| JokeRO a întrebat:

Faceti sex protejat sau neprotejat?

Răspuns Câştigător
| lostcontrol12 a răspuns:

Dupa o relatie de aproximativ 6 ani, o fac si cu prezervativ si fara...dar e destul de clar ca exista iubire, incredere reciproca ..deci prezervativul il folosim pentru alte treburi..nu neaparat protectie.

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Eu FACK Sex Inteligent! Prietene Sexul protejat il FACK Doar cei fara experienta!

| EmaEmax a răspuns:

Inca nu am ajuns sa-mi incep viata sexuala dar cu siguranta as faceo protejat.Sunt multe riscuri daca nu ne protejam:boli, sarcini nedorite, etc.Deci dupa parerea mea, trebuie sa fi un pic inconistient sau sa-ti doresti un copil ca sa faci sex neprotejat.

| anonima1995 a răspuns (pentru EmaEmax):

Nu trebuie sa fii inconstient s faci sex neprotejat. Daca iti cunosti bine partenerul si ai incredere ca nu are vreo boala din cele ce se transmit prin sex, iar daca el are experienta va sti cum sa se fereasca ca sa nu apara o sarcina nedorita.

| EmaEmax a răspuns (pentru anonima1995):

Bine,poate ai dreptate.Dar oricat de multa experienta ar avea, nu cred ca e posibil sa evite o sarcina nedorita.thinking Adica, stiu multe cazuri, in care cuplurile erau impreuna de multi ani si tot au ajuns sa aiba un copil nedorit. thinking Dar ma rog..fie cum zici tu.

| anonima1995 a răspuns:

Cam stupida intrebarea, nu te supara. Cel mai indicat e protejat pentru cei ce nu vor sa se trezeasca cu vreo boala sau cu un copil, dar in cazul unei relatii serioase in care cei doi au cat de cat experienta e mai bine neprotejat.

| Firdinica a răspuns:

Cum adica protejat sau neprotejat?