| bietanonim a întrebat:

Fetelor, cat de mult conteaza ca barbatul de langa voi sa fie potent financiar. Ce varsta aveti?

De ce conteaza?

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca esti un tip frumos tu ca baiat poti detecta asta in 10 secunde dovedit stiintific, vei avea iubita crede-ma ca vei avea si nu trebuie sa ai tone de banii si o sujba cat de cat ok,desigur si asa daca vrei una super frumoasa aia are fite de vedetea si e materialista din nastere, pentru ca asa au invatat de la barbati, multe femeii asa sunt asa cum le invatam noi, noi barbati am uitat sa fim conducatori sa conducem neam afemeiat rau de tot si ele de fapt vor dominare de ce baboys un curvar care le bate, le vb urat, le trateaza urat are atatea femeii? pentru ca asa erau stramosi nostri ei pastrau linistea cu orice pret in grupul lui, desi conteaza carcaterul, apoi da daca nu atragi o fata prin fizic trebuie sa o atragi cumva daca tu ai un suflet de aur noi inca nu vedem suflete si fizic trebuie sa o faci sa stea pentru banii tai, un studiu releva ca 80% din barbatii nu intra in ceea ce se numeste tip frumos bine in usa deci femeile pun accent pe banii tai daca nu ai fizic frumos, ca una de 15-20 de ani spune banii nu conteaza pai nici nu a avut unu cu banii, nici mie nu-mi place pe luna da ce am fost acolo? cum sa stim ce conteaza daca nici nu am avut acele experiente?

uitate si la video de aici

http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.ro/

apropo dincolo in vest femeiile sunt mai materialiste asta pentru ca o data cu educatia ele vor barbati cu tot mai multi banii cum nici acolo nu sunt multe devin feministe, de fapt feminisnul modern e femeia sa stea cu unu bogat si barbatul sa aiba tot /sa faca tot ele doar ca niste jucarii sexuale, multa bafta si nu crede in tampeni conteaza sufletul asa am crezut si eu apoi dupa intarnire pai conta, alea nu sunt oarbe, te atrage o fata frumoasa asa si pe ele un tip inalt, frumos, musculos

| Oana92 a răspuns:

Sunt la varsta la care imi pot castiga singura banii. Asa ca prefer ca langa mine sa am un barbat independent financiar (sa nu astepte bani de la mamica) si chibzuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TI-ai ales si tu pe cine sa intrebi laughing, cele care sunt pe aici in mare parte au 16 ani. Restul mai mari care vor la restaurant si vacante iti dai seama ca nu or sa ia unu mai sarac ca ele, dor nu vor sa plateasca ele.

| Dugalle a răspuns:

Acum se vor trezi unele zane ce vor zice ca banii nu sunt importanti, bla bla bla. Pai daca nu sunt, lumea de ce mai munceste pentru ei?

Conteaza potenta financiara. De ce? Pai tu, ca barbat, ai iesi cu o femeie si ai dori sa ai o relatie cu o femeie ce nu are potenta financiara sau are dar una foarte slaba fata de tine? Asa si ele.

Doar nu o sa stai cu cineva ce te trage in jos, zic. Mai vrei si tu un munte, o mare, o strainatate posibil si nu poti ca te trage in jos partenerul/partenera. O clubaraie unde sa spargi un ban semnificativ, ceva.

| NoRegretsxx a răspuns (pentru Dugalle):

Scuze.din greseala ti-am dat tot tie reply :/

| Dugalle a răspuns (pentru NoRegretsxx):

Trebuia sa ii dai " rapperitei "?

| NoRegretsxx a răspuns (pentru Dugalle):

Trebuia sa ii dau userului care a postat intrebarea...

| NoRegretsxx a răspuns:

`rapo`, esti retarda..stai in casa!

| Rapperităă a răspuns:

Am 19 ani si pentru mine nu conteaza starea financiara a lui, fericiti sa fim ca banii ii facem amandoi. happy

| Dugalle a răspuns (pentru Rapperităă):

Sa vedem ce zici peste cativa anisori.

| Rapperităă a răspuns (pentru Dugalle):

Ai dat tu peste vreuna materialista si de aceea vorbesti asa. Ma cunosc foarte bine si nu sunt tipul ala de fata, cu toate ca fiecare fata spune asta la mine e si adevarat.

| NoRegretsxx a răspuns (pentru Dugalle):

Corect!

| NoRegretsxx a răspuns (pentru Dugalle):

Conteaza foarte mult. Dupa ce nu mai stai in casa cu maica`ta si taica`tu viata e altfel. Ai reponsabilitati, facturi, chirie, te gandesti sa te apuci sa faci ceva(mica/mare afacere), dar in Romania nu mai merge nimic..totusi speri si incerci. Apoi de la o anumita varsta ca femeie ai alte pretentii de la un barbat. (femeie si barbat, nu mucoase si mucosi) Plimbarile alea de mana in parc se intampla o data la luna poate, ca e nebuna femeia si vrea o plimbare, in rest nu. Nu o arzi in scara blocului sau pe o banca in parc, mergi la munte in weekend, mare, restaurante, acolo sunt locuri de mers la intalniri nu frecand duda afara in frig pe timp de iarna. Masina in zilele noastre este o necesitate nu un moft. Asa ca(imi permit cacofonia) cacaturile alea cu... femeia nu se uita la tine daca nu ai masina, nu mai tine. Normal ca trebuie sa ai masina daca nu are ea. Cu ce *** o scoti in oras? Cu bicicleta sau RATB`ul? Asa e..adevarul ca ea cu high heels si imbracata elegant sa iasa cu tine in oras sa mancati da bine rau in metrou sau pe cardul bicicletei tale..stiu. Nu va mai uitati la filme ca realitatea bate filmul. Si voi printeselor in asteptarea lui Fat-Frumos milionar in euro, dar si voi Don Juanilor lower your *** expectations. Si mandrelor nu va mai asteptati sa fiti intretinute, munciti sa aveti banul vostru, sa fiti independente financiar, iar daca si mandrul are o situatie financiara buna...si mai bine.
Dar ca o concluzie, da, conteaza partea financiara, de ce? Din prea multe motive.

| Dugalle a răspuns (pentru Rapperităă):

Voi, fetele/femeile nu sunteti materialiste? Hah.

| Dugalle a răspuns (pentru NoRegretsxx):

Lumea e plina de zani si zane ce zic ca totul e frumos in viata, banii nu conteaza, fii asa cum esti, cacaturi din astea. What the ***.

