes!

| anonim_4396 explică (pentru daassh):

Frate, sinducide-te naibii si scapa lumea de idioti ca tine. Vorbesti de oameni egali tie ca si cum ar fi praful de pe strada. Psihopatiolor ca tine nici nu le-as permite sa se inregisreze pe site-uri de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un ascultător întreabă Radio Erevan:
- E adevărat că o femeie care ţine capul pe partea dreaptă în timpul unui raport sexual e o tîrfă?
- Bineînţeles.
- Dar o femeie care ţine capul pe partea stîngă? continuă curios ascultătorul.
- Şi aceasta e tîrfă…
- Dar o femeie care ţine capul drept, este şi ea o tîrfă?
- Da, şi ea e o tîrfă.
- Păi bine… dar cum, toate femeile sînt tîrfe?
- Nuuuu…. În principiu, toate femeile cu cap sînt tîrfe.

laughing Mi s-a parut tare amuzanta faza asta.

"Toate femeile sunt curve. In afara de mama si sora mea. Dar si ele sunt femei" Napoleon

Stii cum e? Daca barbatul are mai multe femei la numerar, este considerat macho man.In schimb femeia, biata, nici nu vreau sa ma gandesc.

Se poate numi ''curva'' o femeie desfranata care duce viata de adulter.Si din cultura mea generala, nu toate sunt asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi suntem o dezamagire si voi ce sunteti? Fiinta perfecta?
Doamne...mi-e mila de voi astia care ganditi asa. Aveti o gandire foarte limitata.
In fine...esti un misogin (ca sa nu zic altceva), asta e singura concluzie la care am ajunshappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te dracu de bou in cazul asta. laughing Respiri multumita unei femei, traiesti multumita femeii care a avut grija de tine. Mai devreme sau mai tarziu, din instinct, vei avea nevoie de o femeie. Cu ce te crezi superior, misoginule? Cei ca tine ar trebui sa dispara si toata lumea ar fi fericita. big grin

| Demonull a răspuns:

Care zicala? Aia cu Napoleon?„Toate femeile sunt curve in afara de mama si de sora, dar sa nu uitam ca si ele sunt femei„. Cred ca te-am ghicit.In acele momente Napoleon probabil era intr-o stare mai proastalaughingdesi, a iesit ceva frumos pe gura lui dar nu adevarat.Am putea spune si despre noi, masculii „toti barbatii o au mica„ este adevarat? Nu.Sigur,acum iti pot dezbate subiectul asta pana te saturi, insa o sa ma rezum la NU ESTE ASA.Probabil te-a dezamagit pe tine o femela si acum crezi ca toate sunt tarfulite.personal te inteleg, si chiar daca nu te o sa te pot convinge o sa iti dai seama tu mai tarziu.in caz contrar femeile vor ramane pentru tine, doar niste dezamagiri.si vicerversa

| Pitzipoanca a răspuns:

O alta zicala spune ca toti barbatii "e porci". Serios?! Ce oameni distrusi. Nu e planeta de vina ca tu ai reusit sa cunosti doar panarame.

| StefanXy a răspuns:

Si mata e femeie laughing si bunicata si toata partea neamului tau feminin

| FreeDreams a răspuns:

Este zicala lui Napoleon, toata femeile sunt curve in afara mamei si surori lui...dar totusi si ele faceau parte din specia feminina. Nu generaliza, cum uni dintre barbati sunt porci, curvari, betivi si multe altele, asa sunt si unele femei.
Ce ai spus tu acum este adresat tutorur femelior care exista si au existat vreodata. Este ca si cum eu acum ti-as spune: "Esti o dezamagire pentru intreaga rasa umana." Si sa iti aduc aminte ca barbatul daca se culca cu 100 de femei este cel mai tare, pe cand o femeie daca se culca cu 10 este curva. Nu mi se pare corect aceasta parera si sincer am doar 15 ani, dar fiecare femeie cu putin de orgolui si poate si barbatii corecti var contrazice pe tine si Napoleon.

| qianii a răspuns:

Ai dreptate toate sunt CURVE! nu te abate de la regula...si eu am dat peste fete "cuminti" care s-au dovedit a fi curve (eu fiind baiat fin cu ele)
cine *** le suna noaptea la 2?
zic eu frate sfat le f. si le lasi ..nu da 2 bani pe ele succes