| Jameson a întrebat:

Exista vreo legatura intre a fi milos/miloasa si a fi sentimental/sentimentala?
Argumentati.

Răspuns Câştigător
| 354 a răspuns:

Buna.Consider ca exista legatura intre milos si sentimental, deoarece daca ai sentimente logic ca poti fi si milos, in cazul in care nu ai adica nu te afecteaza absolut nimic nu poti fi milos. Deci da exista legatura intre cele doua cuvinte!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat. Amandoua sunt efecte ale empatiei, dar sentimentalismul poate avea reactii contrar spiritului milostiv, evident.
Ce, galeria Dinamo nu e sentimentala?! Ca numai milosi nu sunt cainii aia rosii...

| mroxana a răspuns:

A fi sentimentala inseamna sa ai sentimente si a fi milos inseamna sa ai mila, exista putina legatura intre ele.