| FoundYouLover a întrebat:

Fetelor, care din voi a mai luat pastila de a doua zi? Cat e de eficienta? Intreb ca am patit ca-n vorba aia: de ce ti-e frica de aia nu scapi. Aseara a venit partenerul meu de sex la mine, totul mergea bine, in sfarsit se indragosteste si el de mine, am facut sex si el s-a dus la toaleta si apoi mi-a aratat ca s-a rupt prezervativul. Si era Durex. Dupa vreo ora doua in care am fost amandoi chinuiti de griji am luat un taxi si am fugit la o farmacie non-stop si mi-am luat apoi pilula. E prima data cand o folosesc si de-aia stau cu grija.

20 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Eficienta e de 95% si ai luat-o si intr-un timp foarte scurt de la accidentul cu pricina.
Sa speram ca totul va merge bine.

| Jardelin a răspuns:

"Aseara a venit partenerul meu de sex la mine"

rolling on the floor))

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru Jardelin):

Asta inainte de casatorie. Cum ii va spune sotului, stii?

| FoundYouLover explică (pentru Jardelin):

Ma bucur ca te amuz. Mi-ar place sa-i pot spune iubitul meu sau sotul meu, dar daca nu este asta, cum i-as putea spune asa? In ciuda faptului ca eu am avut ceva sentimente pentru el de la inceput, el n-a simtit asa, deci am mers pe mana lui, am inceput invers, intai cu sex si daca am noroc vom ajunge si la o relatie. Deja a inceput sa-mi para mai atasat de mine, dar data fiind reputatia lui de baiat rau nu vreau sa-mi fac prea multe iluzii pana nu-mi spune sau nu ma duce sa-i cunosc parintii.

| Jardelin a răspuns (pentru Neagu_Fanica_1980):

Coleg de camera? Sponsor?

| Jardelin a răspuns (pentru FoundYouLover):

Ești puțin îndrăgostită de el, așa-i? Sper sa nu te dezamăgească și sa formați un cuplu pe termen lung. Ar putea sa depindă și de cit de repede și ușor i-ai cedat prima data. Unii bărbați se bucură că au avut acces rapid intre picioarele femeilor însă apoi își pierd considerația pentru acele femei. Le vor considera niște ușuratice cu potențial mare de a ceda rapid și altor bărbați asa cum le-a cedat și lor inițial.

| CoquineNoire a răspuns (pentru FoundYouLover):

Chiar sunt curioasa, ce inseamna pentru tine un baiat rau, faptul ca nu te duce sa te prezinte parintilor lui?
si lasa-i pe toti inaptii de aici, nu trebuie sa dai explicatii nimanui cu privire la partenerii tai de sex.

chiar ai da explicatii cuiva si te-ai pune la mintea unuia care zice urmatoarele: "Unii bărbați se bucură că au avut acces rapid intre picioarele femeilor însă apoi își pierd considerația pentru acele femei. Le vor considera niște ușuratice cu potențial mare de a ceda rapid și altor bărbați asa cum le-a cedat și lor inițial. "?

legat de pastila de a 2a zi, este eficienta, vei avea ciclu peste cateva zile cel mai probabil, ai grija cu cine te incurci, sa fie totusi atent si la nevoile tale sa nu te faca sa te indopi de pastile.

| FoundYouLover explică (pentru Jardelin):

Sunt destul de indragostita de el, iar daca iti voi spune ca desi am 26 de ani el e primul si singurul barbat cu care am facut sex, cred ca vei intelege exact cat de indragostita sunt. Ne cunoastem din iulie 2013 si tot cam de-atunci el vroia sa facem sex, dar eu nu am aceptat decat dupa 6 luni.

| Jardelin a răspuns (pentru CoquineNoire):

Dragă, eu nu am cerut deloc sa imi dea explicatii. Citeste cu atentie ce am scris. Intrebarea mea era mai mult retorica pentru ca se subintelegea din postarea ei raspunsul. Mai degraba tu esti curioasa si vrei explicatii legate de viata ei sentimentala! Pentru chestia cu "inaptii", astazi te iert.

| sofisis a răspuns (pentru FoundYouLover):

Da de ce simti nevoia sa te justifici in fata unora?
Oricum, in 95% din cazuri pastila e eficienta. Nu te stresa aiurea-n tramvai.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru Jardelin):

Are (sau va avea) un prenume feminin

| Jardelin a răspuns (pentru Neagu_Fanica_1980):

Prietene sint mai greu de cap, te rog lamureste-ma!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru Jardelin):

Partenera de sex nu este o simpla jucarie si, din respect, are sau va va avea un nume pe care, oricum, nu ti-l cer.Este prietenata, dragostea ta, sotia ta. acesta era sensul raspunsului meu.Noapte buna.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru Jardelin):

Probabil amandoua.

| Grinch1 a răspuns (pentru Jardelin):

Chiar laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tb sa iti faci griji, pastila este foarte eficienta in plus ai luat-o la timp. Stresul este inutil in situatia ta. Toate cele bune.

| MiruD a răspuns:

Poti sa stai fara griji daca ai luat pastila. Mai ales intr-un timp foarte scurt. Nu vei ramane insarcinata. Doar ca iti poate deregla un pic organismul. In rest, nu se va intampla nimic.winking

| FoundYouLover explică:

Pentru cei care se cearta pe aici: am pus intrebarea pentru ca eu caut un raspuns, nu ca sa va vad pe voi cum va certati. Serios, prin mesaje private nu va puteti certa?

| Smile3 a răspuns:

"Partener de sex "? straight face

| Lauraaa16 a răspuns:

E eficientă. Nu te ingrijora, bine că ai luat-o la timp happy