| fsdfgdfgfsdfds a întrebat:

Fetelor, ce vă determină pe voi să înșelați, să faceți sex cu altcineva? Care este adevăratul motiv pentru care ați accepta să faceți sex cu un alt bărbat deși sunteți într-o relație iar cel cu care sunteți vă iubește și vă respectă? Să presupunem că sunteți într-o relație cu un bărbat iar voi vă aflați undeva la un eveniment fără iubitul vostru iar acolo ați cunoaște un bărbat foarte atrăgător, ați fi atrase de acesta iar el vă propune să faceți sex. Dacă ați fi excitate și atrase de el și dacă ați avea certitudinea că actualul partener nu va afla despre această avenmtură, ați accepta să o faceți la acel moment, cu acel bărbat? Ce v-ar determina să faceți asta sau ce ar determina-o pe o femeie să accepte asta într-o astfel de conjunctură? Vă întreb pe voi, femei/fete deoarece voi vă știți cel mai bine trăirile, emoțiile și nevoile fiziologice și aș dori să răspundeți cât mai explicit happy

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E plina Romania de curve, tarfe dar pe TPU e manastire virtuala

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca o femeie care-si iubeste barbatul cu adevarat l-ar insela cu altul, fie el si fat-frumos
Ti-am mai excplicat si-n alte postari ca, la noi nu se scoala nimic, iar nevoile noastre fiziologice sunt influentate de tot ce trece prin inima.

| fsdfgdfgfsdfds explică (pentru Violleta2022):

Hai, mai lasă-mă cu corasonul; de parcă nu tot carne aveți și voi... Și la voi nevoile fiziologice tot prin p.zdă vă trec. Singura diferență e că la noi se ridică nivelul iar pe voi vă mănâncă găurica... Noi simțim nevoia să ne-o băgăm în ceva iar voi simțiți nevoia să vă băgați ceva în *ea*. Ești de-acord cu ceea ce-am zis? Dacă nu, înseamnă că te minți singură și nu accepți adevărul happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru fsdfgdfgfsdfds):

ESte o diferenta enorma intre a face sex de placere cu barbatul iubit si a face sex din interes.

Tu esti de fapt labagiul care isi tot schimba nickname-ul, dar vine tot cu acelasi gen de intrebari idioate, doar-doar s-o excita la raspusnurile noastre.
Imi pare rau pentru tine, dar nu toti avem mintea in sula!

| Mandreiv a răspuns (pentru Violleta2022):

Imi pare rau sa o spun dar exista si exceptii de la ceea ce spui. Am pățit-o de doua ori si in sensul melodiei lui smiley, in casa mea, pe patul meu si pe muzica mea iar asta se intampla cand totul era frumos, totul era foarte bine intre noi, ne iubeam si chiar ne pregateam de cununia civila. Se poate ca unei fete sa ii fie sucite mintile si sa faca sex cu un tip pe care l-a cunosvut intamplator, pe urma sa aiba remuscari dar ideea este ca cine inseala o data o va face iar. Poate fi o chestie de moment, de nebunie, de hai sa vad cum ii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mandreiv):

Nu exisata sucit capul si chestie de nebunie, aici este manipulare din partea barbatului, care stie clar ce vrea si naivitate, ca sa nu spun prostie, din partea fetei.
Am fost acolo, la varsta aia si vad ca nu mi-a sucit nimeni capul si nici nu m-a luat nebunia, asa ca, mai lasati prostiile.
Cand o fata are simtul bunului simt si are creier, nu-s e lasa dusa cu pluta de vorbele unui curvar, care asta face, le spune doar ce vor sa auda, ca sa ii pice in plasa, dupa care, le abandoneaza, ca isi pierde intersul pentru ele.
Nu am inteles niciodata de ce pica proastele ca mustele, dupa toti curvarii astia. Sincer, chiar nu le ajuta capul?

| Mandreiv a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu am zis decat ca exista si astfel de fete, atata tot. Dar cum se spune:,, fiecare padure cu uscaturile ei".

