| silwiuandreie a întrebat:

Noi, baietii avem penisuri diferie in sensul ca unu poate sa-l aibe de 22 de cm pe cand altul il are de 14 cm, bun. Curiozitatea pe care e o am e urmatoarea: Femeile au vaginul la fel, si cand spun la fel ma refer si la adancime, s la largme si al aspectului...Cineva mi-a spus odata ca fiecare "pasarica" arata intr-un fel anume, una e mai frumoasa alta poate sa fie mai urata, da...asa mi-a spus acel tip n fine. Adancimea vaginelor este influentata si de inaltimea femeii? Adica daca o fata baie 1.50 asta inseamna ca are vaginul mai mic ca una de 1.90m? Dau funda celui mai detaliat raspuns

10 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Da asa este cum bine ti-a spus amicul tau -- deci totul este pe cale ereditara! Poti fi tu de statura mic si sa o ai mai mare ca unul f. ialt tot asa si la fete -ereditar-.

| SkyPilot a răspuns:

Cine ti-a sspus are dreptate, nu sunt doua la fel. Difera forma, culoarea, marimea, pilozitatea.
Nu exista o legatura documentata intre inaltimea fetei si dimensiunile vaginului. Lucrurile merg bine pentru ca vaginul se poate extinde intr-o oarecare masura. Pentru dimensiuni vezi aici:
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_vaginal_size

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca forma, da...ele diferă.

Ca adancime, majoritatea fetelor il au la fel.

O femeie excitata, are vaginul de 16-18 cm, pe când normal, e de maxim 10.

Ca grosime, acesta se va modifica exact după forma penisului.

In timpul excitării sau chiar a sarcinii, vaginul se dilata după cum este nevoie.

| silwiuandreie explică (pentru anonim_4396):

Esti fata si habar n-ai ce tii intre picioruse... nu te supara. Poate al tau are 18cmlaughing Sincer, eu stiam ceva de 11cm maxim daca al tau are 18 inseamna ca stai bine laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Wooooow,as dori sa te cunosc, sa ma conving de veridicitatea celor afirmate de tine. Banuiesc ca cele afirmate sunt similare cu dimensiunea vaginului tau si dai informatiile in cunostinta de cauza in urma masurarii adancimii vaginului tau.Am citit mai multe materiale in care se afirma de catre specialisti dupa cum urmeaza ca: "Vaginul are aproximativ 8 cm lungime si este situat...".bla, bla, bla, intrunul dintre materiale sau: "Totusi lungimea medie este de aproximativ 8 cm, existand odiferenta de 1-2 cm intre peretele anterior si cel posterior,."bla, bla, bla. Iti trimit spre confirmare cele 2 materiale:http://www.corpul-uman.com/......terne.html precum si http://anatomie.romedic.ro/vaginul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru silwiuandreie):

In medie, vaginul unei femei este de 6-8 cm, după cum a spus si corbulalbrosu.

Dar eu specificasem clar, atunci când o femeie este excitata.

Si sa fiu înțeleasă, vorbesc in general, nu despre ce am eu intre "picioruse"
E si normal ca poate fi diferit de la femeie la femeie.

Daca vaginul unei femei excitate nu are cel puțin 12-16 cm, SPRE EXEMPLU, cum se face ca penisul tau întra in ea? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

"Vaginul este un organ muscular tubular, inzestrat cu capacitatea de a se dilata in timpul actului sexual si al nașterii. Are o lungime de aproximativ 8cm"

Oare eu ce am zis? Nu ca are maxim 10 cm? Si ca se dilata in timpul...bla bla bla. ajung probabil la 16-18 cm?

| anonim_4396 a răspuns (pentru silwiuandreie):

Asta e părerea mea si răspunsul meu la aceasta întrebare, cumsecade.

Daca nu va convine, gura mica! Nu luați in seama răspunsul.
Lăsați comentariile si criticatul, ca la asta va pricepeți toți!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

La intrebarea ta :""Daca vaginul unei femei excitate nu are cel puțin 12-16 cm, SPRE EXEMPLU, cum se face ca penisul tau întra in ea? thinking"" Nu o lua sub forma de critica dar se pare ca tu esti inca neinceputa, adica esti fecioara virgina. Vaginul intr-adevar se largreste, dar nu se si lungeste decat foarte putin cu 2-3 cm.Penisul nu intra in intregime in vagin decat daca este de marime sub medie, in cazul unor penisuri foarte lungi o mare parte ramane pe dinafara. vorba aceia a unui banc care se refera la testicule "participa la sex dar nu se baga" laughing

| Denso a răspuns:

Daca ai peste 18 ani (hai fie si 16) cauta si citeste "Balada p..dei" de Toparceanu. Ma rog, e atribuita lui desi nu se stie sigur daca el e autorul. Vei descoperii acolo diferitele tipuri int-o descriere plastica happy