Problema asta o am si in realitate. Dau de prea multe zane si asta ma determina sa fiu singur. Unde mai sunt femeile sau chiar fetele alea ce sunt pe drumul de a deveni femeie? Sa se imbrace frumos, elegant, cu gust si sa emane acel sentiment de feminitate? Ce poti vorbi lucruri si mai intelectuale cu ele? Ce lasa copilariile astea deoparte si gandesc zdravan la minte.

Cred ca sunt prea tanar sa gasesc asa ceva.

| Rapperităă a răspuns (pentru NoRegretsxx):

Asta e parerea ta. Eu consider ca depinde de educatia fiecaruia. Apropo, locuiesc cu prietenul meu de aproape jumatate de an si nu am nevoie sa ma duca la filme sau la restaurant sau la cine stie ce alta prostie. Pot gati eu, iar el poate descarca un film ori ne putem uita la el online. O sa ajungem si sa mergem la restaurante si sa vedem filmul la cinema, insa mai e pana atunci deorece mai avem de muncit pana sa ajungem acolo. Pot spune ca eu si prietenul meu ne-am dat un restart la viata. Iar daca tu crezi ca sunt materialista, ori ca toate suntem, e strict parerea ta..Nu inseamna ca e si adevarat daca tu crezi asta.

| Rapperităă a răspuns (pentru Dugalle):

Eu vorbesc STRICT in cazul meu. Voi vorbiti in general, iar generalul include particularul..adica si pe mine, asa ca am ripostat. O zi buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Cati ani ai ^? Daca iti e rusine sa spui, esti macar majora?

| Rapperităă a răspuns (pentru anonim_4396):

Am raspuns mai sus. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

Mda, nu citesc de fel comenatariile altora laughing. cat despre "Apropo, locuiesc cu prietenul meu de aproape jumatate de an si nu am nevoie sa ma duca la filme sau la restaurant sau la cine stie ce alta prostie." stai sa mai cresti, o sa te saturi de stat in casa sau plimbari prin parc.

| Rapperităă a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea cred. Nu ma cunosti. Si iti dai seama ca nu stam doar in casa, mai iesim si noi cu prietenii nostri, ne mai facem vizite, mai mergem si pe la parinti. Poate o sa se sature el de stat in casa, cine stie. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

In ziua de azi auzi atat de rar chestia asta ca iti e imposibil sa o crezi, dar fie. Cand ziceam de stat in casa nu ziceam ca va legati de pat laughing. ma refeream la iesiri la mare, munte, in alte orase chestii de genul.

| Rapperităă a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing. Pentru mine nu conteaza unde sunt,ci cu cine. O sa avem si excursii din astea. Amandoi ne dorim, cred ca el mai mult ca mine laughing, sa mai vizitam locuri si cine stie ce, dar toate la timpul lor. De fapt toata lumea isi doreste asta. Tu nu vrei sa iesi la mare, la munte? laughing De ce imi scoti mie ochisori? rolling on the floor Cand de fapt toate lumea vrea asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

De iesit ies, in fiecare vara si iarna. Tocmai de aia ziceam ca nu te poti multumi numai cu statul in casa. O vacanta e foarte bine venita mereu.

| Rapperităă a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,e binevenita. Am spus eu ca nu e? laughing Mie imi place sa stau in casa,poate datorita faptului ca in copilarie am stat mai mereu pe drumuri,cand la mama, cand la tata,plimbari intre munte si campii. :-(. Ti-am zis, nu ma cunosti, mie imi place sa stau in casa (in acest oras), dar o vacanta nu mi-ar displacea, cum nici si altora.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

"plimbari intre munte si campii." si continuarea era " si ascultam mult rap". Cred ca de aici si nick-ul laughing

| Rapperităă a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing.
Intre munte si campii
Adesea ma plimbam,
Ma cunosteau vecini toti
Ca mult rap ascultam. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapperităă):

rolling on the floor

| NoRegretsxx a răspuns (pentru Dugalle):

Din pacate ai dreptate. Femeile si-au pierdut din feminitate si au devenit feministe!

| NoRegretsxx a răspuns (pentru Rapperităă):

Fetita, nu te revolta ca nu ai de ce. Cand am spus ce am spus nu am facut referire strict la tine. E problema ta cum gandesti. Tu o sa mai traiesti in lumea ta roz cu unicorni inca vreo 5 ani si abia apoi vei vedea cum stau lucrurile de fapt. and btw...it`s not my problem you have such lower expectations such as stay inside, cook and download movies.

| Rapperităă a răspuns (pentru NoRegretsxx):

Daca ai fi citit bine ai fi observat la ce ma refeream. Ai vorbit in general, iar generalul ma include si pe mine. Raspunsul tau e pe langa ceea ce am zis eu. Si daca tot vorbim engleza you can go and *** your thinking. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoRegretsxx):

Cati ani ai mai "fara regrete "?