| GogosikaInfuriata a întrebat:

Fetelor care ati avut de-a face cu vreo fosta a iubitului vostru, si cum i-ati dat peste nas ca sa zic asa, ca va iubit mai mult pe voi decat pe ea, si ca ati insemnat mai mult pentru iubitul vostru decat fosta? big grin Stiu ca pare o intrebare mai copilaroasa, dar sunt f curioasa. Multumesc

Răspuns Câştigător
| paramore a răspuns:

Poti sa-i spui:atunci daca a tinut mai mult la tine de ce nu mai tine minte cat timp ati fost impreuna? si de ce ne-am impacat daca el te iubeste?

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ce o mai intereseaza pe aia de el?! Fiecare cu viata lui!
Si de ce sa ii arat ca ma iubeste mai mult pe mine? Doar nu m-am ''combinat'' cu el pentru asta...nu?!

Ai grija cu trufia asta!

Eu ii vad fostele destul de des si n-avem nicio treaba cu ele, au ramas in trecut!

| ATHOS a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa dai dovada de mai multa maturitate. Vietii nu putem sa-i dam cu tifla in cap. Problema se poate intoarce!
Fii inteleapta!

| GogosikaInfuriata explică:

Pai da sa fie si adevarat ca iubitul vostru va iubit mai mult decat pe oricare...normal happy Nu doar sa-i faci ei in ciuda...ci doar sa-i dai un pic peste nas, sa-i mai tai din coarne tongue

| GogosikaInfuriata explică:

MlleAnn actualul meu e si fostul, am fost 3 ani impreuna ne-am despartit dintr-o prostie, el a stat cu alta putin timp, o luna sau doua maxim (l-am intrebat si nici nu mai stie exact cat), mi-a spus ca a stat cu ea ca se simtea singur si credea ca nu mai avem nici o sansa, si s-au despartit la initiativa ei pentru ca fostul meu mi-a luat o data apararea in fata ei si nu i-a convenit acesteia. Apoi am avut 3 tentative de impacare, ne-am despartit de fiecare data, iar acum o luna mi-a trecut prin cap sa o intreb eu pe mess ce a avut de comentat despre mine desi nu ma cunoaste si nici nu m-a vazut vreodata la fata, si m-a mintit spunandu-mi ca ea nu ma barfit, si in plus ca pr meu a tinut mai mult la ea decat la mine lucru care nu e adevarat, mi-a spus si el asta si mi-a si dovedit oarecum luptand sa fie cu mine si nu cu ea (e o pers.care lupta f. mult pentru ceea ce-si doreste) si asa cum a vrut ea sa ma faca pe mine geloasa sau nu stiu ce a vrut sa faca, asa am vrut si eu sa-i tai din coarnele care ii sunt oricum superficiale spunandu-i si dovedindu-i ca nu a insemnat nimic pentru pr meu big grin Cam asta e faza

| rosto a răspuns:

Vezi sa nu dai in penibil cu chestiile astea. eu daca m-as trezi cu vreo prietena a unui fost de-al meu ca ma ia cu din astea, as bufni in ras si cred ca nu ar fi prea placut pentru ea, asa ca ai grija, stii cum se zice, cine sapa groapa altuia...

| Kheeda a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa fie si adevarat faptul ca te-a iubit(sau te iubeste) pe tine mai mult decat pe ea! Aici ar trebui sa intervina el si sa-i spuna fostei lui ca totul intre ei2 s-a terminat si ca tu esti cea mai importanta in momentul de fata si ca de tine ii pasa. happy

| alexuzha a răspuns:

Mai eu am avut de aface cu o fost prietena de a iubitului meu si inainte eram foarte bune prietene dar de cand m-am impacat cu el( ia a fot cu el numai pentru nu stiu daca ma intelegi)nu prea a ma vorbit cu mine. infine eu am vorbit fuarte frumos si la un momendat m-a intrebat de el si i-am spus ca suntm bine ne merge bine infine toate bune si mi-a spus ma bucur ca sunteti bine se vede ca la tine tine mai mult ca la mine si i-am spus sa nu ma intrebe pe mine ca el stie mai bine ce face si de atunci nu a mai vorbit cu mine chiar daca eu nu aveam nici un interes de nu a vorbii cu ea

| Akasha13 a răspuns:

Eu nu am fost pusa in situatia de genu, adica ma rog am fost in situatia ex-ei, fostul s-a combinat cu una dintre prietenele mele cele mai bunelaughing bine inteles ca eu nu sunt genu care ma supar plus ca imi cere sfaturi, si nu puteam sa ma cert cu ea, si in ciuda faptului ca ma crede intr-un anumit mot tipul respectiv eu am ramas cu o impresie buna despre el. si din experienta spun ca la inceputul unei relatii nu prea poate fi vorba de iubire, eventual de place, destul de mult si cu siguranta te place mai mult ca pe fosta pentru ca s-a desparit de earolling on the floor dar mai e o chestie depinde si cat timp a fost impreuna cu respectiva, daca a umblat mult timp cu ea e posibil ca el sa aiba inca sentimente pentru dansa. happy

| MlleAnn a răspuns:

Situatia asta nu iti aduce nici un beneficiu. Daca eu as fi fosta, mi s'ar parea ca suferi de niste frustrari in relatia ta. m'as simti chiar flatata sincer laughing deci mai bine lasa.

| PinckF a răspuns:

Simnt un pic de gelozie in cuvintele tale. Si eu trec cam prin aceeasi dilema. Prietenul meu, nu imi da motive sa fiu geloasa pe fosta, insa eu sunt, doar pentru faptul ca stiu ca a iubit-o ( bineinteles ca nu mai mult ca pe mine, dar in fine ). Faza e ca el incepuse sa fie gelos pe fostul meu, dar i-a trecut. Acum am inceput eu din nou. Am un sfat pentru mine, pe care ti-l dau si tie.Vedeti-va de viata voastra, pe ea nu o faci decat sa se simta mai bine, ca vezi doamne, esti geloasa pe ea. Sper sa ma pot tine de cuvant si eu.