| mikici a întrebat:

Fetelor am nevoie de sfatul vostru este un baiat de 20 de ani care vrea sa se combine cu mine dar e foarte lenes si neindemanatic in schimb e dragut.ce ma sfatuiti are sanse sa se schimbe sa devina mai harnic?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca la 20 de ani e "foarte lenes si neindemanatic",nu prea il vad sa se schimbe,asa a invatat sa fie si asa ii place.
Acum,depinde pentru ce il vrei tu.
Daca vrei sa-l arati celorlalti, e foarte bun, daca vrei sa ai un barbat langa tine, cauta altul.
Caracterul tine oamenii impreuna, nu frumusetea.

| ywar a răspuns (pentru greece12):

"Caracterul tine oamenii impreuna, nu frumusetea". Pot din nou sa iti fac declaratii de dragoste in direct pentru ceea ce esti si scrii? Of, viata! happy

| greece12 a răspuns (pentru ywar):

...ma intreb de cate ori o sa ma mai lasi fara replica!
happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai harnic?
Dacă îl iei de umbră bine, dacă nu dă-i mersul trenului că nu faci treabă cu un puturos.
Pa, pa.

| DNSK a răspuns:

Noi de unde sa stim daca el o sa se schimbe. TPU nu poate rezolva problemele. el da doar esenta rezolvarii lor. in cazul asta, trebuie sa fiu nostradamus.

ce zicea si greece12, daca a ajuns pana la varsta asta cu totul de-a gata, banuiesc ca nu prea-l dezveti de obiceiul asta frumos

| neutrino a răspuns:

Da, poate sa se schimbe, cautandu-si alta iubita. Restul "calitatilor" raman.

| Fatamuntilor a răspuns:

Adica in ce sens,, sa se combine cu tine'''? Ca si iubit? Sunt cazuri in care dragostea invinge si schimba oameni! Poate deveni mai harnic doar de dragul tau, dar asta e scopul, nu?
Nu cred ca iti vezi viitorul alaturi de un barbat care nu stie sa tina un ciocan in mana!
In plus cred ca stat pana la varsta asta sub fusta mamei, a fost protejat de acesta. Sanse ca acesta relatie sa reziste sunt mici!

| sofisis a răspuns:

La 20 de ani este deja format.Nu prea ai cum sa schimbi lenea si neindemanarea.Sunt 2 trasaturi de caracter oarecum involuntare..si e greu (spre imposibil) de constientizat. Hai ca poate lenea o mai corecteaza uneori de gura ta...dar neindemanarea...cu ea moare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e dragut la suflet si caracter baga-te pe el, daca tu esti destul de isteata il poti schimba, nu fizionomia este punctul foarte intr-o relatie, daca te iei doar dupa asta risti ca mereu cand incerci ceva sa alergi de una singura si sa iesi pe-al doilea loc

| ovidiu2295 a răspuns:

O sa fie o mare bataie de cap, dintr-un om lenes sa faci unul harnic cam peste noapte e greu. E greu sa schimbi o persoana care a facut ce a vrut 20 de ani in una care vrei tu.