| PrettySmile a întrebat:

Credeti ca exista prietenie intre o fata si un baiat?

Răspuns Câştigător
| 3my098 a răspuns:

Salut.
Cu siguranta ca exista si va exista. Dar in cele mai multe situatii aceasta "Prietenie" se bazeaza pe faptul ca unul dintre ei(fata sau baiatul) il place in mod secret si nu vrea sa dezvaluie, iar cand va dezvaluii va fi totul prea tarziu si il va distruge (oarecum) pe celalalt finca el/ea tinea la el/ea doar ca la un prieten nu ca la un iubit si va veti departa si cel care a marturisit ca il palce va dorii mai tarziu sa nu fii spus asta finca sia pierdut prietenia cu cealalta persoana

Dar poate ca exista si intamplari rare in care cand ii spune,intr-un tarziu,si celalalt sa simte acelasi sentiment asa ca toate bune si frumoase, dar dati seama ca daca (acest lucru e valabil daca suneti ceva mai mar :]) ati deveni iubiti din prieteni si ati sta fata in fata goi in urmatoarea zii cand ati iesi in oras amandoi nu te-ai putea gandi decat "ce sani are" "ce fund are" Si nu ar mai decurge realatia bine.

Ma scuzati daca am facut greseli gramaticale sau verbale, sau daca prin profunzimea mea de a scrie ce gandesc am spus o stupizenie.

Toate cele bune. Pa-Pa.

19 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Eu cred ca exista, greseala care o fac unii este ca se ataseaza atat de mult de prietenulcel mai bun incat ajung sa confunde sentimentele.si uite asa incearca ce nu trebuie si apoi se strica prietenia.prietenia dintre un baiat si o fata e cea mai adevarata.eu am un prieten ff bun care este si ff frumos dar nu simt pentru el nimic si nici el pentru mine, doar ca ne intelegem ff bine(parca am fi frati)si nu as da aceasta prietenie pentru un instinct de moment, asa ca aveti grija ca un prieten adevarat se gaseste atat de greu.

| Ana94 a răspuns:

Da,normal că există.Eu am ajuns la concluzia că băieţii sunt mai de încredere decât fetele.

| AaNdYy a răspuns:

Normal laughing

| vio_9808 a răspuns:

Cu siguranta winking

| Joey95 a răspuns:

Nu, e normal sa fie prietenia intre persoane de acelasi sex.
LOL. Ce intrebare e asta? Normal ca exista straight face Apare o data cu timpul, dupa ce incepi sa cunosti persoana respectiva.

| SarahParker a răspuns:

Unul dintre ei trebuie sa simta ceva mai mult pentru celalalt dar nu spne sau cel iubit i-a taiat creaca si au ramas prieteni, e imposibil sa existe asa ceva, e demonstrat stiintific, dar uitate cu ohii in patru caci poate ai vreo amica de care nu iti place, atunci sa stii sigur ca ea te place.

| iSaidNo a răspuns:

Bineinteles.

| Marian3rd a răspuns:

Nu poate exista prietenie adevărată dintre un băiat şi o fată!

| BodyFleci a răspuns:

Eu am foarte multe prietene si sunt baiat!
Munti baieti se inteleg mult mai bine cu fetele.

| xXImAliveXx a răspuns:

Da normall laughing))

| hippy16 a răspuns:

Categoric dabig grin

| AGOR a răspuns:

Nu exita in aceste cazuri ori fata se indragosteste de tine ori ve vezi intali rar.

| Herm a răspuns:

Da, normal, o fata si un baiat pot fi DOAR rieteni, adica, eu stau in banca cu un baiat si suntem DOAR prieteni, la fel cu ceilalti baieti din clasa happy bine imi place de unul dintre ei, dar momentan suntem DOAR prieteni, si poate ca asa o sa raman, Dumnezeu stie ce se va intampla.

| ingerasfaraaripi a răspuns:

Sincera eu una nu cred! Si cine spune ca baietii sunt mai de incredere ca fetele, nu este adevarat|! Pana si fetele au inceput s-o ia razna! Dar pe o unda de relatii sexuale, nu este adevarat! Mai ales in zilelle in care traim! E doar o iluzie! Dar daca tu preferi un baiat ca prieten in loc de o fata eu iti urez bafta, dar apoi sa nu te plangi!

| bumttibumm a răspuns:

Mdea,si eu am prieten foarte bun, secrete, discutii...si sexlaughing, prietenia intre baiat si afata exista doar atunci cand fiecare iubeste pe altcineva

| Manuela_Timofte_1988 a răspuns:

Cu siguranta da.eu am un bun prieten de cand avea 3 ani si el 2.acum avem 24 si 23 de ani.si suntem ca frate si sora.chiar cu el impartasesc mai multe lucruri decat cu prietenele fete.

| Diana912 a răspuns:

Desigur ca exista,,,suna imposibil dar nici eu nu credeam pina nu m-am convins cu adevarat ca exista,,,,,, si crede-ma e mai bine sa ai un prieten de suflet sa fie baiat decit o fata,,,,, baiatul mereu te va ridica cu moralul sus in orice situatie)))))

| Fira_Mladinescu_Victor_1993 a răspuns:

Prietenia intre o fată și un băiat poate fi mai adevărată decât prietenia dintre un băiat și alt baiat laughing). Cei mai apropiați prieteni de ai mei sunt fete, am și prieteni băieți. Eu mă înțeleg cu toată lumea pe care o cunosc. Multe comentarii zic că nu există prietenia intre o fată și un băiat deoarece mai târziu vor apărea sentimente, deci asta înseamnă că o să îmi placă de 1 milion de fete?