| gingergirl1 a întrebat:

Fetelor! Cand va place de un baiat ce faceti? Va duce-ti la el sa-i spune-ti sau ii dati de inteles acest lucru?

15 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca esti mai dezghetata, ii poti spune direct.

| W3R4 a răspuns:

Încerc să intru în vorbă cu el, să-i zâmbesc cât mai mult...şi de aici totul de la sine.

| grab a răspuns:

Te duci si ii spui ca vrei sa ii dai de inteles ca-l placi dar nu stii cum se face.
go ahead!

| lolylolypops a răspuns:

Astepti sa faca el primul pas, dar tu ii dai de inteles ca-l placi si toate cele! Te pup

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Ii cauti Facebookul si vorbesti cu el, ii ceri id si nr de telefon si la telefon ii spui ca il placi

| anonim_4396 a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

Da... şi presupun că prima întâlnire dintre cei doi ar trebui să aibă loc pe messenger, nu?

| Xenia16 a răspuns:

De obicei ii dau de inteles acest lucru, ma dau pe langa el, intru in vorba cu el, sunt timida si nu pot sa ii zic in fata acest lucru

| elComandantee a răspuns:

Te crăceşti în faţa lui şi mai departe ştii ce ai de făcut.

| Babydin4you a răspuns:

Nuu.o fata nu ar trebui sa ii spuna niciodata unui baiat ca il place sau sa il intrebe daca vrea sa stea cu el, pana la urma avem si noi orgoliul nostru de fete. Daca iti place un baiat ar trebui sa te integrezi in cercul lui de prieteni si sa il faci sa te remarce, sa ii atragi atentia, apoi veti incepe sa vorbiti si astfel poti sa il atragi si sa-l faci pe el sa-ti spuna ca te place si sa te intrebe daca vrei sa stai cu el.happy

| BTWIN a răspuns (pentru Babydin4you):

Dispari tu cu tot cu orgoliul tau feminin

| gingergirl1 explică (pentru Babydin4you):

Mersi de sfat! Ai si tu dreptatea ta! dar am patit-o odata! Placeam un baiat si "ma dadeam pe langa el" zambeam mult cand eram in preajma lui, si foarte multe altele da l-am pierdut pentru ca nu am avut putin tupeu(dar nu era genul de baiat care sa se poarte frumos, deci am constatat ca nu am pierdut NIMIC) Nu vreau sa "il pierd" si pe baiatul de care imi place acum! Da mai intai trebuie sa ma imprietenesc cu el(va fi mai greu dar se merita pentru ca e un prieten adevarat si un super iubit daca va fi cazul laughing ) si pe urma il voi spune ca il plac!

| Babydin4you a răspuns (pentru gingergirl1):

Depinde si de baiat, daca este unul dragut il iei incet, dar daca este unul mai golan il iei mai tare!

| HELLBOY32 a răspuns (pentru Babydin4you):

Orgoliu' = Prostie maxima straight face

| AnaMariaTanase a răspuns:

Bună! Am fost şi eu în situaţia ta şi am încercat să fiu cât mai discretă, dându-i de înţeles acest lucru. Am început prin a vorbi cu el pe facebook, astfel cunoscându-ne mai bine. Când îl vedeam pe stradă, îl salutam şi îi zâmbeam. Cu timpul, am început să capăt încredere în mine, şi i-am zis faţă-n faţă ce simt pentru el. O zi bună!