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Mandreiv):

Doar nu ai timp sa o crezi Dona, multe posteaza in sfinte si vin cu argumente solide.
Doar nu se injoesc ele sa spuna adevarul.
Uita-te ce iritata a fost de raspunsul 3, doar doare adevarul...

| Violleta2022 a răspuns:

Acelasi motiv pentru care inseala si barbatii: varietatea!
In plus: priceperea unui barbat sa satisfaca o femeie.

| fsdfgdfgfsdfds explică (pentru Violleta2022):

Chiar atât de mult contează ca un bărbat să te poată satisface sexual? Sentimentele, anii, toate clipele petrecute împreună chiar și greutățile vieții... Aceste clipe din viața unui cuplu nu mai înseamnă nimic? Chiar atât de mult preț se pune pe un penis cât mai mare? Chiar atât de disperate sunteți măi, femeile lui Dumnezeu, după satisfacere sexuală, nu mai știți nimic altceva decât penisuri groase și orgasme?

| Violleta2022 a răspuns (pentru fsdfgdfgfsdfds):

Daca te referi strict la relatii sexuale, da, conteaza chiar atat de mult, altfel de ce ai merge sa ai sex cu unul, doar pentru ca-i frumos?
Cred ca poti sa-l pui in vitrina doar, daca are un penis mic, sau nu stie sa satisfaca o femeie, ca de satisfacut o femeie, este cel mai prost barbat posibil.
Pentru ca, sa dai tu 5 minute din fund si sa cazi pe spate satisfacut, nu inseamna ca ai satisfacut o femeie!
Din pacate pentru tine, vad ca nici tu nu ai habar cum se satisface o femeie, atata vreme cat ai venits a pui asemenea intrebari aici.

NU, nu suntem disperate deloc, vrem doar ceea ce vreti si voi.
Cum crezi ca te-ai simti, daca ar fi una langa tine care te-ar intarata si te-ar abandona intotdeauna, chiar inainte de ejaculare?
Nu ai fii frustrat? NU te-ar durea testiculele?
Acum incearca sa intelegi femeia, care este abandonata inainte sa fie satisfacuta, inainte sa aiba orgasm, doar pentru ca barbatul ori are un cuc mic si nu poate stimula nervii respectivi, ori pentru ca ejaculeaza precoce, ori pentru ca are un cuc lung dar foarte subtire, ori poate nu stie deloc sa satisfaca o femeie.

Din punctul meu de vedere, daca nu sunt sentimente pentru barbatul respectiv, nici nu pot concepe sa ma duc cu el, pentru ca mie nu mi se scoala nimic, nici macar daca este o frumusete rara de pe fata pamantului, sau cel mai bogat barbat. Eventual imi provoaca mila, dar in nici un caz nu ma motizeaza ceva sa ma duc cu el, ca sa-i satisfac lui madularul din panataloni.

| Freya1 a răspuns:

O femeie nu cred ca te insala daca are tot ce ii trebuie acasa. Daca ar fi sa aiba totul si totusi sa insele,sa se culce cu altcineva se poate sa fie din cauza curiozitati si din lipsa de experienta.
Si femeile si barbati simt nevoia de sex asta e clar dar nu cred ca o femeie cu obligati sau serioasa s-ar intinde cu unu printr-un club.
In general o femeie insala pentru ca nu are afectiune, nu primeste atentie, nu e satisfacuta sexual, nu e ascultata, nu e protejata, nu e respectata etc

| fsdfgdfgfsdfds explică (pentru Freya1):

Fraza *o femeie înșală din cauză că nu e satisfăcută sexual* chiar e adevărată? Cum să înșele o femeie din acest motiv, chiar nu am înțeles-o pe asta nicio dată? Ținând cont de faptul că am remarcat că ești fată, vrei să-mi explici mai concret fenomenul acesta al unei femei care înșeală din acest motiv (că nu e satisfăcută sexual)? Mai exact, te rog să-mi explici de ce nu ar fi satisfăcută sexual o femeie din moment ce toți bărbații au penis?

| Freya1 a răspuns (pentru fsdfgdfgfsdfds):

