| RAY a întrebat:

Pentru cei care spun ca atractia fizica nu conteaza, doar sufletul cum comentati?

12 răspunsuri:
| RAY explică:

Da,care e faza?

| RAY explică:

Ma e afirmati unei fete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sta cu el din compromis, ce ti se pare asa ireal?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu altceva am intrebat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dar te legi de atractie fizica de parta ar fi deloc sau multa. E evident ca nu l-a vazut extrem de atragator fizic din moment ce au fost prieteni in copilarie pana sa se ajungã la relatie.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Pentru cei care spun ca atractia fizica nu conteaza doar sufletul cum comentati?

| Subsemnatul123 a răspuns:

Eu cred ca atractia fizica este printre ultimele criterii prin care se alege partenerul ideal. Sunt cazuri in care situatia financiara sau masina este mai importanta, sunt de asemenea cazuri unde caracterul este mai important. Din cate observ, nu se pune prea mult accent pe atractia fizica, sunt atatea cupluri mixe (albi cu negri), oameni care sunt casatoriti desi au in handicap fizic (un membru amputat etc.), cupluri unde diferenta de varsta este foarte mare etc.

| RAY explică (pentru Subsemnatul123):

Ce tampenie poti scrie, din ce observi, serios, sa inteleg ca urati sunt populari

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru RAY):

Daca au bani da, or avea sau vor avea si prietene la un moment dat. Nu vezi cate femei sunt cu barbati neatractivi doar pentru ca au o situatie financiara buna? Nu cunosti pe nimeni care sa se incadreze in asta? Si cum adica "populari"? Vorbesti de oameni maturi sau de pustani de liceu?

| RAY explică (pentru Subsemnatul123):

Sincer nu credeam ca barbati devin tarfe ipocrite

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru RAY):

Cum adica? Adica evident, sunt si barbati care se comporta ca tarfele (inseala etc.) dar daca un barbat are ceva ce isi doresc femeile, o sa vina singure la el. Daca sa zicem ca tu nu esti atractiv in niciun fel, nici prin caracter, nici prin aspectul fizic, nici prin situatia financiara etc. cum te-ai putea astepta sa te placa cineva?

| raz0000001 a răspuns:

Pff, si daca era barbat ce? HMMMM