| NicollNikkyKv a întrebat:

Fetelor, aveti vreun baiat pe care nu-l puteti uita? ..eu am, am incercat sa-l uit prin multe metode, dar nu am reusi..inca il iubesc si imi amintesc mereu de momentele pe care le-am petrecut impreuna.ce sa fac? sad
Sa va zic asa sunt multi baieti care v-or sa fie cu mine, dar nu stiu de ex daca incep sa vb cu unul dintre ei si el incepe sa ma placa si eu dar tot nu pot fi impreuna cu el.straight face ma tot gandesc la acela.
Dar 'poveste' voastra cum e si de ce nu-l puteti uita?
funda

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai trebuie sa te concentrezi o perioada doar la tine, sa faci ceva pentru tine, sa meditezi, sa gandesti logic-filozofic.
Dupa un timp, vei reusi sa treci peste acest sentiment.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Din moment ce încă îl iubeşti, am o întrebare: De ce v-aţi despărţit?

| myhaelutzza a răspuns:

Buna! Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine..sunt despartita de fostul de 8 luni aproape si inca nu l-am uitat..nu pot sa fiu cu altcineva din cauza ca tot la el ma gandesc..am incercat sa fiu cu alti baieti si parca la toti le gasesc defecte, dupa prima intalnire le-am dat cu flit...si ma tem ca o sa raman singura.Aa..la mine problema ca e am fost 7 ani impreuna cu fostul...si a fost primul meu iubit. Sper ca timpul ne va rezolva problema.Multa bafta!

| Cristiann25 a răspuns:

Norocul meu ca sunt mai indiferent, mai rece si am trecut destul de usor peste o relatie cam de 2 ani jumate dar se pare ca ea nu, ma tot zapaceste. Poate fostul tau nu mai simte nimic si chiar daca ai incerca sa vorbesti cu el o sa te vada ca pe o amica asa cum o vad si eu pe fosta.Stiu ca e cam nasol raspunsul meu dar asta e adevarul.De uitat poate n-o sa uitam niciodata acea persoana care candva a fost foarte importanta in viata noastra dar n-o sa mai simtim nimic.Asa o sa se intample si la tine dupa un anumit timp o sa-ti treaca sentimentele pentru el si o sa poti incepe o noua relatie! Succes!

| Lumeaîn3D a răspuns:

Mhh ..sunt şi eu în această situaţie delicată,, nu pot să-ţi dau un sfat concret avînd în vedere că eu singură nu ştiu cum să ies din această încurcătură dramatică,, ştii este o vorbă ''Timpul vindecă rănile'', poate că nu le vindecă, probabil doar le dezinfectează sad