| sweetgirl_9654 a întrebat:

Exista prietenie intre fata si baiat?

24 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da, exista.Prietenia nu are absolut nicio granita de la inventare internetului incoacewinking

| AnonimA a răspuns:

NormaL:*

| Monica a răspuns:

Da bineinteles.De ce nu? Adica, nu trebuie sa diferentiem un baiat fata de o fata cand vine vorba de prietenie!

| VodkaCoca a răspuns:

Da, exista pana la un punct, ca dupa unul dintre ei se va indragosti. Am o prietena care avea pe prietenul ei cel mai bun erau si la scoala impreuna si dupa 7 ani el i'a zis ca o iubeste si s'au pus impreunahee hee, acum locuiesc impreuna au planuri mari. big grin

| AshuraElric a răspuns:

Daaaaa...adica ma uit în jurul meu si sunt destul de multe exemple.Si uneori, sunt fete care se înteleg mai bine cu baietii, nu crezi?big grin

| Cristyn a răspuns:

Nu, nu poate fi intre un baiat si o fata doar prietenie.Chiar daca la prima vedere sp.pai stai ca eu chiar am prieteni buni (nu amici, aici e vb.de acel prieten caruia ii spui tot si asa mai departe)pana la unrma unul din cei doi va simti o atractie, sau isi da seama brusc ca s-a indragostit de prietenul/a lui cel/a mai bun/a.Sunt multe cazuri in care un baiat se apropie de fata de care ii place cu aceasta prietenie sau viceversa, sunt si fete care apeleaza la aceasta metoda.IN concluzie, oricat de mult ar dura o prietenie intre un baiat si o fata, pana la urma se dovedeste ca unul din ei, au sentimente de iubire pentru.prietena/ul.happy...bafta

| fluturas a răspuns:

Eu zic ca da, dar daca prietenia e foarte stransa, nu e la distanta, parintii sunt de-acord, niciunul nu are prieten/a big grin s-ar putea sa devina ceva mai mult happy

| LoveToHate a răspuns:

Da! Cred ca exemplul esti chiar tu!

Tu nu ai prietenii baieti?
Sigur ca ai!big grin
CRED!

Exista prietenie intre o fata si un baiat!big grin

Parerea mea!big grin

| mario a răspuns:

Daca arati bine din prima se gandeste la ****...si dore te face sa crezi ca ti, e prieten pana ajungi in patul lui

| PredatoR a răspuns:

Da! Am avut o prietena buna de tot imi zicea tot ce se intampla cu viata ei... chiar si ce se intampla intre ea si preitenul ei, nici prietena ei cea mai buna nu stia cate am stiut eu. funda?

| soare a răspuns:

Da exista eu cunosck pe cineva care sunt prieteni de cand sau nascuth si din cate am inteles de la ei in partycular. nu a incercat nicunu niciodata nimic

| Adina a răspuns:

Mai greu. dar exista :]

| luv a răspuns:

Eu ca fata, cred ca da...insa toti baietii pe care-i cunosc spun ca Nu, argument ar fi :1) esti foarte atragatoare, 2) oricum pina la urma cineva se indragosteste

| andreea_1432 a răspuns:

Da normal
sunt prietena cu un baiat de 10 ani
si eu am prieten si el prietena si nu avem nici un sentiment de iubire
suntem pur si simplu cei mai buni prieteni

| pauladrian a răspuns:

Exista.

| BlueBolty10 a răspuns:

Da, tu nu ai preteni?

| Xperson a răspuns:

Da exista.prietenia este atunci cind va ajutati reciproc si cind luptati impreuna pentru ce va doriti... iubierea e ceva mai susss...

| Aiurita a răspuns:

Da, deşi la un moment dat unu' dintre ei va ceda şi se va îndrăgosti de celălalt, mai ales dacă amândoi sun singuri. Dar există si cazuri în care un băiat şi o fată pur şi simplu se înteleg şi sunt amici, deşi sincer după părerea mea sunt cam rare cazurie astea. :]]

| liongirl a răspuns:

Buna!happy
Si da, exista! Prietenul meu cel mai bun este baiat si imi e ca un frate.Am copilarit impreuna, dar acum s-a mutat in Bucuresti pentru a urma liceul acolo.In plus, este gay.Este un om extraordinar si nicidecum nu se compara cu prietenia dintre fete.Toata lumea are prietene cele mai bune fete.Intr-adevar,am multe prietene fete, dar este diferit cand spui "CEL MAI BUN PRIETEN".happy
Ii sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca mi-a dat ca cel mai bun prieten un baiat.happy
Bye!kiss

| Lαααα a răspuns:

Bineinteles! Si eu am asa cevablushing. Imi place ca e sincer. Ceea ce, dupa parerea mea, conteaza cel mai mult.

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista. Am un prieten (cel mai bun)de peste 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca existahappy si vreau sa adaug ceva la ce zic ceilalti. cu "nu nu poate fi numai o prietenie pentru ca sigur o sa se placa la un moment dat " dar aveti grija LA UN MOMENT DAT. pana in acel moment ei sunt prieteni nu? si mai exista si varianta in care sa fie o distanta de varsta mai mare intre ei si sa nu aiba cum sa se placawinking ganditiva la toate variantelehappy de exemplu eu am un vecin cu care a inteleg bine, dar e cu vreun an, 2 mai mic ca mine.sau am un prieten de fapt 2. care sunt cu 6 ani mai mari ca minelaughing si pur si simplu NU imi place de eistraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista!happy eu consider ca e mai "buna" prietenia dintre o fata si un baiat. decat dintre 2 fete. fiind baiat gandeste si altfel si cunoste si "domeniul celalalt"...rar intalnesti dar cand intalnesti e bine sa tii cu dintii de ea. agdu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric daca nu sunteti rude nu e imposibil ca unul sa nu l placa pe celalt. ti o spun din experienta