| Ofiintă a întrebat:

Fetelor, cum arata barbatul ideal in viziunea voastra? Iar, baietii, cum arata fata ideala?
Intr-adevar nu exista un ideal, insa eu consider ca fiecare dintre noi in in conceptia noastra avem cladit un oarecare stereotip.
Spun asta pentru ca astfel putem distinge ce ne place si ce nu.
Intr-adevar calitatile morale conteaza, dar ce te faci in momentul in care partenera nu iti satisface privirea? Ce criterii au la baza selectia voastra?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Aceste lucruri sunt inconstiente nu noi decidem ceea ce ne place,degeaba spun eu ce vreau daca la un moment dat ma va atrage altceva, am observat ca imi plac fetele rationale, amuzante, care se imbraca gotic/emo, care sunt hotarate, ambitioase, ultima fata de care mi-a placut era badgril dar era unicata adica era sincera si foarte badgril, partea a doua degeaba imi place mie de x daca x nu e atras de mine, degeaba visez la bmw s5 daca eu n-am banii de dacie ai prins ideea? fetele frumoase vor barbati frumosi sau cu banii sau ambele nu o sa stea una frumoasa ca vezi doamne ai tu sufletul frumos, asa ca parerea mea ne compromitem in privinta alegerilor ca nu avem ceea ce ne dorim, sa fim seriosi daca 10% din barbati sunt pe placul fetelor la polul opus sunt foarte multe frumoase doar nu o sa ramana virgine toate asa ca se compromit pentru banii,plictiseala,frica de singuratate etc
parerea mea cel mai important aspectul ramane aspectul fizic, cand o femeie vede un barbat frumos i da o sansa cand vede unul urat fuge de el, fara inceput nu exista nimic, aspectul fizic creaza atractie, nu emiti atractie nu esti dorit de sexul opus simplu

44 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Maini puternice, destept, nebun si mai inalt decat mine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am ajuns la concluzia ca fetele sunt mult mai superficiale, cand vine vorba de 'baiatul ideal'. Cam toate isi doresc ba "motociclist cu plete", ba "brunet cu ochii verzi", "sa danseze bine" si alte prostii. Si intr-adevar, cand vad niste 'papusei' asa cum isi doresc, s-ar *** in 10 minute, si-ar lasa si copiii. Noroc ca papuseii lor sunt gay, si se ard intre ei, nu se uita la ele.
Noi, baietii, avem 'preferinte' doar in materie de site-uri porno sau fantezii sexuale. Cand vine vorba de fete serioase, conteaza sa fie ingrijite, cu corpul ok. Cel mai important lucru este sa ne pice cu tronc. Daca ne intelegem bine cu o fata, e tot ceea ce ne dorim.
Bine, vorbesc de barbati. Mai exista si maimute precum cocalarii, pentru care femeia "ie" animal de companie, si trebuie sa indeplineasca cateva conditii: sa 'dansează' bine, sa se imbrace cu haine stranse, sa se oftice prietenii ca 'nu o are ei'. In rest, daca nu gandeste si vorbeste putin, e perfect.
Revenind la oamenii normali, si eu am un 'mic' stereotip: satena, ochi caprui, inaltime putin sub a mea, slabuta.
Dar asta nu inseamna ca nu m-as pierde in ochii verzi sau albastri, sau n-as fi indragostit momentan de una care respecta stereotipul descris de mine, mai putin partea cu "slabuta".
Conteaza sa se potriveasca in viata mea... Si chiar daca nu e slabuta, macar sa incapa laughing

| Ofiintă explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Tocmai satena cu ochi caprui, ce coincidenta, tocmai conversezi cu una. laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ofiintă):

Inaltimea, genurile muzicale preferate, programul de 'socializare'?
Dezvolta, te rog laughing

| Ofiintă explică (pentru NoTurbinaNoGood):

1.68, diverse, tot ce e nou, pop, dance, house, Facebook, messenger, whats up, snap chat. multe laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ofiintă):

Prin program ma refeream la orele la care iesi big grin
Dar ce sa spun, esti in grafic! laughing

| Ofiintă explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai depinde, nu am iesit de mult in club crying

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ofiintă):

