| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, conteaza marimea penisului? Cat este prea mic ca lungime? Marimea este un deal breaker dupa cum se spune?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie amintit ca in majoritatea cazurilor marimile care sunt prezentate "sfideaza" atat realitatea cat si corectitudinea masuratorii efectuate, postarea avand doar rolul.scopul de a epata. Este stabilit prin masuratori concrete dar mai ales corecte, efectuate de catre medici, cercetatori sau experti in cadrul unor experimente si/sau studii efectuate la cerea producatorilor de prezervative, ca statistic exista anumite dimensiuni "medii" ale penisului a caror marime este in concordanta/in functie de rasa si anumite caracteristici ale diferitelor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza acestor masuratori a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt posesorii unor penisuri a caror lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU si cu toate aceste suntem o natie destul de prolifica demografic. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm. Insa ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este grosimea, virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa simta mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil sa ajunga la orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca tu ca barbat nu reusesti sa-l mentii in stare erecta suficient de mult timp si ejaculezi rapid, inainte de a reusi sa-ti satisfaci pe deplin partenera de sex. In concluzie se poate afirma ca marimea penisului conteaza....si nu prea. SanatatE!

4 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. "Marimea" ideala ar fi undeva la 15/18cm pentru a avea un orgasm. De la 20cm in sus, devine dureros. (Stiu asta de la prietena mea, nu am "incercat" eu) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu a spus nimeni daca este un deal breaker. L-ati abandona daca nu ar fi ok din punctul asta de vedere?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, logic ca este un deal breaker. De ce ar sta cineva intr-o relatie cu o persoana care nu o satisface? Si de ce i-ar lua sansa acelei persoane de a gasi pe cineva potrivit? Sunt fete pentru care sexul chiar e aproape de egal cu 0 dar sunt si fete pentru care conteaza foarte mult. Depinde cum iti e norocul sa dai peste cele potrivite tie.

| ARar2805 a răspuns:

Nici eu nu am incercat. Dar cam asa e, marimea conteaza cel mai mult (lungime + grosime!), totusi, alaturi de textura, forma si marimea capului si cat de tare se intareste la erectie.