| Ecea a întrebat:

Femeile insala la fel de mult ca barbatii.
Cati oameni cred ca aceasta afirmatie este adevarata si de ce?

Răspuns Câştigător
| CristinelAndrei a răspuns:

Haideti sa va spun ceva.
O femeie inseala mult mai mult decat un barbat.nu conteaza ca sunt materialiste, iubitoare, sufletiste etc;
Se plictiseste si cauta ceva nou.gaseste scuze precum monotonia, plictiseala etc; Intreaba pe cine vrei sa-ti spuna ca dupa o despartire femeia sufera mai putin ca barbatul.pentru ca barbatul e barbat si nu se plange. poate ca plange in sinea lui dar nu lasa sa se vada. femeile uita mult mai repede si trec peste.am stat de vorba cu o groaza de fete de la mine din clasa.si ele au recunoscut ca trec mai repede peste o despartire...o colega a stat cu un baiat 1 an si ceva.si s-a despartit asa ca nu mai avea chef.alta sta cu unul de luni bune si ei nici nu ii pasa.va spun eu ca femeia(poate ma considerati misogin) este cea mai parsiva finta dupa pamant. poate ca multi baieti cand au sa citeasca ce au scris or sa-si dea seama ca femeile se descurca mult mai repede ca noi barbabii pentru ca asa e firea lor.ma uit la prietenele si la femeile din jur cum profita de bunatatea barbatilor...asa ca parerea mea este ca femeile inseala de 2 ori mai mult ca barbatii.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da asta e viata din pacate, vrei nevasta? Bine dar sa nu zici ca ti-a parut rau ca te-ai casatorit cu ea dupa ce te inseala sau te lasa. Acum 2 zile maicamea a vorbit cu mama ei si din toate cunostintele pe care le cunostea barbati cu varste cuprinse intre 30 - 50 de ani toti au divortat, ori femeia i-a lasat sau ei au facut gafe. Ma mir cum de ma tot intreaba neamurile de ce nu am prietena, sunt penibili si nu isi dau seama ca traim vremuri grele si in capitolul (dragostei).

| Vizitiul a răspuns:

Nu poti stii cu exactitate. Femeile inseala, la fel ca barbatii, atunci cand duc lipsa unor anumite chestiuni in relatia lor sau din curiozitate, sa vada cum e cu altul/alta.

| Dav7id a răspuns:

Barbatii sunt fiintele cele mai inocente. iubitoare,pun mult suflet,nu inseala.dar si asta stim ca nu e adevarat. Femeile,te pot iubi nemarginit, nu tin cont de situatia financiara, dar nici asta nu e adevarat.In afara de faptul ca femeile sunt femei si barbatii sunt barbatii nu difera cu nimic altceva.

| carminaburana43 a răspuns:

Da.De ce este adevarata? Pt. ca in ultimii cinci ani am vb cu destule persoane sa zicem peste 300 care mi-au confirmat acest lucru.

| Ecea explică:

Deci se pare ca nu sunt singurul care vede realitatea.
Multumesc pentru raspunsuri, mai astept si alte pareri.

| UbexFlo a răspuns:

Eu credf ca barbatii inseala mai mult decat femeile.Femeile in general pun suflet intr-o relatie(alea care nu-s materialiste). Barbatii, indiferent de relatie si de varsta, o data si o data tot o sa faca o gafa de asta; nu exista barbat care sa nu fi inselat vreodata pana la moarte. daca voi inca nu ati facut-o, mai aveti timp laughing
Nu provoc pe nimeni sa faca asta si nu vreau sa dau banuieli fetelor care au observat ca intr-o zi prietenu a intarziat la intalnire dar pana mea.Barbatul e barbat, cand o vede o gagica, n-are cum sa nu sara pe ea(acum ma refer la cei mai in varsta)Ajunge la 40 de ani.Nu mai ai ce sa-i faci.Se mai duce si el l; a una de 18, mai o treaba, mai o chestie.Cel [putin asta e parerea mea.Eu daca as afla ca maimutotiu meu ma inseala cred ca l-as pocni si l-as lasa(acum ca are doar cativa anisori laughing ) Dar la 40 de ani ce sa-i mai fac? N-am pe ce cheltui bani decat pentru divorturi? Daca o face, n-o face pentru ca nu ma iubeste, o face pentru ca simte nevoia de ceva proaspat.Asa-s barbatii.

Nu-i asa baieti?tongue

| mgtow a răspuns (pentru UbexFlo):

Ai uitat sa spui ca sunt si persoane care nu mai vor sa aiba relatii stabile din aceasta cauza ca femeile/barbat inseala sau au avut un trecut destul de dureros incat au ramas marcati si nu mai vor sa treaca prin aceleasi momente, sunt cupluri (asexuale care stau impreuna si nu mentin relatii sexuale, orice e posibil in ziua de azi).

| UbexFlo a răspuns:

Mda.Deci va foarte multumesc pentru voturile negativelaughing
baieti.va e frica sa nu va prinda prietenele ca imi dati dreptate?laughing Stati linistiti, nu scot un cuvant.laughing

| Savy a răspuns:

Toti barbatii sunt de acord cu asta! Inainte de a fi barbat sau femei, suntem oameni si ne comportam la fel, avem aceleasi nevoi si instincte de baza.

| Trolli a răspuns:

N-am stat sa fac o statistica, femeile si barbatii inseala din diferite motive (cam aceleasi): monotonie, partenerul nu le acorda atentie, vor sa experimenteze, nu sunt multumiti de viata lor sexuala sau vor sa vada daca inca pot cuceri pe cineva.
Cred ca este gresita ideea cu: "am inselat pentru ca iubitul/iubita nu ma intelege, simt ca nu ma mai iubeste." Daca simti ca nu te mai iubeste, de ce nu te desparti de el/ea?

| Dearscorpion a răspuns:

Nu e adevarata, femeile nu inseala atit de mult deoarece iubesc mai mult decit barbatii si se dedica mai mult unei relatii.

| mee_3494 a răspuns:

Sunt 2 feluri de inselat. Primunul cand persoana respectiva se gandeste la altcineva si al 2`lea cand isi si manifesta sentimentele sau nevoile.De ex eu 1 am inselat si am regretat enorm, am inselat persoana pe care am iubit-o cel mai mult si inca o mai iubesc... dar asa a fost sa fie, nu imi mai doresc sa insel niciofata si acum sa revin la intrebare eu cred ca si baietii si fetele inseala la fel, doar poate ca fetele sunt mai atente si isi dau seama mai repede.:*