Nici eu nu prea merg in cluburi, dar pot spune ca ajung devreme acasa, de obicei.
Si prin devreme ma refer la 5-6 dimineata.

| Ofiintă explică (pentru NoTurbinaNoGood):

S-a mai intamplat si la mine treaba asta. Ne-am distrat la majorat laughing
A doua zi intra un tip pe mine: dar, tu ai te-ai dus asa devreme acasa de la majorat? Practic, unul bagacios de 30 de ani care efectiv se dadea la fete asa la greu, fara sa fie luat in cosiderare si se strezeste sa ma ia la rost din pricina asta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ofiintă):

La mine nu e vorba doar de petreceri, de multe ori fac chestii banale in timpul noptii, de la baut cafea de la automat pe strazile goale, pana la calatorii neplanificate sau barfe la o doza de bere.
Sunt mai liliac de felul meu, si nu e tocmai usor sa gasesc persoane cu acelasi comportament laughing

| Ofiintă explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Imi dau seama.

| Drimmero a răspuns:

Blonda cu ochii albastri!

| Ofiintă explică (pentru Drimmero):

Imi place de tine pentru faptul ca esti exact.

| Drimmero a răspuns (pentru Ofiintă):

Nu am cum sa nu-mi recunosc 'slabiciunea', deja iti place de mine dupa primul reply pe care ti-l dau? E de apreciat/

| Ofiintă explică (pentru Drimmero):

Da, pentru ca foarte multi infloresc lucruri gen : calitatiile interioare conteaza. Pai, intr-advear conteaza, nu am zis ca nu, insa fiecare dintre noi avem o "slabiciune".

| Drimmero a răspuns (pentru Ofiintă):

Evident, puteam sa scriu si eu romane cu cele vrute si nevrute, dar am fost scurt si la obiectrolling on the floor))

| Florentina9210 a răspuns:

Exact ca cel cu care sunt acum!

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu prea am asa ceva, dar sa zicem ca ar trebui sa fie inteligent, amuzant, o companie plăcută, sa știe când trebuie sa fie serios, înțelegător, sa nu fie orgolios... Iar daca mai arata si bine e bonus.
Nu am anumite criterii după care fac "selectia", dar comportamentul respectivului îți arata ce fel de persoana este/ il defineste, deci sa il încadram aici.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

90-60-90 surdo-muta.

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu inteleg rostul intrebarilor de genu. Te simti mai bine daca ceva din ce zice seamana cu cum arati tu? E ca si atunci cand o bruneta te intreaba " ce iti plac? blondele, brunetele sau roscatele? " Cand ea de fapt nu te intreaba daca iti plac blondele sau roscatele ci doar asteapta sa ii spui o data cum iti place cele brunete, adica cum e ea. Ma uitam putin la raspunsuri si ma amuza partea cu "Tipologia femeii subtirele care posibil nu este foarte dotata sau a unei femei mai avantajate din punctul de vedere al formelor?". Sa te intreb pe tine, care baieti iti plac mai mult? Slabanogii / grasii sau cei care au un corp putin lucrat? Nu ma refer la o matahala ca Schwarzenegger dar nici unul care sa il ia vantul. Cam asa e si cu baietii.

| Ofiintă explică (pentru UnBroken2016):

Nu am urmarit o tipologie care sa semene cu mine din cele enumerate, doar pura curiozitate. Exista niste lucruri care ma intereseaza.
In legatura cu tipologiile, intr-advear exista trei tipuri somatice care sunt valabile atat la femei cat si la barbati. Avand in vedere ca am adresat intrebarea unui barbat, normal ca am intrebat despre o femeie, pentru ca ma gandesc ca nu va prefera un barbat. Eu prefer un mezomorf, un corp lucrat, insa nu exagerat. Sa simt ca am langa mine un barbat. Niciodata nu mi-au placut grasii, asta cred ca e evident, nici cei slabi. Nu vreau ca prietenul meu sa fie mai "firav" decat mine laughing Avand in vedere ca si eu am un tip somatic mezomorf, in sensul de nu ma pot declara nici slaba (extrem de subtire), dar nici grasa consider ca nu mi-ar sta bine cu unul slab (ectomorf) si nu prefer grasii, nu multumesc laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Ofiintă):

