| Rizer a întrebat:

Exista vreun program pentru diacritice automat? Eu am scris fara diacritice cateva foi in word si acum nu stiu cum sa fac ca trebuie sa le fac cu diacritice! Va rog din inima sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| Aly07 a răspuns:

Intri la control panel -> Regional an language option ->schimbi limba din engleza in romana la standard and formats -> apply -> ok si apoi iti va aparea un " EN" in dreapta jos a monitorului, dai pe el ii dai pe "ro" si gata. Foloseste tastele "; ' [ ] \ " pentru. cuvintele ş,ţ,ă, î, â. Sper ca te-am ajutat, bafta.

| humanoida a răspuns:

Nu cred ca exista un program pentru asa ceva.
Stiu doar un site pe care il folosesc si eu atunci cand am nevoie. Acesta este www.diacritice.com. Este usor de utilizat, dar trebuie sa contribui si tu la editarea textului. In fine, vei vedea tu.;))
Sper sa te descurci! :*

Ramane la aprecierea ta daca merit funda sau nu. :)