| newperson4him a întrebat:

Fetelor, aveti sau ati avut prieteni (amici nu iubiti) cu care sa iesiti, vorbiti etc, dar sa nu fiti cu ei, adica sa fiti doar prieteni si sa nu se puna problema unei relatii? Dar voi baietilor? Credeti in simpla prietenie dintre o fata si un baiat?

Răspuns Câştigător
| euAnna a răspuns:

Am, am avut prieteteni cu care ies, vorbesc etc fara sa fie mai mult intre noi. In liceu am avut 3 ani la rand acelasi coleg de banca care acum e la master cu mine. Suntem amici dar nu vreau nnimic mai mult de la el...si sunt sigura ca nici el. Doar amicie colegiala si atat.
Cu altii, nu foarte apropiati am si dormit in cort si pe jos impreuna fara sa facem nimic.
Dar se pare ca de cel mai drag dintre amicii mei baieti (cu care am avut activitati impreuna si experiente comune si ce inca continua sa se suprapuna cu activitatiile din viata mea)... m-am indragostit. Si s-ar putea sa de intample ceva intre noi in curand...deci big grin.cred intr'o simpla prietenie intre un baiat si o fata in conditita ca nu e foarte stransa cum a fost asta a mea.

10 răspunsuri:
| Alexutzu_8327 a răspuns:

Da dar ce mare diferenta e? un sarut si atat...

| federerdinamo a răspuns:

Da.eu chiar am o pritenie cu un baiat la care unii doar viseaza (eu sunt fata si el baiat nu suntem iubiti). Si DA cred pentru ca e persoana care m-a ajutat intotdeauna...si e persoana pentru care as face orice...si cu el ma inteleg uneori mult mai bine decat cu o fatawinking.

| aisha01eu a răspuns:

Da, eu am avut 4 prieteni baieti cu care m-am intles foarte bine. Nici nu se punea vorba de o relatie. Se pot crea prietenii frumoase si intre baieti si fete, dar mai greu.

| Stefania_8197 a răspuns:

Da si cred ca o prietenie este mai adevarata intre un baiat si o fata, decat intre 2 fete.

| Echaursi a răspuns:

Da, eu cred. Cred ca asta se numeste prietenie adevarata. Eu am astfel de "prietenii" nu cu o fata, ci cu mai multe, si ne cunoastem de mult timp si nu s-a intamplat nimic nefiresc intr-o relatie din-asta de "amicitie"! Asa ca, raspuns final : Da cred, si si traiesc. Baietii care spun ca vor doar o relatie de prietenie, nu mai mult mint, nu toti opteaza pentru asta, nu trebuie sa fii sigura din prima, increde-te in persoanele pe care le cunosti.

| AG a răspuns:

Da. Am avut si am prieteni, care sunt doar prieteni. Si pot spune ca ma inteleg mai bine cu ei decat cu unele fete. Mi se pare ca o prietenie e mai degraba una intre un baiat si o fata decat intre doua fete. Fetele pot fi foarte superficiale, insa cu un baiat... distractie garantata fara certuri stupide.

| Abstract a răspuns:

Eu una am avut si am in continuare prieteni cu care ma inteleg foarte bine, baieti. Nu cred ca e mare lucru intr-o simpla prietenie.Cred ca fetele se inteleg mai bine cu baieti decat o fata cu o alta fata. fundabig grin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate din directia fata -->baiat da, dar daca privesti invers lucrurile va asigur ca nu se poate, am avut 3 fete prietene bune de care m-am indragostit ( una dupa 8 ani, una dupa 2 luni si una dupa 6 luni) deci mai devreme sau mai tarziu se intampla ceva...

| SmilePlease a răspuns:

Sigur! am si eu un coleg care imi este amic din clasa I, acum sunt a VII-a si nu s-a pus niciodata problema de mai mult decat prietenie

| Lamaie_1000 a răspuns:

Stefania are dreptate. Dar fetele de ce iasa mai des cu fete si mai rar cu baieti? :O laughing