| aleza21 a întrebat:

Exista vreo solutie sa nu mai fi gelos pe persoana iubita?

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu prea.Sunt niste lucruri pe care nu le poti controla.Adica cu toata increderea tot te gandesti ca el se duce pe strada si se uita dupa fete.Si numai gandul ca se uita e nasol si iti produce nervi.La baieti la fel. Unii nu au simtul de a fi gelosi, decat atunci cand ``li se dau motive``zic ei.
Seman cu ai mei.Amandoi gelosi.Mai ceva ca imblanzirea scorpiei domne

| Kylexy a răspuns:

Gelozia este o emotie care o sa te framante mereu te face sa crezi ca intr-o zi te va insela sau o vei pierde
Nu ai ce sa ii faci.
VB cu fata respectiva spune-i ca esti gelos si daca te iubeste va intelege de ce esti gelos

| MariusPopa a răspuns:

NU.Gelozie este parte din iubire.Adevarat ca nu trebuie sa fii foarte gelos dar daca nu esti deloc inseamna ca nu o iubesti.
Bafta.

| Raresik a răspuns:

Nu prea. nu ai cum sa nu fii gelos daca o iubesti!

Gelozia nu e din rautate. daca esti gelos... inseamna ca nu vrei sa o pierzi happy. Bft!

| Liada a răspuns:

Incearca sa nu fii sigur ca gelozie e ceva foarte rau. dar si nu-i chiar bine.insa demonstreaza ce o iubeste.insa incearca simplu in momentele cind esti foarte gelos sa te gindesti din alte ipostaze(cum te-ai simti daca iti va face skandal iubita daca stai doar cu o prietena.sau ceva de acest gen.si treptat te vei putea stapini mai usor.BAFTA

| abc123_5207 a răspuns:

Sincer nu, e auto control mai mult, totusi ai grija sa nu sufoci persoana iubita cu gelozia ta, trebuie sa ai incredere in pers iubita.

| TuchleiMihai a răspuns:

Gelozia este frica piederii pesoanei iubite, trebuie sa ai mai multa incredere in tine(in 1 rand), si in ea/el, daca nu reusesti sa scapi de sentimentul asta incepe o alta relatie. Bft

Răspuns utilizator avertizat