| Delocimportant a întrebat:

Fetelor, am o intrebare pentru voi: va place cand un baiat, printre ale mici atentii, va ofera o felicitare, care, in interior, sa aiba si o declaratie de dragoste, scrie chiar de baiatul respectiv? Sau va plictisesc cadourile de acest gen? Intreb si eu, asa, ca prostul. Ca am niste nelamuriri, in legatura cu iubita mea. Sunt in dubii.

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

La primul prieten am inceput iesind impreuna aproape zi de zi plimbandu-ne prin parc, oras, desi m-a speriat propunerile despre casatorie si saruturile de la primele 2-3 intalniri. Nu ii-am dat sansa, am stat impreuna cu chiu cu vai vreo 3 luni impreuna.

Al doilea l-am cunoscut pe internet. Mi s-a parut frumos din partea lui si nu era ca primul sa le acapereze pe toate dintr-un foc. Vreo 1 luna am iesit zi de zi prin oras, ca doi amici, fara saruturi, fara tinut de mana, fara erotism sau alte chestii, desi la aproape fiecare intrevedere imi oferea un buchet de flori. O numesc doar o experienta a vietii, dupa aceasta luna am luat decizia sa ma mut la el in apartament. 2 saptamani de convietuire impreuna, omul pe care-l stiam inainte se schimbase radical. Am decis sa ma reintorc la casa mea. Relatia noastra a incetat dupa 6 luni.

Cativa ani am fost singura, am decis sa plec din Romania si astfel peste hotare mi-am cunosc jumatatea vietii mele. Romantism de la bun inceput nu a avut, si-a aratat in timp firea lui. Pur si simplu eram si suntem compatibili 100%, am simtit de la bun inceput ca avem atractie fata unul de celalalt. De 7 ani ne cunoastem, desi de 5 ani formam un cuplu si anul acesta avem planificata cununia civila.

Totul este sa nu te arunci inainte cu toate, o fata se sperie repede si iti poate inchide usa in nas. Incepe treptat si cu stil. Daca ai o saptamana de cand o cunosti pe fata asta, nu ai cum sa ii faci o declaratie de dragoste, o iubire nu poate veni din prima zi de cand o cunosti. Tu ai o atractie fata de ea, iubirea intra inimile amandorura pe parcurs. Ii poti oferi o felicitare deja care e tiparita din oras cu cea mai buna prietena sau cu cea mai frumoasa prietena pe care o ai. Toate se fac usor usor, daca te avanti la inceput cu toate astea, ai sanse sa mai ramai si singur. Fa-le cu cap macar! Iesi cu ea prin parcuri, mall, terase, restaurante, cinema, comunicati si iar comunicati ca doar asa va veti cunoaste mai bine, vei afla ce-i place si ce nu, la fel si ea despre tine.

Succes!

| minrest a răspuns:

Tot ca prostul te intreb si eu, ca de la un prost la altul, macar noi prostii sa ne ajutam intre noi: Dar cine esti mai, Balzac sau Proust, sa conteze ca ai compus felicitarea tu insuti si ai scris-o cu mana ta?