| alexa_4370 a întrebat:

Buna!
Fetelor cum uitati cel mai repede un baiat?

Răspuns Câştigător
| Blue_2910 a răspuns:

Cand incep sa-mi amintesc de el incerc sa-mi amintesc in special de defectele lui si de ceea ce nu a fost bine intre noi, incerc sa-mi fac in minte o lista cu motivele pentru care e mai bine ca ne-am despartit...si cel mai repede uit daca ies cat mai des din casa pentru ca asa nu am cum sa ma gandesc prea mult la el si nu devin melancolica cu gandul la momentele frumoase

15 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

In mult timp. Stii.petreci timp cu prietenii si parca parca uiti, iar apoi ajungi iarasi singur, iar te gandesti si tot asa. Faza e ca nu mai sufar atat, dar de uitat nu uit niciodata.

| NickiMinaj a răspuns:

E usor sa uiti pe cineva care a incetat sa existe happy

| Amrita a răspuns:

Pai. sterg numarul de telefon.sterg si pozele din pc, absolut tot ce-mi aduce aminte de el.
Prietenii trebuie sa te ajute sa treci cu totul peste deceptie...

| alexa_4370 explică:

Nu e primul, si nici iubit nu mi. a fost

| Necunoscută a răspuns:

Nu te mai gândi la el, încearcă să îţi ocupi timpul cu altcevahappy

Ieşi cu prietenele tale, distraţi-vă!tongue

Încearcă să laşi totul în spate. Ce a fost, nu va mai fiihappy

Bafta!love struck

| Rukhsandra a răspuns:

Caut alt baiat... sti cum se "cui pe cui se scoate" rolling on the floor)

| smaranditza a răspuns:

Hmmm, depinde de ceea ce a insemnat pentru tine acea relatie; depinde de ce a cauzat ruptura; depinde de cat de tare iti doresti sa mergi inainte; depinde de cat esti de puternica! vestea cea rea este ca uneori poate dura foarte mult, in timp, fapt la care contribuie si subconstientul; te mână sa dai telefoane, sa lasi mesaje, sa treci prin aceleasi locuri ultracunoscute, etc
dar se poate sa uiti! crede-ma!

| IrInA_3016 a răspuns:

Ne combinam cu altubig grin mai "bun" ca fostul... tongue

| IuliaWosster a răspuns:

Cauti altu mai frumos ca FOSTUL!winking
love struck

| ClaraZ a răspuns:

Nu il uit repede rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai intai daca ai fost cu el si nu mai vrea sa stii ca a existat pentru tine, gandeste-te ca el a fost doar o invetie a mintii tale si ar fi bine sa uiti clipele petrecute cu el daca vrei sa treci peste trecutul cu el. Si cel mai bun leac e sa iti gasesti alt iubit care sa te faca sa uiti de fost. Dar daca baiatul din trecut de care vrei tu sa uiti a fost primul din viata ta, nu poti trece peste amintirea lui, caci stii vorba aia " Primul iubit/a nu se uita niciodata!"winking

| Face2face a răspuns:

Cu ajutorul prietenilor. Ei sigur te vor face sa uiti de acel baiat si sa nu te mai gandesti la el si desigur ca ne ai si pe noi. Pup

| inutsa a răspuns:

Cu ajutorul celor din jur, sperantei, o tigara si un show criminal.Trebuie sa fii puternica si sa te gandesti tot timpul ca toate se intampla cu un motiv anume.capul sus si lasa trecutul in urma.Viata e o mica pitipoanca asa ca nu ai de ce sa pui toate la suflet

| Adda_2262 a răspuns:

Eu uit un baiat daca imi petrec ziua cu cea mai buna prietena(care are fi absolut minunat sa nu aiba prieten ca sa nu vbeasca despre el non-stop), ne'am uita la filme(de preferat clasice gen titanic). Sper sa ajute:d Fundita?big grin

| Bellaconcavella a răspuns:

In nici cu caz nu cu ciocolatalaughing