| PisSsy a întrebat:

Fetelor in functie de ce va alegeti baietii? Baietii si voi in functie de ce va alegeti fetele?(ma refer iubiti/iubitele, sunt curioasa de raspunsul vostru)

Răspuns Câştigător
| LittleOwl a răspuns:

Eu una imi place ca un baiat sa fie frumos dragastos sa nu faca gesturi urate. sa te ia de mana ar fi frumos

| PisSsy explică (pentru LittleOwl):

Eu as spune, pe langa ceea ce ai spus tu, Sa ma iubeasca si sa-l iubesc!

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu nu mai vreau sa aleg, raman singur.

| PisSsy explică (pentru mgtow):

Why? Un esec nu inseamna ca s-a terminat! continua sa-ti cauti persoana care te face fericit si te accepta asa cum esti pentru ca si pentru tine e pastrata o fata, asa cum este pentru toata lumeawinking Succes! si nu fi dezamagit!

| mgtow a răspuns (pentru PisSsy):

Nu arat rau, ma ingrijesc bine, nu-s alcoolic si stiu sa mananc sanatos. Stiu sa ma port bine si asa mai departe dar traim vremuri grele si nu vreau sa ma implic in ceva care va avea un sfarsit neplacut. Eu ma bucur de viata in singuratate si in curand voi fi sofer pe tir (si aici i-ar fi greu sa ma tot astepte iar eu nu cred ca mi-ar fi fidela pentru ca s-ar culca cu altul sau altii).

| PisSsy explică (pentru mgtow):

Ai incredere in cei de langa tine nu te indoiii de ei. pana nu ai de ce sa te indoiesti!

| mgtow a răspuns (pentru PisSsy):

Meseria soferului profesionist e mai frumoasa cand e singur si nu are alte preocupari. Pentru mine tirul e nevasta mea.

| PisSsy explică (pentru mgtow):

Tu stii. E alegerea tahwinking

| Analytical a răspuns (pentru mgtow):

Gandirea si mentalitatea de pe urma a catorva "femele" ne omoara pe toti! e tragic cand nu te poti gandi niciodata la ceva mai mult decat trup cand iti sare prima in fata. atractia feminina intotdeauna ii vor face pe barbati sa nu fie increzatori pe ei si sa intervina gelozia, un lucru normal si bolnavicios, manifestat psihic. in cazul tau, as spune: "eu nu vreau sa fiu iubit si sa iubesc, nu vreau sa am parte de dragoste in lumea asta si sa ma bucur de ceea ce a fost lasat mai bun pe acest pamant"! nicidecum, ca ma inseala, alte motive cunoscute de tine. cand vrei sa ai pe cineva langa tine numai mergi pe premiza ca te inseala sau ca suferi! in dragoste totul este permis, trebuie sa te comporti cu cel de langa tine exact cum vrei ca tu sa fi tratat. observ, in mai multe citate date de tine, ca esti putin dezamagit sau putin mai mult, de genul feminin. iti spun sincer, NU toate suntem la fel! repet, stiu ca ai mai auzit fraza asta, dar ia-o ca atare! nu vad de ce suntem criticate si analziate la comun din moment ce nu cunoastem viata fiecarui om in particular! atunci ai putea face un sondaj, in care sa-ti iasa ca DA, toate sunt identice! nu tuturor ne place sa inselam, sa fim inselate, sa iubim, si sa nu fim iubite! nu vad de ce te-ai implanta intr-o astfel de gandire doar pentru un posibil esec. daca nu sti sa-ti cauti femei in locuri potrivite, de ex. la disco etc. normnal ca cele care pierd aiurea vremea nu cauta ceva serios si nu sunt ele serioase! imi pare rau ca nu poti vedea adevarata valoare din oricare femeie, desi trebuie sa stii care merita si care nu, sa nu te legi la cap tot cu fel de "neoameni", din cauza asta esti atat de frustrat si nu vrei sa mai suferi. inteleg, dar alege o persoana nu doar dupa frumusete sunt sigura ca exista una bine pusa deoparte si pentru tine! nu trebuie sa spui NU si NICIODATA! eu una as prefera unu care ar lucra pe tir si m-ar iubi sincer si adevarat si l-as astepta acasa plina de emotie nerabdatoare, decat unu care sa fie toata ziua acasa langa mine si sa nu ma iubeasca. eu as zice ca mai degraba as insela pe cel din al doilea caz decat primul! desi, decat sa insel mai bine il las|! era doar un ex! nu ma fac nefericita si in plus ii redau libertatea mai bine decat sa fiu "femeia tuturor" doar din cauza frustrarii! trebuie si sa stii ce vrei de la viata si sa fi in stare sa-ti accepti greselile tale si pe urma sa te gandesti la un posibil partener! daca tu crezi ca esti mai bun decat noi femeile degeaba, niciodata nu iti vei gasi una sincera. trebuie ca sa accepti ca sa fi acceptat! te rog reflecta la gandurile mele bune pentru tine, si ia atitudine in gandirea si viata ta! happy

