| Anhi a întrebat:

Exista prietenie adevarata intre o fata si un baiat fara ca unul din ei sa simta ceva mai mult decat prietenie?

18 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Granita dintre prietenie si iubire este bine delimitata, dar putini o respecta!

Janina
| Janina a răspuns:

Sunt sigura ca exista.
Cel mai bun prieten al meu este Radu. Ne stim de la gradi, nu ne-am certat niciodata si nu am incurcat niciodata sentimentele.

| summer12 a răspuns:

Exista, cel mai bun prieten al meu e baiat. Ne stim din generala, dar suntem prieteni foarte buni de 2 ani. Cei drept, a incercat el o data ceva sa vada daca merge big grin dar am ramas doar best friends.

| anda_1885 a răspuns:

Pentru mine s-a dovedit ca o astfel e prietenie poate exista. El a devenit "cea mai buna prietena" a mea. Pot vorbi deschis fata de el, si el o face fata de mine. Vorbim despre relatiile noastre, el imi da sfaturi despre baieti si invers.

| Dean1996 a răspuns:

Sunt cazuri rare,dar exista,parerea mea e urmatoarea:este foarte greu ca intr-o relatie fata-baiat,care decurge bine din punct de vedere social,si poate si sentimental[cei doi se asculta,adica isi pot spune off-ul] sa nu se indragosteasca,pentru ca apare acel feeling de "imi este intotdeauna alaturi si ma iubeste". Fata,cred eu ca de cele mai multe ori poate avea o vina,pentru ca este mai sentimentala,si mereu cand vedem noi fetele ca un baiat ne zambeste,ne saluta mereu,ne sprijina[SI ATAT!],avem impresia ca e indragostit de noi,dar nu este asa, o vorba de-a mea, poti avea 100 de lanterne si nu vei vedea in mintea unui baiat, cel mai bine e pur si simplu sa-l intrebi[si nici atunci nu esti sigura 100%]. Cred ca poate exista, dar depinde de cei doi indivizi, o prietenie adevarata intre 2 persoane de sex opus e mai rara decat o prietenie adevarata intre 2 persoane de acelasi sex[stim cu toti ca si aia e o pasare rara].Eu sunt de parere ca aceasta prietenie exista numai daca unul din ei e indragostit/indragostita[ca sa fie sigur ca nu se indragostesc intre ei].Nu stiu,chiar nu stiu, pot sa-ti scriu romane intregi aici pe tema asta, dar un singur lucru sunt sigura.Este posibil, dar mai complicat, trebuie sa fie amandoi echilibrati din punct de vedere sentimental.

| StartingANewLife a răspuns:

Pe propria piele am aflat ca poate exista o prietenie adevarata intre o fata si un baiat, doar daca amandoi sunt implicati in alte relatii (au iubiti). pentru ca altfel nu se poate. atata timp cat sunt prieteni foarte buni (dar FOARTE buni), inseamna ca au extrem de multe puncte comune si se inteleg foarte bine, deci mai ramane un pas mic pana la a deveni iubiti.

| ktina a răspuns:

Exista

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Eu cred ca exista, desi nu mi se intampla mie. Adica, am prieteni baieti, ne intelegem bine, dar nu e prietenia aia perfecta, in care ne spunem tot unul altuia si petrecem foarte mult timp impreuna. Dar am auzit de multe cazuri, asa ca sunt de parere ca exista, desi rar.

| 9dianaa a răspuns:

Salut! :*
Da, să știi că se poate. Am o grămadă de băieți cu care mă ințeleg mai bine decât cu fetele. Fundiță? blushing

| Razvan_8794 a răspuns:

Salut
Nu se poate raspunde la intrebarea ta cu da sau nu, deoarece nimeni nu va putea vreodata să demonstreze ca intr-o relatie dintre o fata si un baiat este doar prietenie.Este posibil dar putin probabil.Viata nu este colorata in alb si negru, ci in nuante de gri.

| Anonnnnn a răspuns:

Da,cazul meu.

| PatryRox a răspuns:

Paii... exista big grin dar dupa mult timp petrecut impreuna va ve-ti da seama ca simtiti totusi ceva pentru persoana respectiva. si va simtiti bine impreuna love struck

| NinelGuevara a răspuns:

Da exista1 intr-un baiat uneori poti avea mult mai multa incredere decat in unele fete,.,, adica pe ei in general nu i caracterizeaza barfa.si de la ei poti afla si multe secrete despre baieti smug

| cristinuta01 a răspuns:

Eu nu prea cred straight face

| zapacita05 a răspuns:

Nu cred !

| YanisMn a răspuns:

Sincer,din experienta mea proprie pana acum nu am intalnit,decat cu o exceptie: si anume, una din cele doua sa iubeasca pe cealalalta, dar pe urma sa realizeze ca e mai bine sa ramana prieteni.Si de aici lucrurile isi desfasoara activitatea firesc, adica pot sa ramana prieteni fara sa simta altceva decat prietenie.

| RooneY_6948 a răspuns:

Nu, nu prea credlaughing

| Naturall a răspuns:

Da,chiar exista!
Si iti spun asta din proprie experienta. Poate unii nu au gasit o persoana de sex opus cu care sa se inteleaga minunat si sa fie o relatie doar de prietenie dar eu am gasit.
XoXo Naturall