| deeeeea1 a întrebat:

Exista riscul unei sarcini daca am facut sex cu prietenul meu neprotejat? Mentionez nu am facut mare lucru ca nu s-a putut, iar el a ejaculat afara. Ce riscuri sunt?

Răspuns Câştigător
| JuLLiaN a răspuns:

Daca este cum spui tu, nu sunt riscuti, adica daca el a ejaculat afara iar apoi nu ati mai facut nimic riscurile sunt de 0%.
Sper ca ti-am fost de folos, fundita?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul este intre 4 si 27% in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti. daca e prima data (erai virgina) riscul este ceva mai mare, putand ajunge pana la 35%.

| Ionica9119 a răspuns:

Da, exista riscul ca tu sa fi ramas insarcinata chiar si dupa o singura penetrare. Nu trebuie neaparat sa ejaculeze in vagin. Se poate ca un spermatozoid sa ''evadeze'' fara ca el sa'si dea seama. Daca nu ar fi existat riscul asta, nu s'ar mai fi inventat anticonceptionalele [prezervativul e necesar oricum, pentru a nu capata vreo boala].
Mai bine fa un test de sarcina, sa stii cu exactitate daca ai ramas insarcinata sau nu.

| deeeeea1 explică:

Pentru el nu a fost prima oara.Pentru mine da.era a12a zi de la terminarea ciclului(deci undeva la jumatate).Nu au fost nici sangerari.

| boxeoru a răspuns:

Daca e incepator ai putea sa iti spu semne de intrebare, ca uni a au si scurgeri in timpul actului, cea mai buna varianta erea pastila de a 2-a zi...dar repet daca a avut un numar destul de mare de rel sexuale riscul e mai mic, doar la cei ce fac sex mai rar apar scurgerile in timpul actului sexual...aa si mai depinde si de varsta normal