| adolescenta2002 a întrebat:

Poate exista prietenie intre un baiat si o fata?

Răspuns Câştigător
| FaraNumePls a răspuns:

Da. Eu am multe prietene fete și nu e nimic intre mine și ele, doar prietenie.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da si nu, baieti vad in toate fetele care le atrage fizic viitoare iubite,noi nu cautam prietene,surorii,noi cautam iubite, dar voi vedeti in baieti, iubit,prieten,frate,amic etc
asta e marea diferenta,poti fi amic cu o fata care nu te atrage fizic sau daca vorbesti cu ea rar sau esti gay,asexual, apropo numai ne bagati in lista prieteniei,fiti sincere si spuneti nu te plac si asta e, nu vrajeli, minciuni, false sperante ca apoi va mirati ca va facem curve, tarfe cand voi jucati teatru tot timpul

| Violleta2022 a răspuns:

Da, in copilarie, in adolescenta, se leaga prietenii frumoase.
Intre adulti, prieteniile dintre femei si barbati, mai devreme sau mai tarziu duc la sex, ori se rup definitiv.

| dfsdfvdsdsfsd a răspuns (pentru Violleta2022):

Adică tu spui că toți adulții de sex opus care sunt colegi de muncă și totodată și prieteni, au făcut sau vor face obligatoriu sex, altfel nu ar putea să existe doar prietenie între ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Elena2106 a răspuns:

Da desigur

| adolescenta2002 explică:

Suntem prieteni de cand aveam 4 ani el e din resita eu din Craiova si acum un an (asta-vara) mi-a propus sa fim mai mult de atat dar mi-a spus cumva nu stiu cum sa explic parca avea mamaliga in gura usor si cu multe pauze m-a ajutat mereu m-a sfatuit eu il vedeam ca pe un frate mai mare si acum i-am blocat numarul l-am blocat pe Facebook si nu stiu daca sa mai vorbesc cu el sau nu

| RAY a răspuns (pentru adolescenta2002):

Avea emotii, te iubea in secret iar tu il aveai in zona prieteniei

| GunterAndrei a răspuns:

Depinde, un baiat poate fi prieten cu o fata mai urata/grasa sau oricum o fi dar sa nu ii placa lui pentru ca acea persoana are un caracter placut, e de treaba.
Daca baiatul gaseste o fata si pe placul lui la aspect si la caracter deja e normal sa se indragosteasca si sa-si doreasca mai mult decat prieteni.
eu asta cred

| picaturachinezeasca a răspuns:

Da, poate exista prietenie intre o fata si un baiat, dar depinde si de scopurile fiecarei persoane.

| Ionut_Victor_1993_qSLn a răspuns:

Prieten cu beneficii