Ca si toate femeile ce au vagin de altfel dar nu toate sunt bune la pat.
Se mai intampla sa se mai nimereasca cate un barbat nu tocmai viril sau o femeie cu mai mult chef decat el si atunci automat apar probleme.Sunt si foarte multi ce nu se gandesc si la placerea femei decat o data la luna iar cand fac sex fac doar pentru satisfacerea lor.Nu fac un preludiu sa excite femeie ci pe repede inainte si pentru ei, se termina prea repede si femeia nu apuca sa se simta si ea bine, nu ii ofera suficienta atentie in timpul actului sau nu are pic de romantis...Sunt foarte multe motive pentru care doi parteneri nu se potrivesc la pat iar pentru a fi satisfacut nu este suficient sa ai vagin si penis ci trebuie sa te mai gandesti la partener, sa faci si un preludiu bun, sa mai schimbi si pozitiile si locurile, sa mai si surprinzi partenerul...

| fsdfgdfgfsdfds explică (pentru Freya1):

Mda, există și în ce ai zis o doză de adevăr dar la faza cu *să mai schimbi locurile* care e treaba că din nou nu înțeleg... Adică uneori îți place să faci sex și în alte împrejurări ca de ex: locuri publice, în mașină?

| Freya1 a răspuns (pentru fsdfgdfgfsdfds):

Tu ai facut sex pana acum?

| fsdfgdfgfsdfds explică (pentru Freya1):

Da; dar nu mi-a zis niciodată fata cu care am stat că ar fi curioasă să facă sex și în alte locuri/situații în afară de dormitor, de aia te-am întrebat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

"In general o femeie insala pentru ca nu are afectiune, nu primeste atentie, nu e satisfacuta sexual, nu e ascultata, nu e protejat"
Dar daca primeste prea multa atentie? Si intervine gelozia.

| Freya1 a răspuns (pentru fsdfgdfgfsdfds):

Pai poate ai avut doar relatii scurte sau adolescentine sau mai lungi si seci.Nu trebuie sa iti spuna doar ea ca nah e femeie poate ii e jena dar nu te oprea nimeni sa ii spui tu "bai cum ar fi daca".
Daca esti monoton, faci in aceias pozitie, in acelasi loc, fara preludiu, fara sa te gandesti la placerea ei se duce paa.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu am intalnit cazuri in care primeste prea multa afectiune si de aia il insala. Din punctul meu de vedere vrea sa ramana singura ca se simte sufocata nu sa isi ia altul.
Gelozia nu intervine decat in doua cazuri, ai banuieli fondate sau o ai in sange acum depinde in ce cantitati normale sau exagerate.
O mai fi cazuri in care pleaca femeia din prea multa afectiune la unu ce o ia la palme nu zic nu dar eu nu am vazut.

| fsdfgdfgfsdfds explică (pentru Freya1):

Unde mai pui că ea numai când auzea să o facem în mașină sau pe plajă făcea ca trenu *să o faci în mașină cu panaramele, nu cu mine. Eu am respect de sine și am rațiune; nu mă f.ot ca zdrențele pe unde apuc*
Asta era vorba ei happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Prea multã afectiune ma refer când devin obsedati, si paranoici poate chiar agresivi. Din cate observ atunci insealã femeia, ma gândesc si eu decât sa stea cu niste obsedati sau care le dau palme mai bine rãmâne singurã, acum nu stiu e cum zici tu nu e satisfãcutã sexual? Nu vad de ce ar forma o relatie cu unu care stie doar pozitia misionarului, te pui intr-o relatie cu cineva când esti compatibil din toate punctele de vedere...

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sti cum e daca ai afectiune acasa in exces nu mai cauti il lasi si ramai singura.Pai mai sunt care la inceput is ok dupa un timp incep sa fie fara chef sau numai pentru ei sau nu mai ofera un preludiu etc.

| LoveSleep a răspuns:

Uh, cred că Donna s-a ispășit de păcate cu al 3-lea răspuns.

| devilshelp a răspuns:

O data ce iti iubesti partenerul cu adevarat nu te lasi dusa de val in halul ala. Si sa spunem ca prin absurd s-ar intampla: eu cel putin i-as zice adevarul iubitului. Depinde de el daca vrea sa mai dea o sansa sau nu. Cea mai mare porcarie e sa incepi sa gasesti scuze ca de exemplu "bausem un pahar si eram putin ametita" sau "nu m-am gandit"

| Mada1920 a răspuns:

Buna, personal nimic nu ma determina sa insel. Iti pot spune ca motivele pe care le-ar avea o femeie pentru a insela sunt nemultumirea fata de ce are acasa, anumite frustrari fata de partener, neimplinirea in pat sau bautura imbina cu niste hormoni foarte ridicati.