| miseintamplalucruriciudate a întrebat:

Fetelor, am nevoie de parerea voastra. Sa zicem ca sunteti o fata timida care nu a avut prieten niciodata, cum ati prefera sa aflati ca un baiat va place?
Sa va spuna direct?
Sa va invite in oras?
Sa va daruiasca o floare si sa va spuna?
Sa aflati de la o prietena mai intai, sa va pregatiri reactia?

Poate pare stupid dar pentru mine va fi de mare ajutor.

PS: sunt baiat, poate de aceea sunt posibilitatile la care m-am gandit ciudate. Fata de care imi place este foarte timida si imi este frica sa nu se sperie sau ceva.

Mersi!

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Mie nu-mi plac chestiile lalaite, nesiguranta.
Depinde totul de tine cum vrei sa faci.Sa ii arati subtil ca o placi sau cat mai repede.Pentru prima iti trebuie rabdare pentru a doua incredere si sa-ti mearga gura, dar nu cu vrajeli ci sa nu te pierzi cand ii vorbesti.

Propune-i sa mergeti undeva.La un suc sau cum ti s-a mai zis de ce nu o plimbare? Vorbeste-i deschis, politicos.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Intai sa aflu de la un prieten si apoi sa`mi zica el direct big grin

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Sall.si eu sunt timida.
pai.mie mi-ar placea ca mai intai sa dea de inteles si apoi sa imi zica in fata.crede-ma,nu prea are de ce sa se sperielaughing eu sunt ff timida.si nu ma indragostesc decat de 2 ori pe an MAXIM si imi plc de un baiat cel putin 2-3 lunilaughing.si daca respectivul mi-ar spune in fata.nu as avea dc sa ma speriistraight face

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Uite. Si eu sunt la fel. Prima data am aflat ca un baiat ma place dupa ce am iesit la un suc. Adica am iesit asa cu prietenii si nu stiu cum am ramas singuri. Atunci tot statea pe langa mine si mi-a zis asa mai pe ocolite. NU foarte direct dar mi-a dat de inteles big grin

| Vali87 a răspuns:

Salut, incredibil esti in aceeasi situatie ca si mine, si eu sunt foarte timid, imi place o fata fff mult si ea la randul ei e ffff timida. Nu o sa iti zic nimic dar te pot lauda ca intrebi in stg si in dreapta, e bine. Eu unu nu am intrebat pe nimeni si am fc o mare prostie si a iesit groaznic. Oricum iti urez bafta!

| Natally_3464 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii dai un trandafir si un pupic.Dai putin timp sa se obisnuiasca cu sentimentele tale si o sa iti spuna ce are de gand sa spuna.

| larysukha a răspuns:

Invit-o la un suc sau la o plimbare in aer liber
asa a facut si prietenul meu

| blue_2988 a răspuns:

Poate ar fi mai frumos sa-i spui directwinking