Bravo tie ca nu esti ca majoritatea ipocritelor de aici care il iau pe "doar sufletul conteaza " in brate toata ziua. Rar una care nu se minte singura ca tine.

| Ofiintă explică (pentru UnBroken2016):

Idem si in cazul baietiilor. " Nu conteaza cum arata, doar sa ma iubeasca " de parca toate am fi niste printese disney, care mai de care mai frumoase si singurul defect existent ar consta doar in planul moral.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Ofiintă):

Everybody Lies

| seth2016 a răspuns:

Bruneta cu ochii verzi!

| Ofiintă explică (pentru seth2016):

Antonia Iacobescu

| ckckrish a răspuns (pentru seth2016):

High five bro!winking + la asta mai adauga slavă! big grin

| seth2016 a răspuns (pentru ckckrish):

High five! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca fizic sa fie cel putin draguta.
Adica,poate sunt eu nebun,dar nu e in natura noastra sa ne placa ce e frumos? Dar asta nu inseamna ca trebuie sa judecam oamenii dupa cum arata.
Eu ma comport cu toti la fel,dar cand vine vorba de iubita,e normal sa am anumite preferinte ca mna,sunt jumate zeu jumate animal.
Iar in rest,ma uimeste intelectul unei femei,imi plac femeile destepte,calde,calme,care inca detin feminitatea,nu cele care se masoara in p%%a cu mine.
Cu bun simt, perversa, jucausa, loiala ( hm,ui ce-am zis eu aici smug ), sincera ( mvai :o, ui ce-am zis aici), sa stie cand sa fie copilas si cand sa fie serioasa, matura.
Cam astea cred.

Răspuns utilizator avertizat
| OMFGConrad a răspuns:

Să aibă păr lung, să aibă ten deschis la culoare, cât mai alb, dar nu din ăla bolnăvicios, să aibă un miros natural feminin, "rotunjimi" -> sâni medii şi frumoşi conturaţi, fund în limitele decentului, să prefere blugii strâmţi în detrimentul colanţilor (urăsc colanţii). Culoarea părului nu contează aşa mult, dar îmi plac mai mult cele şatene. O fizionomie de care să nu te mai poţi dezlipi.
Ca trăsături morale: gingăşie, încredere în sine, loialitate, să aibă principii de viaţă, independentă şi să ştie să se comporte, iar cu mine când e nevoie să fie cât mai perversă!
Pe scurt, ca şi prietena mea!

| Ofiintă explică (pentru OMFGConrad):

Culoarea ochilor?

| OMFGConrad a răspuns (pentru Ofiintă):

Verzi.

| RoxanaGhost a răspuns:

Mie imi plac baietii cu nasul carn[mai rotunjor asa love struck ] si baietii cu ochi verzi si cicatrici pe fata...Nu stiu de ce dar ma atrag day dreaming

| Ofiintă explică (pentru RoxanaGhost):

Chiar am un vecin asemanator laughing

| UnderPressure a răspuns:

Mumbo-jumbo. Adica prostii. big grin
Femeia ideala e aia care te iubeste mai mult decat o iubesti tu.
Aspectul se duce dupa cativa ani, dupa prima nastere, dupa ce a descoperit ca ii sta mai bine tunsa scurt sau dupa ce a aflat cat e de buna shaorma.

Răspuns utilizator avertizat
| justanotheralien a răspuns:

Dude, eu zic asa: Daca nu ma sperii de el dimineata e perfect. Adica nu trebuie sa arate intr-un anumit fel, sa fie acceptabil. Totusi, nici dracu' in persoana. Atata timp cat iubesti pe cineva, nu incerci sa il schimbi si nu cred ca este asa important cum arata deoarece trasaturile vor disparea odata cu trecerea anilor. Sa fim seriosi.

| Macovei_Andrei_1998 a răspuns:

Pai sunt sincer să fie cât mine de înaltă adica 1.73 ori mai scunda putin, sau puțin mai înaltă dar prefer să nu fie miniona, să nu fie diferenta mai mare de 2 ani vârstă între noi, să fie suplă dar nu piele pe os și ochi căprui dar astea sunt doar niste preferințe asa însă trebuie să aibă un suflet bun și să creadă în Dumnezeu.