| Coral7 a întrebat:

Hei...E cam lung ce o sa scriu aici.dar va rog face-ti-va timp si raspunde-ti-mi in cel mai serios mod sad
Trec printr-o chestie destul de uratica si ciudata din viata mea.
In vara asta m-am indragostit de fostul meu prieten...da, "fost". Si spun "indragostit", pentru ca atunci cand am fost cu el era mai mult o simpatie, o joaca, care nu a durat mai mult de o luna.
Din pacate el sta la tara, iar eu fiind la bucuresti..Suna cam aiurea, stiu, dar.
Cum spuneam, vara asta am fost o luna si cateva saptamani la tara si am stat foarte mult cu el. Ieseam i fiecare seara afara (si cu mai multi prieteni)..am ajuns sa il observ cum nu o mai facusem pana atunci. Fara sa-mi dau seama pe zi ce trece ma indragosteam si mai mult de el.
Intr-o zi vorbeam cu el prin mesaje si i-am zis sa iesim cu totii pe la vreo 3 dupa-masa sa mai stam si cand e cald afara..si mi-a zis ca e la magazin (parintii lui detin un mini market in sat, si cu toate ca la ora aia trebuia sa fie inchis el statea acolo "din lipsa de ocupatie" mi-a spus).mi-a zis sa vin si eu ca ei deja se stransesera putin acolo, dar pana am ajuns toata lumea plecase, ramanand decat el. Am intrat in magazin si am inceput sa vorbim. M-am asezat cu coatele pe tejghea si mi-am pus fata in palme, apoi si el a facut la fel...intr-un fel se juca cu fata mea..si apoi m-a sarutat. I-am raspuns sarutului, evident..si apoi dupa ce am terminat si de vorbit si altele, am plecat acasa ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.
De atunci, in fiecare seara cand ne vedem (acum ca a inceput scoala ne vedem mai rar si doar in weekenduri) ramanem inca vreo jumatate de ora, uneori chiar o ora si ne sarutam."ne simtitm bine" cum spune el.
Imi spune ca suntem doar "crush" si nimic mai mult si imi dau seama ca nu prea s-ar putea sa fim mai mult de atat, avand in vedere distanta dintre noi. Dar simt ca nu ar fi doar atat, cu toate ca mi-a spus ca intre timp (de cand ne-am despartit), nu mai simte la fel.
Mi-e greu sa accept asta, si cu toate astea, nu stiu ce sa mai cred.
Va rog sa imi spuneti ce parere aveti, am nevoie de putin ajutor.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca stati departe nu merita sa va iluzionati, ajungeti la sapa de lemn in ritmul pe care il tineti.

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie decat sa accepti idea ca sunteti doi tineri care se saruta atunci cand se intalnesc, si va place sa faceti asta.

| GYGYLATINO a răspuns:

Am citit povestea dar cam trista mi se pare si tot imi pare ca suneti iubit daca va sarutati in continuare rar in fiecare wekkend eu sunt un pic in ceata ai pus ca e fostul dar si actual ca majoritatea din baieti si fete se indragostesc exact de la primul sarut chiar daca eu unu numai cred in iubire la distanta mare dar daca crezi incearca sal cuceresti

| marinelamarin a răspuns:

Pentru el a fost doar o dragoste de o vara, deci o simpla aventura asa ca ai face bine sa-ti vezi de viata ta, caci daca te-ar iubi asa mult ar face orce sa te vada, si-ar face timp pentru tn.cauta-ti altul.