| Allrc24 a întrebat:

Fetelor o intrebare pentru voi? deci nu inteleg lucrul asta. dc mereu se intampla cand sunteti intr-o relatie stabila cu un baiat care tine la voi sincer sa va indragostiti subit de amicul lui cel mai bun, de vecin, de noul coleg de clasa, dc nu puteti fi statornice in cv, niciodata nu stiti ce vreti cu adevarat, nici voi insiva nu va cunoasteti bine, mereu sunteti derutate si confuze. o data simtit cv pentru unul maine pentru altul.intrebarea este dc aveti comportamentul asta?

11 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Probabil sunt mai multe motive. Din aceleasi motive pentru care un baiat ar face la fel.
Parerea mea, cred ca se comporta astfel fiindca necunoscutul, misterul pare mai interesant si totodata starneste curiozitatea.
Iubitul lor actual ar putea sa-si mai pastreze din surprize.tongue sa fie mereu interesant, sa-i puna mereu fetei semne de intrebare etc.
Cam asta zic eu.tongue

| Allrc24 explică:

Ai vreo prb cu mine? vb de un caz general nu de mine... te intreb din nou? ai unitatea centrala dereglata? te apuca? ce ai?

| JoJo a răspuns:

Incearca sa nu incluzi toate fetele in intrebarea ta. La fel cum sunt fetele descrise de tine, sunt si o parte destul de mare de baieti, care actioneaza chiar si mai rau. Daca ti s-a intamplat tie sau daca ai vazut asemenea cazuri nu inseamna ca mereu e totul la fel. Daca intr-o relatie exista iubire, respect, incredere si fericire e imposibil ca partenerul sa fie lasat pentru altul. De exemplu eu am o relatie de 1an jumatate si atat eu cat si el ne iubim si ne respectam si nu avem "nevoie" sa ne uitam in alte directii ca sa zic asa. Totul depinde de ce fel de relatie este. Daca apare monotonia si dispare si treptat iubirea eu cred ca orice persoana ar lasa acea relatie si poate mai tarziu ar incerca altceva...
Totusi suntem oameni, e normal sa fii tentat de nou (atat daca esti fata, cat si daca esti baiat), dar daca exista iubire nu-l/o vei lasa! O zi buna!happy

| BlueLine a răspuns:

Asta e o intrebare buna pentru fete si nu ar trebui luata in ras de unii retardati ca pot ajunge la ceva de genu fara sa se astepte happy. Fetele cand vad ca tu devii putin mai distant si putinul ala conteaza ele deja accepta vorbele altui baiat si intra cu el in vorba si chestii de genu si dupa o perioada se simt mai atrase de ala fara sa-si de-a seama ca au facut o greseala. Dar si baietii daca vad asta la timp le pot deschide ochii pe langa faptul ca ei isi dau seama de aceste lucruri. Nici baietii nu sunt cheie de Biserica dar sa fim sinceri nici fetele. Multi baieti le ard pe ele desi mai nou sunt multe fete care ii tin la degetul mic pe baieti. Asa ca niciodata nu stii la ce sa te astepti tongue FEtele de multe ori sunt un mister de asta nu merita sa fie tinute in puf ca li se mai ridica la cap tongue Bafta happy

| eliaclodia a răspuns:

Pentru ca nu ai invins concursul, cred. Numai atunci e sigur. Mereu o sa vina cineva, mai ales cand va certati, ori vreti sa va razbunati, ori...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind baiat...nu stiu de ce te intereseaza asta. Din punctul meu de vedere, daca fata face ce-ai zis tu in cazul in care e intr-o relatie inseamna ca e usuratica. Scurt

| ralucaoana a răspuns (pentru anonim_4396):

Raspuns:o fata vrea ce mai bun si mai frumos asa ca poate vecinu colegu sau amicu este mult mai interesant frumos si bun ca tine...si atunci normal ca fata devine confuza intrebandu.se sa raman in cntinuare cu asta care deja este expiratlaughingsau sa incep o noua relatie k vecinu amicu colegu care ete mult mai interesant frumos bun etc

| anonim_4396 a răspuns (pentru ralucaoana):

Domnisoara iti spun ca de la un baiat trecut un pic prin viata. Daca e cu razgandeala zic sa fie inainte sa inceapa relatia. Adica ori e expirat de la inceput, ori dupa ce hotarasti sa te bagi nu te mai uiti la termenul de valabilitate. Asta e doar in cazul in care cumperi un salam, mananci jumate, apoi vezi ca e expirat si il arunci. Cine aplica asta unei persoane e...nu gasesc un termen destul de oribil acum. Poate si el vede o fata(cu siguranta) care are o,, carcasa'' mai apetisanta decat iubita lui. Ca sa te fac sa intelegi mai bine...cand unul din parintii tai sau ai altcuiva vad o persoana mai aratoasa decat cel cu care s-a angajat sa duca o viata impreuna trebuie sa spuna : gata nevasto/barbate- ai expirat, eu ma duc cu vecinu! cum suna asta?winking

| deeudeea a răspuns:

Probabil ca baiatul cu care e devine mai distant fara sa-si dea seama, iar celalalt se apropie treptat, facand-o sa se simta mai in largul ei langa el.

| ralucaoana a răspuns:

Raspuns:o fata vrea tot ce e mai bun si mai frumos u probabil erai mai departe de gusturile ei si cand a aparut amicu colegu sau vecinu mai bun si mai frumos ca tine normal ca fata a inceput sa fie confuza intrebandu.se sa stau k asta care e mai urat si arata mai rau sau cu asta care e mai frumos si arata mai bine si cand il vad imi tresare corasonu? u ce zici am dreptate?

| Pang a răspuns:

Ar fi bine sa nu mai generalizezi atat! Dar tu ce spui de baietii care sunt niste dobitocii?