| mgtow a răspuns (pentru Analytical):

Daca as vrea sa am pe cineva langa mine as acorda importanta partea fizicii dar si a celei sentimentale (nu iau una mai urata dar sa fie acolo cat de cat dar nu ma gandesc la asa ceva si trec cu vederea de asta). In viata si singur pot sa o duc bine mai ales stim ca multi baieti/fete se satura de atata sex si ne-ar cadea rau sa vina la noi ca si cum am fi ultimii prosti de pe planeta. Nu mai pot sa cred in nimeni cand vine vorba de o relatie ce a fost a fost si viitorul va fi individual nu in 2 cel putin pentru mine, pentru altii ramane cu familie/homosexuali/lesbiene sau singuri ca mine, nu toata lumea are parte de sufletul pereche in lumea asta doar cine doreste asa ceva. Nu zic ca nu stiu unde trebuie sa caut o fata pentru mine dar am suferit destul in trecut si nu mai am de gand sa fiu tras la fund din nou.

| Analytical a răspuns (pentru mgtow):

Oricum gandirea nu ti-o pot schimba eu, nici nu as incerca! daca nu vine de la tine, eu sau altii ti-ar putea tot spune ca nu e bine, dar ar fi degeaba! tu stii ce-i mai bine pentru viata ta si nici nu intentionez sa ma bag, dar ideea e: numai repeta ca toate am fi la fel si ca iti este frica de adulter. gasesti ce cauti!winking

| PisSsy explică (pentru Analytical):

Inzadar si eu am incercat sa-i explic.laughing nu vrea si puncthappy

| mgtow a răspuns (pentru Analytical):

Nu am zis asa ca toate sunt la fel, ti se pare tie numai ca nu cred in niciuna asta e tot. Oricum infidelitatea a atins cote majore si nu-mi fac griji mai ales raman singur toata viata.

| perryornitorinca a răspuns:

Pai sa arate bine si sa fie si foarte dragut cu mine adica sa fie tandru, romantic.dar nu strica si un pic de bad boy in cazul asta (adica sa stie sa iti ia aparatea.sa nu fie o leguma

| PastilluTsaaa a răspuns:

Eu mi´am ales iubitii dupa felul in care gandesc!happy
Si nu numai iubitii ci si amicii!happy

| bLoNnNda a răspuns:

Pfff sper sa nu fiu criticatalaughing mie imi plac baietii care ies in evidenta cu ceva,ori cu simtul umorului,ori cu caracterul lui,ori cu masina luilaughing) si in general nu-mi plac baietii cuminti,care fac cum zic eu.Ii prefer pe cei care ma contrazic, care ma fac sa ma oftic sa ma enervez, sa tip laughing)dar cu toate astea sa fie un baiat care sa stie sa vorbeasca serios cand e vorba de lucruri serioasehappy

| PisSsy explică (pentru bLoNnNda):

O mica intrebare! Ai iubit vreodata?happy

| bLoNnNda a răspuns (pentru PisSsy):

Da am iubit! si acum iubesc:X:X

| alinak a răspuns:

Eu personal nu ii aleg. important e sa iti placa asa cum sunt. partea sufleteasca conteaza prima. pentru ca degeaba stai cu unul care arata bine dar nu te iubeste sau te face sa suferi