| andrei11554324 a întrebat:

Fetelor, are vreo legătură construcția corpului unei femei (înălțime, greutate) cu adâncimea/dimensiunea vaginului din punct de vedere anatomic sau toate femeile indiferent de greutate sau înălțime au vaginul la fel ca și dimensiune, adâncime etc?
Am citit un articol mai demult pe net referitor la dimensiunea vaginului femeii și am rămas oarecum surprins la un moment dat unde un expert sexolog american zicea că femeile care fac sex rar tind să aibă vaginul mai strâns în timpul actului sexual iar femeile care au o viață sexuală activă și fac sex frecvent și care utilizează jucării sexuale gen dildo pe perioade mai lungi își schimbă dimensiunea vaginului la modul că, mai pe românește, devin mai largi în păsărică... Ce părere aveți?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din ce știu eu mă refer la studii nu ce cred, astea mai mici de înălțime au orgasme mai multe și vaginul mai mic, cat despre vagin fiind un mușchi e când bagi gantere dar apoi revine la loc

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Gândește-te când nasc cat de mare e acel loc apoi revine la normal, ori că te cu unu sau mai multi nu contează

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu ai inteles nimic din ce ai citit, fiindca vaginul este un organ "elastic", plin de musculatura si nervi, care atunci cand este excitat se mareste si dupa aceae revine la nromal, in forma stransa.
Asa se explica si nasterile, cand vaginul se dilata foarte mult, lasan sa treaca copilul prin vagin iar dupa nastere, se strange si revine la normal de abia mai poti baga 1-2 degete.
Total eronata este si fraza ta despre femeile care fac sex, mai mult, si de aceea au vaginul larg, cand in realitate am explicat ca vaginule este un organ care se mareste si se miscoreaza (dilata si se contracta), in functie de cat de excitat este.

| Violleta2022 a răspuns:

Unii chiar dau raspunsuri din aduceri aminte, uitand de gramezi de ani cum mai este sexul cu o femeie, fiindca vaginul femeii este un organ elastic, care indiferent cat de des este folosit NU se largeste si nu ramane larg, tocmai pentru ca este capabil sa revina la forma initiala, din cauza musculaturii puternice cu care vaginul este construit.

| mihai69 a răspuns:

1. Nu.
2. Orice organ nefolosit se atrofiază. Dar dacă e antrenat...winking

| dullcat a răspuns:

Da, dimensiunea variaza in functie de tipul de corp, de conformatia femeii.E normal ca femeile mai inalte si mai facute au o dimensiune, cele mai scunde, petite etc. alta dimensiune.Ai citit niste prostii.Nu se largeste nimic, este vorba doar de niste muschi care se contracta si se dilata. Daca se aplica logica asta, toate femeile care au nascut aveau vaginul gigantic din moment ce a iesit un copil pe acolo si a existat dilatatie de pana la 10 cm diametru, mai mult decat orice penis al vreunui barbat.Dar nu este asa, muschii se contracta la loc, chiar daca se pierde o parte din elasticitate si pot aparea probleme cu urinarea etc.

| Emilian65 a răspuns:

Da, asa este. Femeile care fac sex frecvent, au vaginul mai larg decât cele care fac sex mai rar.

| Marius22222222222 a răspuns:

Da că cineva sta sa măsoare vaginu exact cum vad alți disperați că o au de nu știu câți cm și vai daca e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ZECI de femei majoritatea de la 1.70 înălțime și slabe și între 17 ani și peste 35 de ani aveau vagin așa

- în poziția misionar cu durere în timpul sexului

- în poziția pe la spate într-o parte cu dureri mai mari decât în poziția misionar

- în poziția umeri craci cu dureri mari care rezistau

- în poziția capră cu URLETE care rezistau durerilor

Deci TOATE femeile sunt la fel și foarte multe.

MĂRIMEA penisului nu o scriu ca să nu spună lumea că le stric VISELE că - MĂRIMEA nu contează - pentru femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ceilalți care au răspuns - o femeie când face sex cu bărbat cu penis mare în poziția misionar REGLEAZĂ ea poziția în timpul sexului cât să intre penisul.

Bărbatul NU poate băga mai mult decât vrea femeia.

În celelalte poziții NU face sex cu bărbatul cu penis mare că ea NU poate regla poziția cât să intre penisul.

| Miruna333 a răspuns:

Total gresit, nimic adevarat, astea sunt vorbe de pe timpul comunismuluilaughing Dimensiunea vaginului unei femei este determinata de factori genetici și hormonali.
Strângerea, relaxarea vaginului in timpul actului sexual tine de nivelul de excitare, stresul, anxietatea sau chiar degradarea țesuturilor vaginale, cum ar fi in perioada postmenopauză. Nu sunt legate de istoricul sexual al unei femei sau de stilul de viata sexual.
Nu exista a deveni,, larga'' din moment ce vaginul este un organ flexibil și elastic. Nu ramane larg dupa nasteri, dar ramane larg dupa niste pute? Mituri de oameni inculti si sexisti