| ddeeaa a întrebat:

Fetelor cum uitati un baiat? Uitati destul de repede o persoana draga voua? Si cum faceti sa o uitati? Dar voi baieti ce faceti ca sa uitati o fata?

Răspuns Câştigător
| Any_2443 a răspuns:

Este foarte greu sa uiti pe cineva la care ai tinut chiar daca iti doresti sa uiti acea persoana.
Daca vrei sa iti uiti iubitul oricum nu il vei uita prea curand dar daca in viata ta ar aparea cineva care sa inlocuiasca acea persoana mai aplaneaza situatia.

9 răspunsuri:
| Andru1996 a răspuns:

Eu personal intr'o relatie pun suflet dar ca sa o uit p fosta imi este f greu o uit in o luna doua si asta cu ajutorul prietenilor...nu stiu ies in parcuri cu alte fete si gasca imi gasesc alte ocupatii decat sa ma gandesc la eabig grin

| IrenneDrt a răspuns:

Am incheiat de curand o relatie cu un tip mai mare decat mine cu 6 ani. Mi'a fost enorm de greu, ne-am despartit dintr-o mica cearta.Nici acum nu l-am uitat definitiv dar in fiecare zi ma gandeam la el si imi spuneam in minte :"nu acum", am sters toate amintirile, mi-am rugat rudele si prietenii sa incheiem acel subiect in legatura cu el sau cu "noi". si uite ca am reusit sa trec peste.Va ramane o experienta de neuitat, deci inca sper sa ne impacam, imi spun de fiecare data ca nu merita si ca m'a facut sa sufar(in ziua in care ne-am despartit a pus o poza cu o fata la avatar) NU MERITA!
o poveste cam lunga :d daca cumva si tie t-i s-a intamplat la fel, mai fura cateva din sfaturile mele, sper sa-ti fie de folos!
PwP, bYE!

| kidu_6779 a răspuns:

De curand m-am despartit de prietenul meu si din pacate nu cred ca pot sa uit asa usor.
Ne-am despartit dintr-o prostie insa e ciudat...fiindca ne-am intalnit aseara si numai faptul ca imi zambea ca pe vremuri m-a facut sa uit si de ce sunt inca suparata pe el.
Parca nici el nu mai era suparat.crying
Nici macar nu m-am putut abtine sa nu ii zambesccrying.
Tot ce vroiam era sa ii sar in brate si sa raman acolo multa vreme.sadcrying
Dar asa e viata...trebuie sa trecem mai departe desi ne doare.sad
Prietenii au meritul daca reusesti sa treci peste o despartire...insa trebuie sa ne amintim ceva...:
Niciodata nu vom trece cu adevarat peste o persoana la care am tinut cu adevarat...
Amintirea sa va ramane mereu in sufletul ce ii apartine.sad:Xcrying

| jolie a răspuns:

Cea mai simpla modalitate de a uita pe cineva e sa gasesti alta persoana de care sa te indragostesti sa te atraga

| pacalici a răspuns:

Ce crezi ca pot sa fac sa uit o fata. Nu fac absolut nimic, o uit cu timpul ca altfel n-ai cum asa si u.

| c0pilutza a răspuns:

N-ai cum sa uiti o persoana draga atat timp cat pui sentimente in relatia voastra; dar ca sa ocupi timpul in care te-ai gandi la persoana respectiva : iesi la shopping, in oras, la suc cu prietenele; prin parc, la film sau integreaza-te in noi cercuri de prieteni poate cunosti pe altcineva si e mai ok. Dar e absurd sa te arunci in bratele altcuiva doar ca sa-l uiti; e fara efect!

| ReadyForMee a răspuns:

Eu ca sa uit un baiat imi e mai usor sa chem toate prietenele mele sa odarma pe la mine si ne indopam cu diverse, adica mancare fast food, inghetata, chipsuri.Si eu plang si ele ma consoleaza. Iar apoi cand mi-am revenit incerc sa uit de baieti o perioada si sa ma distrez cu fetele. Iar daca il vad pe strada cu alta sau pur si simplu il vad m-as purta de parca l-as ignora chiar daca ma doare.Eu una pun foarte mult suflet intr-o relatie si mi-e greu sa uit de acea persoana deci dureaza mai mult. Dar totul o sa fie ok.Bafta cu uitatul acelui baiat ok?

| Andrrada a răspuns:

Unele prietene spun ca trebuie sa-ti gasesti pe altcineva ca sa-l uiti. dar sa stii ca nu functioneaza, cel putin la mine nu. Sunt de parere ca doar timpul rezolva "problema". nu poti sa faci altceva decat sa asteptihappy Eventual mai iesi cu prietenele, citesti o carte asa ai mintea ocupata si mai trece putin. Take care :*

| Cata123_6271 a răspuns:

Nu ai cum sa uiti un baiat daca l-ai iubit foarte mult. Durerea aceea nu dispare usor. Incearca sa il uiti in bratele altui baiat. Asa iti va trece mai repede.